به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

راهنمای گردشگری و توریستی یونان

پایتخت : آتن

وسعت : حدود 132 هزار کیلومتر مربع

جمیعت : حدود 12 میلیون نفر

زبان رسمی : یونانی

پول رایج : یورو

کد تلفن : 0030

شهرهای مهم : آتن، سالونیک، پاتراس، هراکلیون

موقعیت و وسعت :
یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. یونان نام فارسی این کشور است. یونان حدود 6000 جزیره دارد که تنها 227 مورد آن دارای سکنه است. مالک بسیاری از این جزایر افراد ثروتمند جهان هستند.
یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی استاین کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌ های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌ نویسی، شامل هر دو نوع کمدی و تراژدی، قابل توجه است.
فرهنگ :
یونان دارای تاریخی ویژه و پر حادثه است و دارای میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می ‌شود به حساب می ‌آید.
ادیان و مذاهب :
اکثر مردم یونان مسیحی هستند.
اقتصاد :
صنعت گردشگری یکی از منابع عمده درآمد زایی برای یونان است و 15 درصد از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌ شود. به طور مستقیم و غیر مستقیم 16،5 درصد از نیروی کار یونان  در این صنعت به کار گرفته شده ‌اند. عمده ‌ترین فرآورده کشاورزی، زیتون است که به خارج صادر می شود. دریاهایی که یونان  را احاطه کرده اند، 70 درصد ماهی مورد نیاز مردم را تأمین می ‌‌کنند. از دیگر صنایع رایج در یونان ، صنایع دستی، نساجی، سرامیک سازی و فلز کاری، قابل ذکر می باشد.
وضیعت آب و هوایی :
یونان  دارای آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک می باشد. دمای هوا در تابستان معمولاً در حدود 30 درجه سانتیگراد است در حالی که زمستان‌ ها مخصوصاً در آتن تا حدودی سرد می‌ شود.
جاذبه های گردشگری :
گالری ملی هنر، معبد هفستوس، سواحل آتن، استادیوم پاناتینائیکو، باغ ملی آتن، موزه آکروپلیس، معبد زئوس المپی، موزه ملی باستان شناسی، کرامیکوس، میدان سینتاگما، آگورای باستانی آتن، آکروپلیس، پارتنون، ارختیوم.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.