به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در رشته دندانپرشکی در استرالیا

تحصیل در رشته دندانپرشکی در استرالیا ، هزینه ها و مدارک مورد نیاز

دندانپزشکی همواره به عنوان یکی از پردرامد­ترین مشاغل در تمامی کشورهای جهان شناخته شده و افراد زیادی با هدف دستیابی به سطح رفاهی و اجتماعی بالا، متقاضی تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند. بسیاری از متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته­ی دندانپزشکی را دارند، دریافت پذیرش از دانشگاه های دارای رتبه بالا در سطح جهانی را در اولویت خود قرار می دهند. تحصیل دندانپزشکی در استرالیا به دلیل بهره ­مندی از امکانات تحصیلی و آموزشی مناسب و قرار داشتن دانشگاه­ های ارائه کننده این رشته در سطح قابل توجه از نظر اعتبار جهانی، همواره یکی از مقاصد مهم دانشجویان از سراسر جهان است. دریافت پذیرش جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی بسیار سخت و رقابتی بوده و تنها تعداد اندکی از متقاضیان مورد پذیرش قرار می گیرند. برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دندانپزشکی در استرالیا، با ما همراه باشید.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

 • دندانپزشکی یکی از رشته های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا است. پس در صورتی که بتوانید از یکی از دانشگاه های استرالیا در رشته دندانپزشکی پذیرش بگیرید، امیدوار باشید که پس از پایان تحصیل می توانید به راحتی به عنوان یک دندانپزشک در استرالیا مشغول به کار شده و ویزای کاری دریافت کنید. پس از گذشت 4 سال از دریافت ویزای کاری در استرالیا، امکان اقدام برای دریافت اقامت دائم این کشور وجود دارد.
 • درامد سالیانه دندانپزشک در کشور استرالیا نسبت به دندانپزشکان فعال در اتحادیه اروپا و امریکا بالاتر است که این امر می تواند چشم انداز شغلی مناسبی را به دنبال داشته باشد. به طور متوسط یک دندانپزشک در استرالیا درامدی حدود 200 هزار دلار در سال دارد که نسبت به سایر مشاغل، مبلغ قابل توجهی است.
 • رشته دندانپزشکی در استرالیا در دانشگاه های بین المللی این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود که مهاجرت برای تحصیل از سراسر جهان را جذاب تر می کند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

 

دانشگاه های مطرح  دندانپزشکی

کشور استرالیا دانشگاه های متعدد با شرایط تحصیلی متفاوت دارد. تقریبا 25 دانشگاه در این کشور رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند. از برترین دانشگاه های ارائه کننده رشته دندانپزشکی در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه های سیدنی
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه جیمز کوک
 • دانشگاه گریفیت

بسیاری از دانشگاه های دندانپزشکی استرالیا، مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

 

برای دندانپزشک شدن در استرالیا چقدر زمان لازم است؟

برای پیدا کردن شغل در رشته دندانپزشکی در استرالیا بایستی دارای مدرک لیسانس در رشته دندانپزشکی باشید. معمولا دریافت لیسانس دندانپزشکی به صرف 5 تا 7 سال زمان نیاز دارد که واحدهای عملی در کنار تئوری بخشی از این آموزش را تشکیل می دهند. تحصیلات تکمیلی در این رشته با گذراندن دوره های تمام وقت 4 ساله ادامه می یابد. تقریبا می توان گفت که پس از مدت حدود 9 تا 10 سال می توان به عنوان یک دندانپزشک از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل شد. توجه کنید که پس از فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی نیاز است برای دریافت مجوز کار، در انجمن دندانپزشکان استرالیا عضو شوید.

 

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا چقدر است؟

به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت که در تمام دانشگاه ها، تحصیل در رشته های پزشکی نسبت به سایر رشته ها هزینه بیشتری دارد. دلیل این بالاتر بودن هزینه ها، تعداد واحدهای بالینی و عملی و آزمایشگاهی بیشتر در واحد های درسی الزامی این رشته ها است. دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی نسبت به دانشجویان بومی شهریه بیشتری مقرر کرده اند. شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی در بین دانشگاه های مختلف یکسان نیست. برای دانشجویان بین الملی هزینه سالیانه حدود 70 تا 140 هزار دلار استرالیا در نظر گرفته شده است که البته دانشجو بایستی هزینه های روزمره مانند خوابگاه، غذا و… را نیز به صورت جداگانه پرداخت نماید.

مدارک لازم جهت پذیرش در رشته دندانپزشکی در استرالیا

افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا را دارند بایستی در اولین گام در آزمون دانشکده پزشکی در استرالیا (GAMSAT) پذیرفته شوند. حداقل نمره قبولی در این آزمون 50 در نظر گرفته شده است. علاوه بر امتیاز قبولی در آزمون فوق، متقاضی بایستی مدارک زیر را نیز به دانشگاه مورد نظر ارائه نماید:

·        فرم درخواست پذیرش

·        مدارک شناسایی و هویتی

·        مدرک دیپلم متوسطه همراه با ریز نمرات

·        مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 7 و یا تافل معادل آن

·        در برخی از دانشگاه ها ارائه نمره آزمون کالج پزشکی یا MCAT نیز ضروری است.

·        قبولی در مصاحبه (امکان شرکت در مصاحبه از طریق اسکایپ وجود دارد و نیاز به حضور متقاضی در جلسه مصاحبه نیست.)

هنگامی که از کامل بودن مدارک اطمینان حاصل کردید به دو روش می توانید درخواست خود را به دانشگاه ارسال نمایید :

1.      به صورت شخصی و از طریق آنلاین

2.      با استفاده از خدمات موسسات آموزشی

تمامی دانشگاه های دندانپزشکی پلتفرم درخواست پذیرش آنلاین دارند که با استفاده از آن متقاضیان می توانند نسبت به آپلود مدارک اسکن شده خود و فرم درخواست اقدام نمایند.

مدارک لازم جهت پذیرش در رشته دندانپزشکی در استرالیا

 شرایط دریافت ویزا جهت تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های استرالیا در ابتدا بایستی نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کرده و پس از آن برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. طبق قوانین، فرد متقاضی ویزای تحصیلی ملزم به ارائه مدارک زیر به سفارت جهت صدور ویزا است:

 • ارائه گذرنامه معتبر به همراه ترجمه آن
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه نامه تاییده پذیرش از دانشگاه پذیرش کننده
 • ارائه فرم الکترونیکی تکمیل شده ثبت نام
 • ارائه مدرک تحصیلی آکادمیک و مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه گواهی نامه مبنی بر تمکن مالی فرد متقاضی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا در طی دوران تحصیل
 • تکمیل سایر فرم هایی که توسط سفارت ارائه می شود
 • ارائه بیمه درمانی برای دانشجویان
 • ارائه گواهی نامه سلامت پزشکی

سوالات متداول

 1. آیا دانشجویان مشغول تحصیل در رشته دندانپزشکی مجوز کار کردن همراه با تحصیل را دارند؟

بله! دانشجویان دارای ویزای تحصیلی استرالیا مجاز به انجام کار پاره وقت به مدت 40 ساعت در طی 2 هفته هستند.

 1. آیا پس اخذ ویزای تحصیلی در رشته دندانپزشکی در استرالیا می‌توان اقامت دائم در این کشور را دریافت کرد؟

خیر! در واقع فرد با دارا بودن ویزای تحصیلی تنها می‌تواند به تحصیل در استرالیا بپردازد. برای دریافت اقامت دائم کشور استرالیا بایستی پس از یافتن شغل، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از گذشت 4 سال از ویزای شغلی، امکان دریافت اقامت دائم استرالیا امکان پذیر است.

 1. هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در استرالیا در مقایسه با هزینه تحصیل در این رشته در امریکا چگونه است؟

تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا نسبت به امریکا و اروپا هزینه بالاتری دارد. اگرچه هزینه‌ها بر اساس شهر مورد انتخاب و دانشگاه متقاوت است اما برای تحصیل در رشته دندانپزشکی و اقامت در این کشور بایستی به طور متوسط هزینه‌ای حدود 110هزار دلار استرالیا در نظر گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.