به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
درباره فرانسه چه می دانید

اطلاعات کل و آشنایی با کشور فرانسه | همه چیز درباره فرانسه 2021

وقتی درباره فرانسه می خواهیم بنویسیم یا صحبت کنیم، اصولا اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، برج ایفل و موزه لوور معروف آن است. به طور کلی می توان گفت که فرانسه کشوری قوی اروپایی است که در غرب اروپا واقع شده است. اگر نقشه اتحادیه اروپا را نگاه کنید متوجه خواهید شد که فرانسه  در قلب آن قرار دارد. از این روست که بسیاری از جلسات اتحادیه اروپا در فرانسه برگزار می شود.

به طور کلی بعد از آلمان، فرانسه را مهمترین کشور اروپایی از نظر اجتماعی- سیاسی – اقتصادی می دانند. به طور کلی درباره فرانسه می توان گفت که این کشور بعد از فرون وسطی تبدیل به یکی از مهمترین کشورهای استعمارگر شد. به نوعی که هنوز هم در بسیاری از کشورهای کوچک جهان به طور غیر مستقیم حکومت می کند. کشورهایی مانند لبنان معمولا تحت نظر فرانسه قرار دارند فرانسه از آن ها حمایت می کند.

از طرف دیگر گسترش زبان فرانسوی در غالب مناطق اروپایی و حتی زبان اول بودن آن در کشورهایی مانند سوئیس و … می توان به این نتیجه رسید که فرانسه نه در امروز که از گذشته سلطه ای عجیب در اروپا و جهان داشته است. بیش از 30 کشور تراز اول دنیا امروزه به زبان فرانسوی صحبت می کنند. یعنی اگر شما در اروپا انگلیسی ندانید ولی بتوانید فرانسوی صحبت کنید عملا مشکل خاصی نخواهید داشت و مسلما کسی را می توانید پیدا کنید که فرانسوی بلد باشد.

نکته دیگر و جذاب درباره فرانسه این است که این کشور از نظر گردشگری نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد و همیشه در صد کشورهای محبوب توریست ها قرار دارد. سالانه بیش از 80 میلیون نفر از فرانسه بازدید می کنند که این فرانسه را به یک منبع عظیم اقتصادی – گردشگری تبدیل کرده است. البته این موضوع نیز چندان دور از انتظار نیست. چرا که به هر حال وقتی فرانسه چهارمین کشور از نظر ثبت آثار جهانی در یونسکو است و انتظاری جز جذب بالایی گردشگر را نمی توان داشت. به خصوص این که موقعیت جغرافیایی فرانسه به نحوی است که از دو طرف به اقیانوس های اطلس و مدیترانه دسترسی دارد و این باعث شده است که فرانسه همیشه طبیعتی سرزنده و شاداب داشته باشد و آب و هوای آن همیشه مطلوب باشد. شاید برای شما جالب باشد بدانید که به جز فرانسه تنها دو کشور دیگر به طور همزمان به اقیانوس های مدیترانه و اطلس دسترسی دارند. این کشورها عبارتند از اسپانیا و مراکش.

درباره فرانسه و تاریخ آن

درباره فرانسه و تاریخ آن

درباره فرانسه و تاریخ آن اگر بخواهیم صحبت کنیم، باید به زمان پیش از قرون وسطی برگردیم. در واقع درباره فرانسه و تاریخ آن می توان گفت که فرانسه همیشه در طول تاریخ در کوران اتفاقات قرار داشته است. مهمترین اتفاق تاریخی این کشور را انقلاب کبیر فرانسه می نامند که در سال 1789 میلادی اتفاق افتاد. بعد از آن و کشمکش های مختلف حکومتی می توان جنگ جهانی اول را بزرگترین اتفاق تاریخ فرانسه و البته جهان بدانیم. به طور کلی توجه داشته باشید که فرانسه چه در جنگ جهانی اول و چه در جنگ جهانی دوم در جبهه متفقین یا همان مخالفان آلمان قرار داشت. البته در هر دو جنگ نیز ابتدا خاک فرانسه تسخیر شد و سپس با جنگ و راندن به عقب آلمان ها مسئله حل می شد. البته در جنگ جهانی دوم عملا فرانسه سقوط کرد و نیروهای آلمانی در پاریس، پایتخت این کشور رژه رفتند. این بخش از تاریخ درباره فرانسه بسیار می تواند غم انگیز باشد. چرا که فرانسه کشوری چند ملیتی محسوب می شود که در ان انواع دین ها  در جامعه حضور داشتند. اما آلمان ها مخالف زنده ماندن یهودی ها بودند. یهودیی هایی که بیشتری حضور آن ها در فرانسه بود. از این رو فرانسه در جنگ جهانی دوم روزهای تلخی را بابت کشته شدن و از دست دادن یهودیان خود متحمل شده است. البته بسیاری از این یهودی ها نیز طی حرکتی از فرانسه به اسرائیل کوچ کردند و در آن ساکن شده اند.

بسیاری درباره فرانسه و تاریخ آن معتقد هستند که این کشور خاستگاه اصلی مذهب شیطان پرستی در دنیاست. اما در این مورد چندان اطلاعات موثقی وجود ندارد و نمی توان روی آن چندان بحث محکمی داشت. اما چیزی که مشخص است، فرانسه به سبب نزدیکی به قاره آفریقا و به نوعی چسبیدن به الجزایر، کمی از ویژگی های باستانی این قاره را در خود دارد. بسیاری نیز درباره فرانسه معتقد هستند که این کشور آثار باستانی خود را در زمان استعمارگری هایش از کشورها دیگر آورده است و عملا خود را تبدیل به مرکز مهمترین آثار باستانی جهان کرده است. این سخن تا حدودی درست. شما در موزه لوور فرانسه می توانید ماکتی کوچک اما جامعه از تمام دنیا ببینید. حتی آثار مهمی از ایران نیز در این موزه گردآوری شده است که در زمان های مختلف به فرانسه رفته است. ظاهره پشته پرده قاچاق آثار باستانی های مختلف، همین کشور فرانسه بوده است که هیچگاه این موضوع اثبات نشد!

 

زندگی در فرانسه

اما از نظر فرهنگی و اجتماعی اگر بخواهیم درباره فرانسه صحبت کنیم و بخواهیم شرایط زندگی در فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم به موارد جالب برخورد می کنیم. به طور کلی فرانسه کشوری چند ملیتی محسوب می شود و جز کشورهای مهم و برتر اروپایی محسوب می شود که بیشترین مهاجر و پناهنده را در خود جای داده است.

وضعیت زندگی مسلمانان در فرانسه چگونه است؟

در بین کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نیز فرانسه بیشترین تعداد مسلمانان را در خود جای داده است. همین موضوع گاه گاه باعث ایجاد درگیری هایی میان مسلمانان و سایر قشرهای جامعه ایجاد کرده است. هر از گاهی هم حکومت فرانسه قوانین سختگیرانه ای برای مسلمانان وضع می کند و به نوعی با آن ها برخورد می کند که گویی همه آن ها خارجی هستند و اهل فرانسه نمی باشند.

غالب مسلمانان فرانسوی ریشه ای الجزایری دارند که از این کشور مهاجرت به فرانسه کرده اند. اما اگر بخواهیم درباره فرانسه و فرهنگ آن صحبت کنیم، چه کسی بهتر از آلبر کامو را می توانیم مثال بزنیم؟ آلبر کامو با وجود این که ریشه ای الجزایری دارد اما در فرانسه نیز زندگی کرده است و به نوعی فرانسه به عنوان وطن او محسوب می شود.

زندگی در فرانسه

فرانسه از نظر فرهنگ و هنر چگونه است؟

فرانسه از نظر ادب و فرهنگ به واقع یک سر و گردن از سایر کشورهای اروپا و حتی جهان جلوتر است. درباره فرانسه و مردمان آن اگر بخواهیم بگوییم، آن ها بسیار به خواندن و کافه همزمان علاقه مند هستند و دوست دارند ساعت ها در کافی شاپی به مطالعه کتاب یا روزنامه بپردازند. همین ویژگی مهم درباره فرانسه باعث شده است که زندگی در فرانسه آرزوی بسیاری از هنرمندان و بزرگان ادبی سراسر جهان از جمله ایرانی ها باشد. صادق هدایت یکی از مشهور ترین افراد ایرانی است که در فرانسه سال ها زندگی کرده، در آن جا عاشق شده و در نهایت خودکشی کرده است و در همان جا به خاک سپرده شده است.

فرانسه چگونه کشوری است؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه درباره فرانسه بگوییم، می توان گفت که فرانسه همیشه سعی کرده است در هر زمینه سرآمد باشد، چه در سیاست، چه در فرهنگ و چه در اقتصاد. این موضوع به مواضع ورزشی نیز کشیده شده است و تیم فوتبال و والیبال فرانسه همواره یکی از قدرت های جهانی محسوب می شوند که هر چند وقت یک بار مقام های برتر اروپایی و جهانی را به دست می آورند. درباره فرانسه هرچه بگوییم کم گفتیم به نظر می آید که باید زندگی در فرانسه را تجربه کرده باشید تا بدانید که فرانسه چه کشوری است.

4/5 - (3 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.