به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
دوره های زبان در فرانسه

بهترین روش های یادگیری زبان فرانسوی | آموزش زبان فرانسه

زبان فرانسه، زبان عشق، اولین یا دومین زبان در بیش از ۴۳ کشور است و ۱۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان و در هر قاره به این زبان صحبت می کنند. به عنوان یکی از زبان های رسمی 43 کشور، تعجب آور نیست که در زبان فرانسه، تغییرات و گویش های مختلف وجود دارد. فرانسه یکی از زبان های رسمی بلژیک, سوییس و کانادا است و به عنوان زبان دوم غیررسمی بسیاری از کشورها مانند مراکش, الجزایر و تونس در نظر گرفته می شود. همچنین یکی از شش زبان اصلی سازمان ملل است. این زبان برنده جایزه نوبل ادبیات شده است.

دوره های زبان در فرانسه

راه های یادگیری زبان فرانسه

پنج روش اصلی برای یادگیری زبان فرانسه که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند شامل:

 1. غوطه وری: رویکرد غوطه وری شما را به سمت زبان و فرهنگ فرانسوی سرازیر می کند. شما به یک کشور فرانسوی زبان سفر می کنید و مدت  زمان زیادی را در آنجا سپری می کنید. این کار شما را مجبور می کند تا از زبان فرانسه در زندگی روزمره خود، هر جا که می روید استفاده کنید. این گزینه برای کسانی که دوست دارند مطالعه رسمی داشته باشند و زمان و پول زیادی نیز دارا هستنذ، عالی است.
 • مزایا: روش غوطه وری به شما کمک می کند تا با بومیان زبان ارتباط برقرار کنید، و دانش ارزشمندی در مورد فرهنگ فرانسه به شما می آموزد. این روش همه این ها را در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می دهد.
 • معایب: این روش برای همه مناسب نیست. این روش پرهزینه، وقت گیر و برای مقابله با شوک فرهنگی است.
 1. مطالعه زبان فرانسه (روش ترجمه): این کار شما را مجبور می کند که زبان فرانسه و زبان مادری خود را ترجمه کنید.
 • مزایا: این روش زمانی که دانش اولیه زبان فرانسه را دارید، برای گسترش واژگان بسیار عالی است. رویکرد ترجمه مقرون به صرفه است و می تواند نتایجی را به کسانی بدهد که مایل به سرمایه گذاری در زمان و انرژی هستند.
 • معایب: یک عیب بزرگ این روش این است که رویکرد ترجمه واقعا به شما آموزش زبان، نوشتن و یا درک زبان فرانسه را نمی دهد.
 1. کتاب های درسی فرانسوی (رویکرد مبتنی بر دستور): کتاب های درسی زبان فرانسوی اغلب از رویکرد مبتنی بر دستور زبان استفاده می کنند. آن ها بر آموزش قوانین دستوری فرانسه تمرکز دارند. شما اغلب مهارت های خواندن و نوشتن را آموزش خواهید دید.
 • مزایا : برای دانشجویانی که دوست دارند به طور کامل ساختار زبان فرانسه را درک کنند، این روش بسیار مقرون به صرفه و خوب است.
 • معایب: شما فرصت های زیادی برای صحبت کردن یا گوش دادن به زبان فرانسوی نخواهید داشت و باید بسیاری از قوانین دستور زبان را حفظ کنید. این می تواند بسیار خسته کننده و گاهی کسالت آور باشد.
 1. کلاس های فرانسه (رویکرد ارتباطی): این روشی است که همه ما از مدرسه می شناسیم. گروه کوچکی از دانش آموزان که معلمی به آن‌ها درس می‌دهد. درس ها معمولاً به خواندن، نوشتن، گوش دادن و فعالیت های صحبتی تقسیم می شوند.
 • مزایا: کلاس های زبان، آموزش عمومی خوبی به شما خواهند داد. اگر معلم برنامه داشته باشد و کلاس را خوب آموزش دهد، شما می توانید گفتگو های اساسی طی چند هفته داشته باشید. مزیت دیگر این است که شما شرکای یادگیری زیادی در یک گروه از دانش آموزان دارید!
 • معایب: یکی از نکات منفی کلاس های فرانسه این است که آموزش های شخصی متناسب با خود نخواهید دید. یادگیری شما به گروه دانش آموزان و سرعت پیشرفت آن ها بستگی دارد. همچنین دوره های دانشگاه ها یا آموزشگاه های زبان گران هستند!
 1. یادگیری آنلاین فرانسوی (رویکرد مبتنی بر لغت): یکی از رایج ترین روش های یادگیری زبان فرانسه در حال حاضر، استفاده از یک برنامه یادگیری فرانسوی یا نرم  افزار است. بیشتر برنامه های یادگیری آنلاین از رویکرد مبتنی بر واژگان استفاده می کنند. شما فرانسه را با پیوند دادن کلمات با تصاویر اشیایی که نشان می دهند یاد می گیرید. با دروس قوانین گرامر خداحافظی کنید. شما در طول مسیر ساختار یک زبان را انتخاب خواهید کرد.
 • مزایا: شما می توانید واژگان خود را به سرعت با این روش بهبود دهید چون کلمات را بارها و بارها تکرار می کنید. نکته مهم این است که می توانید در هر زمانی و هر مکانی که برای شما مناسب است، یاد بگیرید.
 • معایب: اول, واژگانی که یاد می گیرید اغلب عملی نیست. دوم اینکه وقتی صحبت می کنید، ریسک به نظر می رسد. چون شما هیچ قانون گرامر یاد نمی گیرید. پیدا کردن یک برنامه خوب بر مبنای لغت می تواند مشکل باشد.

دوره های آنلاین آموزش زبان مؤسسه

بهترین راه یادگیری زبان فرانسه

بهترین راه برای آموختن زبان فرانسه عبارت است از:

 • درس های تعاملی (آنلاین یا داخل کلاس) که واژگان فرانسوی، دستور زبان و فرهنگ را از طریق خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن آموزش می دهند.
 • دوره روزانه غوطه وری در فرانسه
 • توانایی مطالعه با سرعت خود
 • گرفتن راهنمایی حرفه ای از یک سخنگوی فرانسوی آموزش دیده
 • توانایی تعامل با بومیان فرانسوی و دیگر فراگیران زبان فرانسوی
 • فعالیت های ترجمه گاهی بین زبان فرانسه و زبان مادری شما
 • توانایی مطالعه دایره لغات در یک روش دیداری و تعاملی
 • تست تقویت مهارت های آموخته شده
 • مشوق های انگیزشی برای تشویق تمرین روزمره

دوره های حضوری آموزش زبان

دپارتمان زبان موسسه ی دانش گستر کوه نور فعالیت خود را در سال 1386 و هم زمان با آغاز فعالیت موسسه ی دانش گستر کوه نور شروع کرده است. با توجه به فعالیت اصلی مؤسسه در زمینه ی اعزام دانشجو به اروپا، ارائه خدمات آموزش زبان به کسانی که قصد تحصیل در فرانسه یا مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارند به عنوان یک هدف بسیار مهم و قابل توجه در نظر گرفته شد، یک برنامه ی کاری مشخص، یکپارچه، و هدفمند به صورت کاملاً تخصصی اجرا و دنبال شده است. لازم به ذکر است در راستای تحقق این هدف، موسسه زبان دانش گستر کوه نور، جهت ارائه خدماتی در زمینه ی آموزش زبان های آلمانی، اسپانیایی، انگلیسی و زبان های رایج دیگر هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برنامه ریزی شده. نتایج آن تا به امروز در قالب برنامه ای کاری مشخص، هدفمند و یکپارچه به صورت تخصصی اجرا شده است.

دوره های آنلاین آموزش زبان مؤسسه

دوره‌های آنلاین آموزش زبان هزینه هایی مناسب‌تر از دوره‌های حضوری دارد؛ همچنین از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. زبان آموزان می‌توانند در هر زمان و هر کجا به راحتی دسترسی داشته باشند. با توجه به این مطلب به متقضاییان آموزش زیان این دوره‌های آموزشی آنلاین توصیه می‌گردد. شما از طریق وبسایت مؤسسه دانش گستر کوه نور می‌توانید زمان ثبت نام و عنوان دوره‌ها را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که به دلیل محدود بودن ظرفیت کلاس‌ها بهتر است، ثبت نام دوره را قبل از اتمام ثبت نام انجام دهید. ضمانت کیفی و آموزشی برای شیوه تدریس و یادگیری در این دوره‌های آنلاین وجود دارد.

سؤالات

1) آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟

یادگیری زبان فرانسه کار سختی نیست، مخصوصاً وقتی با انگلیسی مقایسه می شود! یادگیری زبان فرانسه به همان سختی که شما فکر می کنید نخواهد بود. در واقع ، این زبانی است که دستیابی به آن روانتر از آن چیزی است که انتظار داشتید.

2) یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟

یادگیری این زبان بسیار آسان است، چرا که به زبان انگلیسی نزدیک است. مطالعات نشان داده است که یادگیری در 23-24 هفته انجام می پذیرد.

3) آیا خود شخص می تواند به تنهایی زبان فرانسه را یاد گیرد؟

برخلاف آنچه دیگران باور دارند، یادگیری زبان فرانسه به تنهایی بسیار عملی است. با داشتن انگیزه و تعهد مناسب، یک عادت یادگیری سالم، به علاوه ابزار و روش مناسب برای راهنمایی شما، می توانید خودتان فرانسه را یاد گیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.