به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

صفر تا صد تحصیل رشته دندانپزشکی در فرانسه | شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

با توجه به شرایط مناسب تحصیل در خارج از کشور و همینطور امتیازاتی که تحصیل در کشور های اروپایی برای دانشجویان به خصوص پس از دوران تحصیلی به دنبال دارد در حال حاضر تعدادی زیادی از دانشجویان کشورمان متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای دیگر و به خصوص کشورهای اروپایی هستند تا بتوانند در کنار سپری کردن دوران تحصیل در این کشور در صورت امکان بعد از آن نیز به زندگی در این کشورها ادامه دهند. البته انتخاب بهترین مقصد برای ادامه تحصیل برای هر شخص می تواند متفاوت باشد و باید از تجربیات افراد حاذق در این زمینه بهره لازم را برد. یکی از مناسب ترین کشورهای اروپا برای ادامه تحصیل فرانسه است که در ادامه به بررسی شرایط مختلف تحصیل رشته دندانپزشکی در فرانسه خواهیم پرداخت.

فرانسه و ادامه تحصیل در این کشور

فرانسه به عنوان یکی از کشورهای مطرح اروپا همیشه با زیبایی های طبیعی، آب و هوای مناسب، موزه ها و سازه های دیدنی خود معروف بوده و همینطور به دلیل وجود فرهنگ های متعدد و ناب و سبک ظاهری افراد از زمان قدیم همیشه بر سر زبان ها بوده است. این کشور از جمله کشورهای پهناور قاره اروپا محسوب می شود که با آلمان، لوکزامبورگ و بلژیک، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس دارای مرز مشترک از قسمت های مختلف این کشور است. در قسمت های مختلف فرانسه، فرهنگ ها و آب و هوای مختلفی وجود دارد که شناخته شده ترین و معروف ترین شهر فرانسه که به نوعی همیشه از نام این کشور جداناشدنی بوده، فرانسه است. وجود موزه لوور و برج ایفل در این شهر جذابیت های آن را در سطح جهانی دو چندان نموده است.

یکی از نکات مثبت برای مشتاقان تحصیل در کشور فرانسه این است که شما به راحتی می توانید در این کشور دوره تحصیلی مورد نظر خود را پیدا کرده و تحصیلات خود را دی این مقطع ادامه دهید. مؤسسات تحصیلی در این کشور همگی از کیفیت بالایی در سطح جهانی برخوردار بوده و می توانند فضای مناسبی را برای شما فراهم نمایند. نکته حائز اهمیت این است که شما هر نقطه ای از این کشور را که دوست داشته باشید برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید و به نوعی به فرهنگ و آب و هوای آن منطقه علاقه داشته باشید می توانید محیطی مناسب برای تحصیل در مقطع مورد نظر را نیز برای خود در آن منطقه انتخاب کنید. دندانپزشکی در فرانسه یکی از رشته هایی است که مشتاقان زیادی را از سراسر دنیا سالانه به خود جذب می کند.

روش ها و راه های اعزام دانشجو به فرانسه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

دانشگاه های کشور فرانسه هر سال در ماه سپتامبر میلادی پذیرش دانشجو را آغاز می کنند. تحصیل در این کشور هزینه های پایینی را در بر خواهد داشت و به همین دلیل متقاضیان زیادی هر سال به دنبال تحصیل در این کشور هستند اما تحصیل به زبان فرانسوی یکی از موانع راه یابی به دانشگاه های این کشور است. شما می توانید در هر سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پذیرش خود را دریافت کنید و نکته مثبتی که در این زمینه وجود دارد این است که دانشگاه های کشور فرانسه مدارک دانشگاه ها و مراکز عالی کشور ما یعنی ایران را قبول داشته و مشکلی از بابت پذیرش دانشجویان از دانشگاه های مختلف ایران را ندارد.

روش ها و راه های اعزام دانشجو به فرانسه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

همانطور که گفته شد برای تحصیل در این کشور شما باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید و برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور و اخذ پذیرش در دانشگاه های فرانسه باید مدرک زبان فرانسوی TCF  و یا DELF و زبان فرانسوی را تا سطح B2 مسلط باشید. شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت پذیرش در این کشور با استادی از یکی از دانشگاه های این کشور ارتباط گرفته و از طریق دریافت معرفی نامه از وی برای پذیرش اقدام کنید.

دندانپزشکی یکی از بهترین رشته های آکادمیک در این کشور بوده که هر ساله افراد زیادی از داخل و خارج از این کشور متقاضی شرکت در دوره های تحصیلی آن هستند و به دلیل تعداد زیاد متقاضیان اغلب شرایط پذیرش بسیار رقابتی بوده و شما باید به خوبی خود را برای آزمون های ورودی آماده کنید. جراحی دندان یکی از گرایش های رشته های پزشکی در فرانسه است که به نوعی همان دندانپزشکی محسوب می شود. یکی از شروط اصلی ثبت نام در رشته دندانپزشکی در فرانسه این است که شما باید مدرک دیپلم متوسطه داشته باشید. لذا تمامی دانش آموزان این کشور پس از اخذ مدرک دیپلم می توانند وارد رشته دندانپزشکی شوند؛ اما در همان سال اول باید آزمون ورودی را پشت سر بگذارند و به نوعی قبولی در این آزمون شرط اصلی پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های فرانسه است.

مدارک و هزینه های لازم برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

همانطور که عنوان شد مدارک ابتدایی مورد نیاز برای پذیرش رشته دندانپزشکی در فرانسه داشتن یک انگیزه نامه از خود دانشجو، ارتباط با استادی از یکی از دانشگاه های این کشور، کپی از مدارک 12 سال تحصیل، مدارک زبان انگلیسی و فرانسوی و عکس و پیشینه تحصیلی است.

نکته مثبتی که برای تحصیل در این کشور در رشته دندانپزشکی وجود دارد این است که تحصیل در این رشته در فرانسه و در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان بوده و افراد می توانند با گذراندن دوره زبان این کشور وارد دوره دندانپزشکی شوند. البته هزینه های سکونت و غذا و لباس مواردی هستند که باید در نظر گرفته شوند. به طور کلی هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در دانشگاه های دولتی به صورت سالیانه در حدود 450 یورو بوده که به همین دلیل است که هزینه های تحصیل در این کشور را اغلب رایگان تلقی می کنند. به طور مثال هزینه های تحصیل در رشته مشابه در کشورهای دیگر در مقایسه با فرانسه به شدت بالاتر است به نحوی که اگر قصد تحصیل در کشور آمریکا را داشته باشید سالیانه چیزی در حدود 34000 یورو باید فقط برای دانشگاه پرداخت کنید که این مبلغ در کشورهایی چون انگلیس و کانادا کمتر است اما باز هم در مقایسه با فرانسه مبالغ بسیار بالایی محسوب می شوند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که شما می توانید برای پرداخت همین هزینه های تحصیل در فرانسه نیز هم از بورسیه تحصیلی و هم از کاردانشجویی استفاده نمایید. کلیه افرادی که ویزای تحصیلی فرانسه را داشته باشند می توانند تا 20 ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند.

برترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

این کشور دارای برترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در سطح جهانی است که برترین دانشگاه آن ها که دارای رتبه 53 جهانی است Paris Sciences et Lettres Research University (PSL) نام دارد و در رتبه های 60 و 77 جهانی نیز به ترتیب دانشگاه های École Polytechnique  و Sorbonne University قرار دارند. دانشگاه های دیگری نیز وجود دارند که همگی دارای مدارک معتبر در سطح جهانی بوده و از امکانات بسیار مناسبی برخوردار هستند.

به طور کلی ما توان گفت که کشور فرانسه در کنار جاذبه های دیدنی شهری و همینطور فرهنگ غنی خود و موقعیت قرارگیری جغرافیایی در اروپا از جمله کشورهای زیبای دنیا برای مهاجرت محسوب شده و از نظر تحصیلی نیز با بهره گیری از امکانات آموزشی مناسب و داشتن دانشگاه های رده بالا در سطح جهانی یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل برای متقاضیان بوده و دندانپزشکی در فرانسه هم با توجه به امکان تحصیل رایگان از جمله رشته های پرطرفدار در این کشور محسوب می شود و اگر قصد ادامه تحصیل در این رشته را در خارج از کشور داشته باشید قطعا فرانسه می تواند یکی از بهترین مقاصد برای شما باشد. ضمن اینکه این کشور امکان صدور ویزای همراه برای همسر و فرزندان شما را فراهم نموده که از این نظر نیز در کنار هزینه های اندک تحصیل در این کشور می توانید به راحتی شرایط ایده آلی را برای خود ایجاد نمایید.

سوالات:

  1. هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چقدر است؟ تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور برای رشته دندان پزشکی هزینه ای در حدود 450 یورو سالیانه در بر دارد که رقمی ناچیز محسوب شده و به نوعی می توان گفت که رایگان است. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز سالیانه حدود 7000 یورو هزینه تحصیل شما خواهد بود.
  2. آیا مدارک کسب شده در دانشگاه های فرانسه معتبر هستند؟ دانشگاه های این کشور از رتبه های بالای جهانی برخوردار بوده و همینطور 16 دانشگاه این کشور نیز دارای مدارک معتبر و قابل تایید توسط وزارت علوم پزشکی کشورمان هستند.
  3. آیا امکان کار دانشجویی در فرانسه وجود دارد؟ علاوه بر هزینه های اندک تحصیل در این کشور شما همچنین امکان این را دارید تا هفته ای تا 20 ساعت مشغول به کار دانشجویی باشید و در تامین هزینه های خود دچار مشکل نخواهید شد.
5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.