به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
دندانپزشکی در چین

شرایط ، راه های پذیرش و هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در چین

کشور چین به عنوان یکی از قطب های اقتصادی جهان همواره مورد توجه مردم دنیا بوده است. بسیاری از افراد همه ساله به این کشور مهاجرت می کنند که در این بین، مهاجرت تحصیلی یکی محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور شناخته می شود. تحصیل در کشور چین به عنوان یک کشور پیشرفته، هزینه های پایین تری نسبت به سایر کشورها در بر خواهد داشت و این از علل اصلی محبوبیت این کشور برای مهاجرت محسوب می شود. همچنین در کشور چین امکانات تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و این امر نیز توجه افراد را جلب نموده  است. به این منظور در این مقاله قصد داریم تا در مورد شرایط تحصیل در یکی از پرطرفدارترین رشته ها، یعنی رشته دندانپزشکی در چین مطالب مفیدی را عنوان کنیم.

 

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین

از آنجایی که کشور چین در حوزه پزشکی در رده کشورهای تراز اول دنیا قرار دارد، تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای افراد باشد. مدارک اخذ شده از دانشگاه های بین المللی چین در تمامی کشورها اعتبار دارد؛ به همین منظور افرادی که قصد دارند تا به صورت حرفه ای وارد حوزه دندانپزشکی شوند می توانند از طریق دانشگاه های معتبر چین اقدام کنند. دندانپزشکی در چین یکی از مقاصد اصلی دانشجویان از سراسر دنیا به منظور مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

نکته ی جالبی که در مورد شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین وجود دارد این است که پذیرش در این رشته بدون آزمون ورودی انجام می شود. البته شرایط خاصی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. به طور مثال سن افراد نباید بالای 25 باشد و همچنین به منظور سنجش دانشجو نمرات دروس اصلی یعنی زیست شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضی و زبان انگلیسی مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در بعضی دانشگاه های کشور چین دوره های تحت عنوان پیش دندانپزشکی نیز برگزار می شود.

شرایط عمومی پذیرش دندانپزشکی در چین شامل عدم دارا بودن سوءپیشینه، دارا بودن مدرک دیپلم و برخورداری از سلامت کامل است. همچنین متقاضی باید دوره دبیرستان را با حداقل معدل 12 به اتمام رسانده باشد. کسب 60 درصد از نمره زبان و دروس اصلی نیز از دیگر شرایط تحصیل در این رشته محسوب خواهد شد.

 

مدارک لازم برای تحصیل در چین

یکی از سؤالاتی که همواره برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین را دارند، مطرح می شود، مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه های این کشور است. در این قسمت برای برطرف کردن ابهامات دانشجویان این مدارک را معرفی خواهیم کرد.

·        عکس پرسنلی

·        درخواست ویزای دانشجویی

·        گذرنامه

·        فرم پذیرش دانشگاه

·        تکمیل فرم های JW201 و JW202

مزیت های تحصیل دندانپزشکی در چین

مزیت های تحصیل دندانپزشکی در چین

این که چرا تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین مهم است و چه توجیه منطقی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور وجود دارد، مبحثی است که در این قسمت در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

شاید بتوان اولین و مهم ترین مزیت تحصیل در چین را، کیفیت بالای تحصیل در دانشگاه های این کشور دانست. معمولاً فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور از پایه ی علمی قویای برخوردار هستند. چرا که کشور چین، به دلیل دارا بودن پایه های طب سنتی بسیار غنی و تلفیق آن در پزشکی نوین همواره جزء کشورهای برتر در این زمینه بوده است. دومین مزیت تحصیل در چین، دانشگاه های معتبر با مدارک تأیید شده در سطوح بین المللی است. همین امر سبب می شود تا به راحتی بتوان در سایر کشورهای جهان به سادگی از این مدارک استفاده کرد.

از دیگر مزیت های تحصیل دندانپزشکی در چین و همچنین تحصیل در سایر رشته ها در این کشور می توان به هزینه های پایین زندگی نسبت به سایر کشورها اشاره کرد. هزینه های شهریه در رشته دندانپزشکی در این کشور رقمی بین 6000 تا 7000 دلار برآورد شده است. امکان سکونت در خوابگاه های دانشجویی این کشور نیز برای دانشجویان فراهم شده است. همچنین در مورد هزینه های زندگی در شهری مثل پکن رقمی بین 1000 تا 1200 دلار ماهانه در نظر گرفته شده است.

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که همواره مد نظر دانشجویان قرار می گیرد، امنیت زندگی در کشور مورد نظر است. که این مسئله در کشور چین همواره مورد توجه بوده و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت. پس از گذراندن دوران تحصیل دندانپزشکی در چین امکان کار در این کشور برای دانشجویان فراهم شده است. علاوه بر این موارد، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، نداشتن آزمون ورودی، دانشگاه های دارای مجوز از وزارت بهداشت ایران و… نیز از دیگر مزیت های تحصیل در چین محسوب می شوند.

باید توجه داشت که تحصیل در این کشور می تواند معایبی نیز به همراه داشته باشد. به عنوان مثال برای دو سال آخر تحصیل یادگیری زبان چینی ضروری خواهد بود. همچنین انتخاب و گزینش رقابتی نیز سبب سختی پذیرش در دانشگاه های این کشور خواهد شد.

 

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در چین

دانشگاه پزشکی دالیان: شرط سنی پذیرش در این دانشگاه بین 18 تا 25 سال است. هزینه تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه حدود 45000CNY است.

دانشگاه پزشکی جینژو: برای پذیرش در این دانشگاه نیز معیار سنی 18 تا 25 سال برقرار است. دارا بودن گواهی پزشکی و همچنین دیپلم تجربی از دیگر شرایط پذیرش این دانشگاه محسوب می شود. هزینه شهریه این دانشگاه نیز به صورت سالانه معادل 32000 CNY برآورد شده است.

دانشگاه پزشکی آنهویی: هزینه های شهریه در این دانشگاه به صورت سالانه 30000 CNY در نظر گرفته شده است.

از دیگر دانشگاه های معتبر دندانپزشکی در چین می توان به دانشگاه های چینهوا، فودان، چونگ کینگ، فوجیان، پکن و… اشاره کرد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین

هزینه های متوسط تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین به صورت سالیانه در حدود 35000 تا 50000 هزار یوان برآورد شده است. این مقدار در واقع چیزی در حدود 6 تا 7 هزار دلار تخمین زده می شود. این مبلغ در واقع هزینه تحصیل در دوره های دندادنپزشکی در این کشور است. به منظور اقامت در خوابگاه های این کشور نیز نیاز به هزینه های معادل 4000 دلار در سال خواهد بود. همچنین هزینه تغذیه و سایر هزینه ها نیز 2000 دلار است. در مجموع برای تحصیل دندانپزشکی در این کشور سالانه بین 10000 تا 12000 دلار هزینه می شود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین

جمع بندی

کشور چین به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته شناخته می شود که امکانات تحصیلی بسیار مناسبی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این کشور از امنیت بالا و رفاه مناسبی برخوردار است. اعتبار دانشگاه های این کشور در دنیا سبب شده است تا همه ساله دانشجویانی از سراسر دنیا به این کشور جذب شوند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین به عنوان یکی از رشته های پرکار و پر درآمد، همواره مورد توجه بوده است. به همین منظور افراد می توانند از طرق مختلف نسبت به دریافت اقامت تحصیلی در چین اقدام نمایند.

سوالات متداول

در این بخش برخی از مهم ترین سوالاتی که در رابطه به تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین برای دانشجویان مطرح می شود را عنوان خواهیم کرد.

1-    آیا امکان کار کردن در حین تحصیل در کشور چین وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که کار کردن دانشجویان در حین تحصیل در این کشور ممنوع است. البته در برخی مواقع با کسب مجوز کار در حین تحصیل و طی کردن مراحل قانونی می توان به انجام کار در این کشور پرداخت.

2-    تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین حدودا چند سال طول می کشد؟

تحصیل دندانپزشکی در چین حدود 5 سال زمان می برد؛ در حالی که تحصیل در رشته پزشکی 6 سال زمان نیاز دارد.

3-    انواع ویزای تحصیلی در کشور چین کدامند؟

 در چین دو نوع ویزای تحصیلی X1 و X2 صادر می شود. که ویزای اول برای اقامت بیش از 180 روز و دومی برای اقامت کمتر از 180 روز صادر می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.