به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
دوره زبان فرانسه

مهاجرت به کانادا از طریق شرکت در دوره های زبان کشور فرانسه

زبان فرانسه از لحاظ گرامری از زبان انگلیسی ساده تر است و حدود 50 درصد از کلمات آن با زبان انگلیسی مشترک هستند. بنابراین یادگیری زبان فرانسوی ساده تر از سایر زبان ها است. اما برای تسریع در روند یادگیری، لازم است که در دوره زبان فرانسه شرکت نمایید. یادگیری زبان فرانسوی در ایران اگرچه هزنیه کمتری دارد، اما مدت زمان یادگیری بیشتر است. اگر زمان یادگیری برای شما مهم است، بهتر این است که یادگیری این زبان را در محیط فرانسوی زبان بگذرانید.

دوره زبان فرانسه در کشور فرانسه یکی از محبوب ترین دروه های آموزش زبان در خارج از کشور است. یادگیری این زبان در کشور فرانسه یک گزینه جذاب است که سرعت یادگیری را تا حد زیادی بالا می برد. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای یادگیری زبان فرانسوی در موسسات آموزشی این کشور ثبت نام می کنند. موسسات آموزش زبان فرانسوی دوره های متنوعی را ارائه می‎دهند که محبوب ترین دوره، دوره های فشرده است. این موسسات در شهرهای مختلف فرانسه شعبه دارند و از سطح بالایی برخوردار هستند.

گزینه دیگر، یادگیری زبان فرانسه در کشور کانادا است. در حال حاضر موسسات مختلفی خدمات آموزشی زبان فرانسوی را ارائه می دهند. زمان این دوره زبان فرانسه بین چند هفته تا چند ماه متغیر است. هزینه شرکت در دوره زبان فرانسه بین هزار تا 4 هزار یورو در سال و هزنیه ی این دوره ها در کشور کانادا سالانه بین 9 هزار تا 14 هزار دلار کانادا است که این میزان به نسبت طول دوره، شهر و دانشگاه، متغیر خواهد بود. بعد از پایان دوره زبان فرانسه و با توجه به میزان یادگیری زبان آموز، می توان به صورت رایگان ادامه تحصیل داد یا در صورت تمایل وارد بازار کار شد.

مهاجرت به کانادا از طریق دوره زبان فرانسه

از ویژگی های منحصر به فرد دوره زبان فرانسه، امکان کسب پذیرش در هر زمانی است و متقاضیان می توانند 2 ماه پس از ارائه مدرک، در کشور فرانسه حضور پیدا کنند و دوره زبان فرانسه خود را آغاز کنند. از آن جایی که برای شرکت در این دوره ها باید ویزای تحصیلی دریافت کرد و افراد دارای ویزای دانشجویی (تحصیلی) می توانند از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند، به متقاضیان توصیه می شود برای اطمینان از دریافت ویزا در دوره های حداقل یکساله ثبت نام کنند.

گرفتن ویزای فرانسه سابقه سفر شما را بهبود می بخشد. سابقه سفر به یکی از کشورهای حوزه شینگن در گرفتن ویزای کانادا تاثیر مثبتی دارد. طول دوره زبان فرانسه از 4 ماه تا یکسال متغیر است و هر متقاضی می تواند با توجه به شرایط و نیاز خود، دوره مناسب را انتخاب کند.

مزایای شرکت در دوره زبان فرانسه

دوره زبان فرانسه در این کشور جزء محبوب ترین دوره های خارج از کشور است که برای متقاضیان آموزش زبان فرانسه مزایای فراوانی از جمله یادگیری زبان فرانسه در محیطی فرانسوی زبان، بهره گیری از اساتید زبان فرانسوی، آموزش با لهجه درست و بدون ریسک، یادگیری آوا، صداها و تلفظ، استفاده از بهترین روش های آموزشی و معتبرترین منابع آموزشی، استفاده از همایش ها و سمینارهای محلی و فراگیری فرهنگ همراه با آموزش زبان فرانسه دارد.

آموزش و فراگیری زبان فرانسه در محیطی فرانسوی زبان، کیفیت و سرعت یادگیری را بالا می برد و موجب می شود زبان آموزان با لهجه بهتری زبان فرانسه را یاد بگیرند. هزینه این دوره ها نسبت به هزینه شرکت در کلاس های زبان فرانسوی در ایران بسیار مناسب تر است. شرایط و هزینه های زندگی در فرانسه مناسب تر است و این امکان برای دانشجویان و زبان آموزان فراهم است که کمک هزینه های زندگی دریافت کنند. این امکان فراهم است که با فرهنگ، آداب و رسوم و شرایط زندگی مردم فرانسه آشنا شوید. همچنین زبان آموز می تواند ویزای تحصیلی و ویزای همراه اخذ کند.

مهمترین مزیت دوره زبان فرانسه، امکان ادامه تحصیل رایگان در همه رشته ها بعد از اتمام دوره زبان است. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در تمامی مقاطع از دبیرستان به بالا می توانند به صورت رایگان ادامه تحصیل بدهند و اقامت کشور فرانسه را اخذ کنند. در صورت تمایل متقاضیان می توانند وارد بازار کار شوند و از این طریق اقامت فرانسه را کسب کنند.

مزایای یادگیری زبان فرانسه

زبان انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی کشور فرانسه هستند. فرانسوی، زبان مادری حدود 6/6 میلیون کانادایی است. بیشتر فرانسوی زبانان کانادا در استان کبک زندگی می کنند. کبک تنها استان کشور کانادا است که زبان رسمی آن فقط فرانسوی است. بعد از کبک استان نیوبرانزویک بیشترین فرانسوی زبان را در خود جای داده است. بر اساس سرشماری سال 2019 در کشور کانادا از جمعیت 37 میلیون نفری آن، زبان مادری حدود 18 درصد از مردم کانادا، فرانسوی است.

مهارت بالا در زبان فرانسوی، ورود و سکونت به استان کبک را آسان می سازد. تسلط به زبان فرانسوی در کنار زبان انگلیسی، موقعیت های شغلی را افزایش خواهد داد. افراد دوزبانه در کانادا فرصت های شغلی بیشتری پیش روی خود دارند. از طرف دیگر این افراد برای یافتن شغل مورد نظر خود کمتر رقابت خواهند کرد؛ چون افراد کمی در بازار کار کانادا بر هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط دارند. نکته مهم آن که افراد دوزبانه حقوق بیشتری دریافت خواهند کرد. درآمد یک کارمند مسلط به انگلیسی و فرانسوی در کانادا از کارمندان تک زبانه 7 درصد بیشتر است.

در کنار این ها، فرصت های شغلی وجود دارند که با دانستن زبان فرانسه می توان به دست آورد. از جمله این مشاغل مترجمی، ویراستاری، مدیریت فروش، تدریس زبان فرانسوی، راهنمای تور، مهمانداری هواپیما و… است. البته موارد گفته شده بدین معنی نیست که با زبان انگلیسی نمی توان شغلی پیدا کرد، بلکه با تسلط به این زبان، موقعیت های شغلی محدود به مناطق انگلیسی زبان خواهند شد.

لازمه ورود به یک دانشگاه کانادایی، مهارت قابل قبول در زبان انگلیسی یا فرانسوی است. تسلط بر زبان فرانسوی شانس پذیرش در دانشگاه هایی با سیستم تدریس به زبان فرانسه را بالا خواهد برد. این موضوع به خصوص در مورد دانشگاه های کبک صدق می کند. لازم به ذکر است که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا الزامی برای یادگیری زبان فرانسوی وجود ندارد اما یادگیری این زبان دست شما را برای انتخاب دانشگاه بازتر می کند.

یادگیری زبان فرانسوی برقراری ارتباط با سایرین را تسهیل می کند و انجام امور روزمره را ساده می سازد. صحبت کردن به زبان فرانسوی به خصوص در استان کبک که بیشترین فرانسوی زبانان کانادا را در خود جای داده است، منافع اجتماعی زیادی برای فرد به همراه خواهد داشت. زبان فرانسوی دایره ارتباط را گسترده تر و سازگاری با محیط را سریع تر می سازد.

فراگیری زبان فرانسه برای مهاجرت، اخذ اقامت و شهروندی در کانادا اهمیت زیادی دارد. در صورت تسلط به این زبان و داشتن گواهی نامه های معتبر، می توان شانس خود را برای اخذ اقامت دائم در کانادا بالا برد. به عبارت دیگر این موضوع تمایل و تعهد شما برای ساکن شدن در کانادا را نشان می دهد. مهم تر آن که می توانید برای استان های فرانسوی زبان، درخواست اقامت ارائه دهید. حتی اگر قصد گرفتن اقامت دائم کانادا از طرق راه اندازی یک کسب و کار را دارید، فراگیری زبان فرانسوی یا انگلیسی لازم خواهد بود.مزایای شرکت در دوره زبان فرانسه

 

مهاجرت به کانادا از طریق دوره زبان فرانسه

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص کبک را دارند، ملزم به اخذ مدرک زبان فرانسه هستند. پس از اتمام دوره زبان فرانسه و کسب مدرک B2، می توان از طریق سفارت کانادا در پاریس برای مهاجرت به کانادا با هدف تحصیل یا کار اقدام نمود. همچنین از این طریق می توان برای دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا همچون برنامه PEQ در ایالت کبک خود را آماده کرد. استان کبک چند برنامه مهاجرتی منحصر به فرد دارد که می توان با استفاده از آن ها برای کار یا سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کرد.

برنامه نیروی متخصص کبک برای افرادی کاربردی است که تجربه کاری حرفه ای دارند. این برنامه بر اساس سیستم امتیازبندی، متقاضیان را گزینش می کند. هر چند در این برنامه تسلطه به زبان فرانسوی جایی ندارد اما داشتن مهارت صحبت کردن به زبان فرانسوی امتیاز و در نتیجه شانس گزینش را بالا می برد.

مطابق آخرین تغییرات سیستم امتیازدهی اکسپرس انتری کانادا، متقاضیانی که زبان فرانسوی زبان اول آن ها است در صورت تأهل حداکثر 125 امتیاز برای متقاضی اصلی و 32 امتیاز برای همسر و در صورت تجرد 136 امتیاز دریافت می کنند. از آن جایی که میزان رقابت در سیستم اکسپرس انتری بالاست، بسیاری از ایرانیان، زبان فرانسوی را به عنوان زبان دوم خود ارائه می کنند. در این صورت متقاضیانی که زبان فرانسوی زبان دوم آن ها است، در صورت تاهل حداکثر 22 امتیاز و در صورت تجرد حداکثر 24 امتیاز دریافت می کنند.

یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی کبک (PEQ)، برنامه تجربه کبک است. این برنامه فرصتی در اختیار فارغ التحصیلان برنامه ها یا رشته های آموزشی خاص قرار می دهد تا برای اقامت درخواست کنند. لازم به ذکر است که کبک تنها استان کانادا است که بعد از فارغ التحصیلی و بدون سابقه کاری، می توان درخواست اقامت در آن را ارائه داد. از طریق برنامه PEQ کارگران یا کارکنان خارجی موقت هم امکان ارائه درخواست اقامت دائم دارند. برای استفاده از این برنامه باید تا حدی به زبان فرانسه تسلط داشت. بر این اساس جهت اقامت دائم در کانادا باید حداقل از سطح پیشرفته زبان فرانسه برخوردار بود. در طول تحصیل یا کار در کبک، دوره های زیادی برای بهبود زبان فرانسه وجود دارد.

در حال حاضر به دلیل تعدد درخواست،  مهاجرت به کانادا به صورت مستقیم برای کارجویان و دانشجویان ایرانی دشوار شده است و مهاجرت از فرانسه به کانادا راهی مطمئن تر است. با توجه به مطالب گفته شده اگر چه گذراندن دوره زبان فرانسه و تسلط بر این زبان برای گرفتن اقامت در کشور کانادا الزامی نیست اما بدون مهارت در زبان فرانسه، فرصت های شغلی و تحصیلی برای فرد محدود خواهد شد.

 

سوالات متداول

  1. شرکت در دوره زبان فرانسه، چه مزایایی دارد؟

یادگیری زبان فرانسه در محیطی فرانسوی زبان، بهره گیری از اساتید زبان فرانسوی، آموزش با لهجه درست و بدون ریسک، یادگیری آوا، صداها و تلفظ، استفاده از بهترین روش های آموزشی و معتبرترین منابع آموزشی و… از جمله مزایای این دوره ها است.

  1. هزینه شرکت در دوره زبان فرانسوی چقدر است؟

هزینه شرکت در دوره زبان فرانسوی در فرانسه بین هزار تا 4 هزار یورو در سال و هزنیه این دوره ها در کشور کانادا سالانه بین 9 هزار تا 14 هزار دلار کانادا است.

  1. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص کبک چگونه است؟

پس از اتمام دوره زبان فرانسه و کسب مدرک B2، می توان از طریق سفارت کانادا در پاریس برای مهاجرت به کانادا با هدف تحصیل یا کار اقدام نمود. همچنین از این طریق می توان خود را برای دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا همچون برنامه PEQ در ایالت کبک، آماده کرد.

4/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.