به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت کانادا

روش‌های گرفتن اقامت کانادا در سال 2022 با شرایط و قوانین آن در سریع ترین زمان

برای گرفتن اقامت کانادا راه‌های متعددی وجود دارد که قصد داریم در ادامه این مقاله به آن‌ها بپردازیم. اقامت کانادا شاید برای بسیاری مانند یک رویا باشد اما باید بدانید که این رویا زمانی محقق خواهد شد که در گام اول، روش‌های گرفتن اقامت کانادا را مطالعه کنید و پس از تکمیل اطلاعات خود، بهترین روشی را که با شرایط شما سازگارتر است، برگزینید و در مسیر کسب مدارک و شرایط لازم، اقدام نمایید.

اخذ ویزای اقامتی کانادا

کانادا پس از روسیه دومین کشور پهناور جهان است که با در اختیار داشتن منابع وسیع و جمعیت کم، سال‌های سال است که از ورود مهاجران استقبال می کند و برای امر مهاجرت، وزارتخانه مجزایی در کابینه دولت این کشور، در نظر گرفته شده است. همه ساله این وزارتخانه برنامه‌ها و قوانین جدید خود را برای پذیرش مهاجر اعلام می کند و برنامه‌های بلندبالایی برای ایجاد انگیزه در مردم سایر کشورها تدوین می کند. به همین جهت است که اغلب جمعیت این کشور از مهاجران اروپایی تشکیل شده و به نوعی در این کشور چیزی به نام تبعیض نژادی به ندرت دیده می‌شود.

بجز دریافت ویزای توریستی و ویزای تحصیلی برای سفر یا تحصیل در کانادا، راه‌های متعددی نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که عمده تمرکز این مقاله به معرفی همین راه‌ها خواهد بود. پیش از هر چیز باید بدانید که کانادا دارای اقتصادی ایالتی است و از این رو، جزئیات قوانین و شرایط مهاجرت به این کشور در ایالت‌های مختلف، متفاوت است. لذا آنچه در ادامه به آن می پردازیم، ممکن است در ایالت‌های مختلف این کشور، شرایط متفاوتی داشته باشد.

معروف‌ترین روش‌های گرفتن اقامت کانادا، عبارتند از:

که در ادامه به بررسی برخی از این طرح‌ها خواهیم پرداخت.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از رایج‌ترین روش‌های گرفتن اقامت کانادا، اقدام از طریق سرمایه گذاری است. شما می توانید با سرمایه گذاری پنج ساله در یکی از موسسات مالی مورد تایید دولت کانادا، بدون دغدغه‌های جانبی، حق شهروندی این کشور را دریافت کنید. پس از سپری شدن 5 سال، اصل این مبلغ بدون سود به شما برخواهد گشت؛ اما از همان ابتدا به شما و خانواده تان، اقامت دائم کانادا تعلق خواهد گرفت. مبلغ و شرایط این سرمایه گذاری می تواند در ایالات مختلف این کشور متفاوت باشد، اما در کل این راه، یک روش مرسوم و بی دردسر برای کسانی است که از تمکن مالی برخوردار هستند.

به‌جز سرمایه گذاری طولانی مدت در موسسات مالی، برای گرفتن اقامت کانادا می توان از طریق ثبت شرکت، خرید یک تجارت فعال، خرید امتیاز یک شعبه از یک تجارت بزرگ، ارائه طرح یک استارتاپ و جذب سرمایه گذار و مواردی نظیر این‌ها نیز اقدام نمود که همگی این موارد به مراتب هزینه کمتری نسبت به حالت اول سرمایه گذاری خواهند داشت و البته جزئیات شرایط هر یک نیز بیشتر از حالت اول سرمایه گذاری است و زمان اخذ اقامت دائم شما طولانی‌تر خواهد بود.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

در کانادا نیز مانند بسیاری از کشورها در صورت پذیرش شدن از سوی دانشگاه‌ها، به شما ویزای تحصیلی اعطا خواهد شد و شما قادر خواهید بود با توجه به دوره تحصیلی تان، برای مدت خاصی در کانادا، اقامت دانشجویی داشته باشید. برای گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل اما راه درازتری در پیش است و شما باید از برنامه‌های جانبی پس از تحصیل استفاده کنید. این برنامه‌ها می تواند شامل ازدواج با یک شهروند کانادایی یا برنامه معروف PGWP مخفف کلمه Post Graduate Work Permit باشد.

برنامه PGWP پس از بررسی مدارک تحصیلی شما به شما اجازه کار به صورت موقت در این کشور را خواهد داد که مدت زمان این اقامت، بستگی به مدت زمان تحصیل شما در این کشور خواهد داشت. به عنوان مثال برای کسانی که زیر 8 ماه در کانادا تحصیل کرده اند، ویزای کار تعلق نخواهد گرفت. برای کسانی که بین 8 ماه تا 2 سال تحصیل کرده اند، ویزای کار 1 ساله اعطا خواهد شد و برای کسانی که بیش از 2 سال در این کشور تحصیل کرده اند، ویزای کار 3 ساله تعلق خواهد گرفت.

پس از صحت زندگی در این بازه زمانی و در صورت دریافت پیشنهاد کاری از سوی شرکتی که در آن کار می کنید، شما می توانید از طریق اکسپرس اینتری برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنید و 3 سال بعد از این زمان نیز، پاسپورت کانادایی و حق شهروندی این کشور، به شما تعلق خواهد گرفت.

البته باز هم نیاز به توضیح است که جزئیات این طرح‌ها می توانند ابعاد مختلفی را برای شما روشن کنند که باید پیش از هر اقدامی به طور مفصل مورد مطالعه و مشورت قرار بگیرند. تمامی برنامه‌های نام برده در برنامه گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل و کار نیز در ایالت‌های مختلف ممکن است در جزئیات، متفاوت باشند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

یکی از روش‌های مرسوم سرمایه گذاری در کانادا، خرید ملک است که با توجه به رشد قیمت ارز در کشور و همچنین رشد قیمت ملک در کانادا، در سال‌های اخیر مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است. اما فارغ از پر سود بودن این سرمایه گذاری، در بحث روش‌های گرفتن اقامت کانادا باید گفت که خرید ملک در کانادا امتیازی برای اخذ اقامت دائم یا حق شهروندی این کشور محسوب نمی‌شود. این موضوع را در ادامه توضیح خواهیم داد.

خرید ملک در کانادا می تواند سبب افزایش دارایی‌های شما شود و همچنین اجاره دادن آن ملک نیز می تواند به شما در کسب درآمد دلاری کمک کند. به علاوه شما برای خرید ملک در کانادا نیازی به پرداخت کل مبلغ ملک نخواهید داشت و با پرداخت درصدی از قیمت خانه به عنوان پیش پرداخت و ارائه مستندات خود به موسسات مالی آن کشور، وام خرید منزل دریافت کرده و صاحب خانه شوید. بنابراین خرید ملک در کانادا کار چندان دشواری نیست. اما داشتن خانه در کانادا به معنای اخذ اقامت دائم شما در آن کشور نخواهد بود.

البته کسانی که دارای سند قطعی ملک در کانادا هستند، می توانند به راحتی و به دفعات، ویزای اقامت موقت در این کشور را دریافت کنند و با تمدید این ویزا می توانند هرچقدر که دلشان می خواهد در خانه خود در کانادا سکونت کنند؛ اما بهره مندی از حقوق شهروندی و دریافت پاسپورت این کشور به وسیله خرید ملک میسر نخواهد شد.

بنابراین بیایید در قالب این سه پرسش، مقاله خود را مرور کنیم:

  • آیا از طریق سرمایه گذاری می توان برای گرفتن اقامت کانادا اقدام نمود؟

بله! سرمایه گذاری مطمئن‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم کانادا است و این کار می تواند از طریق سرمایه گذاری بلند مدت و بدون سود در موسسات مالی، ثبت شرکت، خرید تجارت فعال، ارائه طرح استارتاپ و مواردی از این قبیل انجام شود.

  • آیا اقامت تحصیلی می تواند منجر به اقامت دائم کانادا شود؟

اگر بتوانید طی 6 ماه پس از پایان تحصیل شغل پیدا کنید و برای برنامه PGWP اقدام کنید، می توانید ویزای کاری کانادا را گرفته و پس از چند سال، از طریق اکسپرس اینتری اقدام به کسب اقامت دائم این کشور نمایید.

  • آیا خرید ملک می تواند باعث گرفتن اقامت کانادا شود؟

خیر! خرید ملک در کانادا هرچند که می تواند یک سرمایه گذاری خوب محسوب شود و به اخذ ویزای اقامت موقت و قابل تمدید در کانادا منجر خواهد شد، اما این روش، جزو روش‌های گرفتن اقامت کانادا محسوب نمی‌شود و امکان گرفتن پاسپورت کانادا از این طریق وجود ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.