به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
دوره زبان در کانادا

شرایط تحصیل در دوره زبان در کانادا به همراه مدارک مورد نیاز

کشور کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است که البته زبان انگلیسی به عنوان رایج ترین آن در اکثر استان ها و مناطق، کاربرد فراوانی دارد. در کبک، برخی مناطق انتاریو، نیوبرانزویک و مانیتوبا تکلم به زبان فرانسوی مرسوم است. از این رو شرکت در دوره زبان در کانادا برای دانشجویان بین المللی و سایر مهاجرین اهمیت فراوانی خواهد داشت. در این مقاله به لزوم یادگیری زبان و شرایط آن پرداخته می شود.

مفهوم دوره زبان در کشورکانادا

یکی از دغدغه های اصلی در امر مهاجرت، یادگیری زبان مورد نیاز کشور مقصد خواهد بود. امروزه با افزایش محبوبیت مهاجرت به کانادا، یادگیری زبان های اصلی رایج در آن اهمیت فراوانی یافته است. گرچه شرکت در دوره زبان در کانادا مزایای بیشتری را به همراه خواهد داشت و شخص می تواند با افرادی که زبان مادری آن ها انگلیسی یا فرانسوی است به راحتی تکلم نماید.

یافتن و شرکت در این دوره ها در کانادا اصلاً کار سختی به شمار نمی رود. در دانشگاه ها، کالج ها و یا موسسات زبان، بسته به شهر محل زندگی، آموزش این دو زبان به راحتی و برای عموم صورت می پذیرد. دانشجویان یا افراد جویای کار در این کشور به ثبت نام در دوره های زبان اقدام می نمایند. اگر فرد نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل یا کار را کسب نکرده باشد، امکان شرکت در دوره زبان در کانادا برای وی فراهم می شود. در پایان دوره نیز در صورت کسب حدنصاب قبولی، می توان برای ثبت نام در دانشگاه و پیدا کردن شغل مناسب اقدام نمود.

مزایای شرکت در دوره زبان در کانادا

از جمله مزایای شرکت در دوره های زبان کانادا، می توان به رویکرد متمرکز و آموزش با کیفیت اشاره نمود. دستیابی به مهارت زبانی در کانادا برای یافتن شغل مناسب، رفتن به مدرسه، دسترسی به خدمات، کمک به فرزندان برای تحصیل و سکونت در این کشور، ارتباط با مردم محلی و یا اخذ تابعیت این کشور اهمیت بسیاری دارد. در اکثر مشاغل از مهاجران خواسته می شود تا به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشند. اصطلاحات رایج در این کشور را به درستی درک نمایند و شرایط زبانی کار و تحصیل در کانادا را به خوبی بشناسند.

مزایای شرکت در دوره زبان در کانادا

هزینه کلاس های زبان در کانادا

هزینه شرکت در دوره زبان در کانادا براساس تعداد معین هفته های آموزشی و نه براساس رویکرد آن ارائه می گردد. این هزینه ها می تواند براساس برنامه مؤسسه های گوناگون، به صورت متغیری محاسبه شود. در ادامه برخی هزینه های آموزش در کلان شهرها، بدون محاسبه هزینه مسکن و غذا را مرور می‌کنیم:

 • تورنتو: دوره 12 هفته ای معادل 3515 دلار کانادا
 • کبک: دوره 12 هفته ای معادل 3570 دلار کانادا
 • ونکوور: دوره 12 هفته ای معادل 4083 دلار کانادا
 • کلگری: دوره 12 هفته ای معادل 3446 دلار کانادا

دولت های فدرال و ایالتی در سراسر کانادا این کلاس ها را برگزار و پشتیبانی می نمایند. گرچه فراگیر خود باید به پرداخت هزینه های آن اقدام کند. برای یافتن کلاس های مناسب بهتر است سازمان های حمایتی تازه واردان یا وب سایت آن مورد بررسی قرار گیرد. قبل از ثبت نام در این دوره ها، مهارت های فعلی زبان آزمایش می گردد؛ این امر در مرکز ارزیابی صورت می پذیرد.

موسسات مقرون به صرفه برای آموزش زبان در کانادا

همان طور که پیشتر اشاره شد، یادگیری زبان در هر کشوری بهترین نوع آموزش را فراهم می نماید. مؤسسات آموزش زبان نیز در کانادا این امکان را برای تازه واردان فراهم نموده اند. کانادا کشوری با تنوع جمعیتی و دوگانگی زبان است که شرایط یادگیری هر دو زبان در آن به خوبی پیش بینی شده است. این موسسات در کل سطح کشور پراکنده هستند و از استانداردهای خوب آموزشی استفاده می نمایند. از این رو دانشجویان یا افراد جویای کار مهاجر، فرصت های بسیاری برای شرکت در دوره زبان در کانادا خواهند یافت. شرکت در دوره های زبان این مؤسسات که در ادامه ذکر می گردد، با هزینه های کمتری نسبت به سایر آموزشگاه ها در نظر گرفته می شود:

 • Hansa Language Centre
 • McDonald International Academy
 • VanWest College
 • Global Village English Centres, Victoria
 • Language Studies International, Toronto (LSI)
 • Language Studies International, Vancouver (LSI)
 • Tamwood International College, Vancouver
 • Kaplan International English, Toronto
 • Kaplan International English, Vancouver

 

موسسات مقرون به صرفه برای آموزش زبان در کانادا

شرایط تحصیل در دوره های زبان در کانادا

افراد کمتر یا بیشتر از 18 سال با دیپلم دبیرستان، در صورتی که شرایط زیر را داشته باشند برای شرکت در دوره زبان در کانادا امکان ثبت نام را خواهند یافت:

 • شهروندان یا متولدین کانادا
 • افراد دارای اقامت دائم
 • پناهنده ها
 • درخواست دهندگان پناهندگی
 • نیروی کار خارجی تایید شده
 • افرادی که درخواست اقامت آن ها در حال بررسی است.
 • کارگران موقت یا دانشجویان دارای تاییدیه اقامت

شرایط تحصیل در دوره های زبان در کانادا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره های زبان در کانادا

برای دریافت ویزای دانشجویی و شرکت در دوره زبان در کانادا به تمامی موارد ذکر شده در ادامه نیاز خواهد بود:

 • پاسپورت معتبر
 • توصیه های علمی
 • توصیه های کاری
 • انگیزه نامه
 • پذیرش دانشگاه
 • تمکن مالی
 • عکس
 • ویزا و مجوز تحصیل
 • گواهی دوره زبان

در صورتی که شخص حداقل دانش زبانی را نداشته باشد، شرکت در دوره زبان تا کسب نمره قبولی، مورد نظر خواهد بود. به یاد داشته باشید که طول دوره زبان در این کشور از یک ماه تا دو سال متغیر است.

شرکت در دوره های زبان در کانادا با ویزای توریستی

همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا به مجوز تحصیل یا ویزا نیاز خواهند داشت. در صورتی که قصد دارید کمتر از 6 ماه در این کشور به تحصیل بپردازید، شاید بتوانید با ویزای توریستی نیز به تحصیل ادامه دهید. گرچه برای تحصیل بیش از این زمان، به ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت. ارائه اطلاعات لازم به دولت فدرال و استانی در مورد حضور و اثبات شرکت در برنامه آموزشی برای دانشجویان بین المللی، الزامی خواهد بود.

امکان کار همزمان با تحصیل در دوره زبان در کشور کانادا

لازم به توضیح است که با ویزای دوره زبان در کانادا، اجازه اشتغال به کار در این کشور ارائه نمی شود. بنابراین در نظر گرفتن هزینه های زندگی در این کشور، در بازه تحصیل زبان اهمیت فراوانی دارد. شرکت در دوره مقدماتی و پیش نیاز زبان برای ادامه تحصیل ضروری است. از این رو امکان کار پس از این دوره برای دانشجویان با پذیرش مستقیم یا مشروط در نظر گرفته شده است.

آزمون ها و گواهینامه های زبان در کانادا

پس از تکمیل دوره زبان در کانادا شرکت در آزمون های معتبر برای اثبات دانش زبانی ضروری است. در این زمینه چندین آزمون معتبر برگزار می شود که نتایج آن به طور گسترده مورد قبول مؤسسات آموزشی و کاری خواهد بود. ارائه گواهی از این طریق می تواند سطح دانش شخص از زبان انگلیسی و یا فرانسوی را مشخص نماید. در حوزه زبان انگلیسی گواهینامه های آیلتس، CELPIP و تافل و هم چنین در زبان فرانسویTest d’Evaluation de français (TEF)  یا Diplôme d’études en langue française (DELF)  مورد پذیرش است.

نتیجه گیری و جمع بندی

کانادا سالانه با ارائه استانداردهای بالای زندگی، کار و تحصیل مهاجران بسیاری را می پذیرد. لزوم یادگیری زبان و فرهنگ کشور مقصد برای تازه واردان، اهمیت بسیاری در یافتن شغل مناسب و جذب در جامعه را خواهد داشت. از این رو شرکت در دوره زبان در کانادا به عنوان کلید اصلی در این زمینه شناخته می شود.

سوالات متداول

 1. برنامه آموزش زبان با بودجه دولتی چگونه است؟

تازه واردان واجد شرایط می توانند همه سطوح آن را در آموزش دوره زبان در کانادا با عنوان LINC و یا مهاجران در CLIC بگذرانند. شرکت در این کلاس ها در طول روز، عصر و یا آخر هفته ها امکان پذیر است.

 1. بعد از ورود با ویزای توریستی به کانادا، امکان شرکت در دوره زبان وجود دارد؟

باید این ویزا به تحصیلی تبدیل شود که شانس موفقیت آن بسیار اندک گزارش شده است.

 1. آیا ثبت نام در دوره زبان در کانادا به صورت کوتاه مدت، به معنای پذیرش تحصیلی است؟

خیر! با ویزای توریستی تنها می توان در دوره های زبان کمتر از 6 ماه ثبت نام نمود.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.