به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
دندانپزشکی در نیوزلند

شروع بهترین دوره تحصیل رشته دندانپزشکی در نیوزلند

استفاده از فرصت‌های تحصیل در کشورهای خارجی برای هر دانشجویی از اهمیت بالایی برخوردار است به صورتی که درصد زیادی از دانشجویان به دنبال بررسی شرایط مختلف ادامه تحصیل در سایر کشورها و به دنبال آن مهاجرت به آن کشور هستند. در این بین تحصیل برای هر مقطعی و در هر رشته تحصیلی‌ای در کشور‌های مختلف از مزایای مخصوص به خود برخوردار بوده و انتخاب بهترین مقصد برای ادامه تحصیل نیازمند بررسی دقیق و مشورت و افراد با تجربه لازم در این خصوص است. در این مقاله به دندانپزشکی در نیوزلند می پردازیم.

تحصیل در نیوزلند

اگر شما نیز جزء کسانی هستید که در حال بررسی شرایط مختلف جهت مهاجرت به کشوری دیگر برای ادامه تحصیل هستند خالی از لطف نخواهد بود که بدانید کشور نیوزلند از جمله کشورهایی است که شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. این کشور با قرار گرفتن در جنوب غرب اقیانوس آرام متشکل از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچک‌تر بوده و از نظر جغرافیایی فاصله زیادی با سرزمین‌های خشک اطراف داشته، به طوری که استرالیا که نزدیک‌ترین کشور به آن‌هاست در فاصله حدود 2000 کیلومتری از این کشور قرار گرفته است. طبیعت زیبای این کشور از جمله جاذبه‌های آن محسوب می‌شود.

دانشگاه‌های مشهور زیادی در کشور نیوزلند وجود دارند و سطح زندگی افراد در رده‌ی بالایی قرار دارد. علیرغم وجود فرهنگ‌های مختلف در این کشور اما همبستگی و شور و هیجان خوبی برای زندگی همیشه بین مردم برقرار بوده است. با توجه به اینکه جمعیت کل این کشور چیزی در حدود 5 میلیون نفر است، وجود 8 دانشگاه ممتاز که در رتبه بندی‌های جهانی دانشگاه‌ها نیز از رده‌های خوبی برای تحصیل در نیوزلند برخوردارند، کاملا کفایت می‌کند، که البته در کنار این 8 دانشگاه، مراکز و موسسات دیگری نیز وجود دارند که دوره‌های مختلفی را برای تحصیلات در مقطع عالی ارائه می‌دهند. یکی از موضوعاتی که اغلب برای دانشجویان تحصیل در این کشور جذاب است وجود کلاس‌های درس اغلب کوچک بوده که فرصت را برای تعامل بهتر بین دانشجویان و اساتید حین زمان برگزاری کلاس فراهم می‌نماید. در رتبه بندی سیستم آموزشی جهانی، نیوزلند در بین تمامی‌کشورها در سال 2016 از رتبه 16 برخوردار شده که برای کشوری با این جمعیت بسیار خوب تلقی می‌شود. دندانپزشکی در نیوزلند یکی از پرطرفدارین رشته‌های تحصیلی بوده که سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل در این رشته به این کشور مهاجرت می‌کنند و دوران خود را به خوبی پشت سر می‌گذارند.

شروع مقطع دندانپزشکی در نیوزلند

با توجه به اینکه وزارت بهداشت ایران مدارک مرتبط با تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور نیوزلند را تایید می‌نماید و اینکه تحصیل برای دانشجویان به زبان انگلیسی است، ایرانیان زیادی خواهان تحصیل در این رشته تحصیلی در کشور نیوزلند هستند که همین موضوع کار را برای ورود به این دانشگاه‌ها کمی دشوار نموده و برای تحقق این مهم، متقاضیان باید علاوه بر شرکت در آزمون‌های ورودی متعددی که وجود دارد از پیشینه تحصیلی مناسبی نیز برخوردار باشند. از طرفی زندگی در این کشور و همینطور تحصیل هزینه‌هایی را برای دانشجویان در بر خواهد داشت که این هزینه‌ها برای مقاطع بالاتر تحصیلی به صورت بورسیه توسط دانشگاه در نظر گرفته می‌شود؛ اما برای مقاطع پایین‌تر باید توسط خود دانشجو پرداخت شود و این موضوع باید مد نظر علاقه‌مندان به تحصیل در این رشته در کشور نیوزلند باشد.

 

مدارک لازم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در نیوزلند

همانطور که گفته شد همانند اکثر کشورهای دنیا، تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور نیوزلند هم نیازمند قبولی در آزمون‌های ورودی و رزومه تحصیلی خوب است. لذا متقاضیان در ابتدا باید بتوانند این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته و سپس از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند و به دنبال آن مدارک مورد نیاز را که به طور کلی به شرح زیر هستند را به دانشگاه مربوطه تحویل دهند. داشتن رزومه تحصیلی به زبان انگلیسی، ارائه کارنامه، نشان دهنده قبولی در آزمون ورودی، داشتن ترجمه انگلیسی رسمی‌برای تمامی مدارک تحصیلی عنوان شده در داخل رزومه و همینطور ریز نمرات دریافتی در رشته تحصیلی در داخل کشور از جمله مهم‌ترین مدارک مورد نیاز بوده؛ ولی در کنار آن دریافت معرفی نامه از اساتیدی که به نوعی شناخته شده هستند، نامه‌ای که توسط خود دانشجو به عنوان درخواست مطرح می‌شود و همینطور مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 نیز از دیگر نیازمندی‌های تحصیل در این کشور است. در نهایت جهت بررسی این مدارک و شروع فرایند ثبت نام شما باید هزینه‌ای را تحت عنوان هزینه بررسی مدارک به دانشگاه مورد نظر پرداخت نماید. پس از تایید مدارک و اخذ موفقیت آمیز پذیرش در دانشگاه مرحله اخذ ویزا فرا می رسد.

هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور نیوزلند

اگرچه هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور نیوزلند در مقایسه با دانشگاه‌های معتبر سایر کشور‌های دنیا مناسب تلقی می‌شود، اما با توجه به نرخ بالای ارز در کشور ما و همینطور ارزش پول فعلی، باید در نظر داشته باشیم که همین هزینه‌ها نیز ممکن است برای دانشجویان متقاضی ایرانی بالا محسوب شود. همانطور که گفته شد علاوه بر هزینه‌هایی که شخص دانشجو باید برای تحصیل در این کشور بپردازد، هزینه رفت و آمد، زندگی و سکونت، غذا و لباس و … همگی باید برای وی در نظر گرفته شود. طبق آخرین تخمین‌های موجود در سال جاری هزینه زندگی دانشجویی ساده در این کشور چیزی در حدود 30000 دلار نیوزلند به صورت ماهیانه بوده و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی نیز به صورت سالیانه برای مقطع کارشناسی در حدود 75000 دلار نیوزلند و در مقطع کارشناسی ارشد نیز 45000 دلار نیوزلند خواهد بود.

دانشگاه‌های برتر نیوزلند در رشته دندانپزشکی

8 دانشگاه کشور نیوزلند جزء دانشگاه‌های معتبر در رتبه بندی جهانی قرار داشته که مهم‌ترین آن‌ها برای تحصیل در رشته دندان پزشکی که مورد تایید وزارت بهداشت و علوم پزشکی ایرانی نیز هست، دانشگاه اوتاگو بوده که در شهر داندین کشور نیوزلند واقع شده است. این دانشگاه در رتبه بندی مجله تایمز 2021 توانسته رتبه 201 و در رتبه بندی مجله QS نیز رتبه 176 را در سطح جهانی بدست آورد. امکانات بسیار مناسبی برای دانشجویان در این دانشکده تخصصی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی مهیا شده است. در کنار این دانشگاه امکان تحصیل در دانشگاه تکنولوژی اوکلند که رتبه 170 مجله تایمز و 83 مجله QS را بدست آورده نیز وجود دارد. این دو دانشگاه در بین 8 دانشگاه موجود در این کشور بهترین رتبه‌ها را در اختیار دارند و فضای خوبی را برای موفقیت شما فراهم خواهند کرد.

 

به طور کلی باید بگوییم که اگرقصد تحصیل در رشته دنداپزشکی را در خارج از کشور داشته باشید قطعا نیوزلند می‌تواند یکی از مقاصد مناسب برای شما تلقی شود. طبیعت زیبای این کشور، موقعیت جغرافیایی مناسبت و جذاب، وجود امکانات آموزشی مناسب و رده بالا و همینطور تاییدیه وزارت بهداشت و علوم پزشکی کشورمان ایران بر مدارک این دانشگاه‌ها همگی از جمله مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در نیوزلند محسوب می‌شود.

سوالات:

  1. تحصیل در رشته دندانپزشکی در نیوزلند چه مزایایی دارد؟ این کشور در کنار طبیعت و محیط شهری مناسب، نظام آموزشی معتبر، تجهیزات آموزشی مناسب و سطح بالا و همینطور توانایی تحصیل به زبان انگلیسی را دارد.
  2. شرایط ورود به دانشگاه‌های دندانپزشکی نیوزلند به چه صورت است؟ در ابتدا باید در آزمون ورودی برای تحصیل در این کشور شرکت نموده و در صورت قبولی با ارائه مدارک مورد نیاز و معرفی نامه استاد، به دانشگاه مد نظر و پرداخت هزینه بررسی مدارک منتظر تایید از طرف دانشگاه باشید.
  3. برترین دانشگاه‌ها در این کشور برای رشته دندانپزشکی کدام هستند؟ این کشور دارای 8 دانشگاه بوده که همگی توانایی برگزاری دوره‌های دندانپزشکی را دارند اما دانشگاه اوتاگو با بهره گیری از دانشکده تخصصی دندانپزشکی و تجربه مناسب در این زمینه و همینطور مورد تایید بودن توسط وزارت علوم ایران می‌تواند، بهترین گزینه برای تحصیل در این رشته در کشور نیوزلند باشد.
امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.