به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
درباره دانمارک

هر آنچه که باید درباره دانمارک و عجایب آن برای مهاجرت و تحصیل بدانید

آیا تا به حال شده است به زندگی در کشوری با سطح آرامشی بالا و فرهنگی غنی فکر کرده باشید. کشوری که در آن امنیت برقرار باشد و عجایب موجود در آن توجه خیلی از مردم دنیا را به خود جلب کند. کشوری سرسبز و حاصلخیز با رودهایی پر آب. بله! آن چه از آن سخن می گوییم، درباره دانمارک است. کشوری که بخشی از اسکاندیناوی بوده و حدود ۴۳0۶۹ کیلومتر مربع مساحت دارد.

این کشور که بیش ترین مناطق آن در بخش های ساحلی وجود دارند، خط طولانی ساحلی به درازای ۷۴۱۳ کیلومتر دارد. سرتاسر این کشور کم ارتفاع را جلگه های سرسبز تشکیل داده است و به همین دلیل است که خاکی حاصلخیز برای کشاورزی دارد.

حال اگر شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره دانمارک هستید در ادامه با ما باشید، زیرا که ما در این نوشتار برآنیم تا هر آنچه درباره دانمارک لازم است را برای شما بازگو کنیم.

اطلاعات درباره دانمارک از نظر نوع حکومت

در این کشور، حکومت از نوع پادشاهی است. بعد از مقام پادشاهی، نخست وزیر و هیئت وزیران از دیگر افراد مهم سیاست هستند. جنسیت پادشاه در کشور دانمارک مهم نیست. یکی از وظایف پادشاهی این است که تمامی کسانی که در لیست کاندیدای نخست وزیری و یا وزارت شورا قرار می گیرند را تعیین صلاحیت کند. معیارها کاملاً بر اساس نظر پادشاه خواهد بود. یکی از نکات قابل توجه درباره دانمارک و سیاست این کشور این است که پرچم آن تا به حال در طی دولت های مختلف و در طول سال های طولانی، تغییرات زیادی داشته است.

اطلاعات درباره دانمارک

درباره دانمارک دوران کهن چه می دانید؟

در ابتدای امر باید گفت که پیشینه کشاورزی در این کشور به سالیان سال قبل برمی گردد که خب این خود نشان از این دارد که از زمان های بسیار دور (در منابع درباره دانمارک آماده است از 12500 سال قبل) کشور دانمارک مسکونی بوده است. به گفته تاریخ شناسان، اولین مردمانی که به کشور دانمارک رفته و در آن جا سکنی گزیده اند، گروهی از ژرمن ها به نام ژوت ها بوده اند. این قوم، ژوتلند و جزایر پیرامون آن را مسکونی کرده  بودند. به مرور زمان در این منطقه سازه های دفاعی شروع به ساخته شدن کردند.

بعد از آن رفته رفته شاهان دانمارکی به قدرت رسیده و تلاش ها برای ساخت و ساز نیز به مرور زمان گسترده تر شد. از سده های هشتم تا دهم میلادی، دانمارکی ها به عنوان وایکینگ ها شناخته شدند. آن ها با نروژی ها و همچنین سوئدی ها به نقاط مختلف اروپا حمله کرده و غارت گری های فراوانی را انجام دادند. این وایکینگ های دانمارکی بیشتر در جزایر بریتانیا و غرب اروپا فعالیت می کردند.

هر آنچه درباره دانمارک و عجایب آن باید بدانید

گفتنی ها درباره دانمارک و عجایبی که هر ساله توریست ها را به این کشور می کشاند، زیاد است. در این جا به چند نمونه از معروف ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. نمونه اول قلعه اگسکوف است که یکی از زیباترین قلعه های دیدنی در کشور دانمارک محسوب می‌شود. ساختار در این قلعه رنسانس بوده و برنامه های متعددی در آن صورت می گیرد. در این مجموعه دیدنی های بی نظیر دیگری نیز وجود دارد. از دیگر عجایب مربوط به دانمارک، موزه هانس کریستیم آندرسن است که یکی از زیباترین موزه های موجود در این کشور محسوب می‌شود. بازدید از این موزه می تواند شگفتی های زیادی را برای عکسان به دنبال داشته باشد.  

مجموعه جزایر فارو نیز از دیگر نقاط دیدنی و جذاب کشور دانمارک است. پرندگان ساحلی که در سواحل این جزایر وجود دارند برای بازدیدکنندگان و عکاسان شگفتی آفرینند. انواع فستیوال های موسیقی در زمان ها مختلفی از سال در این مجموعه جزایر برگزار می شوند و با مراکز خرید بسیاری که در آن ها وجود دارد، یکی از بهترین مناطق برای توریست ها به شمار می آیند.

نمونه دیگر از جاذبه ها و شگفتی هایی که درباره دانمارک می توان به آن ها اشاره کرد، پارک جنگلی دییر یا پارک گوزن است. انواع فعالیت های ورزشی از جمله اسب سواری و دوچرخه سواری و غیره در این پارک انجام می شود.

دین مردم دانمارک

در کشور دانمارک، حدود 80 درصد از مردم ساکن کشور، پیرو کلیسای پروتستان هستند. البته درباره دانمارک و دین های موجود در آن نیز می توان از ادیان یهود و اسلام نیز نام برد. ترک یک جامعه مذهبی و پیوستن به جامعه ای دیگر در دولت دانمارک آزاد است. به بیان دیگر، تمامی افراد آزادند تا هر دین و مذهبی را داشته باشند اما باید قوانین را رعایت کنند. به عنوان مثال، بعد از چاپ کاریکاتورهای پیامبر اسلام، اعتراضات زیادی توسط جامعه مسلمین این کشور انجام شد و عواقب زیادی هم بر عملکرد جامعه داشت.

درباره دانمارک و دین موجود در این کشور می توان به نظرسنجی اشاره کرد که در سال 2010 انجام شد، طی این نظر سنجی، ۲۸ درصد از شهروندان دانمارک بر این عقیده بوده اند که خدای یگانه وجود دارد. حدود 47 درصد معتقد بوده اند که نوعی روح یا قدرت حیات در جهان هستی وجود دارد و ۲۴ درصد از مردم نیز در پاسخ به این نظرسنجی این گونه بیان کرده اند که هیچ روح، قدرت و یا خدایی وجود ندارد!

معروف ترین شهرهای دانمارک

اگر بخواهیم درباره دانمارک و شهرهای معروف و بی نظیری که دارد سخن بگوییم، می توانیم ده ها نوشتار تهیه کنیم. بدین معنا که شهرهای فراوانی در کشور دانمارک وجود دارند که از زیبایی ها و جاذبه های شگفت انگیزی برخوردار هستند.

در ابتدای امر از شهر کپنهاگ که پایتخت دانمارک است سخن به میان می آوریم. این شهر که یکی از مهم ترین شهرهای این کشور است، لقب بزرگترین شهر پیاده روی دنیا را برای خود کسب کرده است. اغلب مردم در این شهر در حال پیاده روی و رفتن به محل های مختلف بدون استفاده از وسایل نقلیه هستند. جاذبه های فراوان دیگری نیز در این شهر به چشم می خورد. یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور نیز شهر آرهوس است. معماری ها در این شهر بی نظیر هستند. باشگاه های ورزشی قدیمی نیز به کرات در این شهر به چشم خواهند خورد.

معروف ترین شهرهای دانمارک

نکات جالب درباره دانمارک و فرهنگ مردم این کشور

یکی از مهم ترین نکاتی که درباره دانمارک و فرهنگ غالب بر آن می توان گفت، حقوق کاملاً یکسان زن و مرد است. در این کشور برای بانوان احترام خیلی خیلی زیادی قائل می شوند. سر وقت رسیدن از دیگر نکات مهم فرهنگی در این کشور است. هدیه دادن در ایام تولد و همچنین ایام کریسمس نیز یکی از بخش های مهم فرهنگی در دانمارک محسوب می‌شود.

جمع بندی و نتیجه گیری

آن چه در این جا بدان پرداختیم تمامی اطلاعات درباره دانمارک بود. کشوری که به دلیل سطح شادی و آرامش بالایی که در آن وجود دارد، یکی از بهترین نقاط دنیا برای زندگی و یا مهاجرت معرفی می‌شود. از جایگاه جغرافیایی این کشور و حاصلخیزی خاک آن برای کشاورزی گفته و به تاریخ دوران کهن آن نیز نیم نگاهی انداختیم. فرهنگ مردم این کشور را بررسی کرده و از عجایب آن نیز سخن به میان آوردیم. امید است که این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد.

سؤالات متداول

1-    زبان مردم دانمارک چیست؟

زبان رسمی این کشور دانمارکی است. اما زبان های فاروئی، گیرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان های محلی در این کشور به رسمیت شناخته شده اند.

2-    واحد پول کشور دانمارک چیست؟

واحد پول این کشور، کرون دانمارکی است.

3-    دین مردم دانمارک چیست؟

همانطور که در بالا درباره دانمارک و دین مردم آن گفتیم، 80 درصد مردم این کشور، مسیحی پروتستان هستند.

4.5/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.