به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
مزایای تحصیل در اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا و آشنایی با هزینه ها و دانشگاه های این کشور

در شرایط اقتصادی دنیا و به ویژه ایران طی سال‌های اخیر، بسیاری زندگی در خارج از کشور و عزیمت به کشورهای دیگر را در برنامه زندگی خود قرار می دهند. یکی از راه‌های گرفتن اقامت کشوری دیگر از طریق تحصیل در آن کشور است. همانند بسیاری دیگر از کشورهای دنیا، اسپانیا نیز به عنوان کشوری محبوب و پیشرفته در کنار داشتن طبیعتی زیبا از جمله بهترین کشور‌های جهان و به ویژه اروپا جهت تحصیل است. انتخاب هر کشوری جهت ادامه تحصیل از مزایا و معایب مختص به خود بهره مند است که بهتر است هر شخص پیش از تصمیم گیری برای ورود به آن کشور آنها را به دقت با کمک مشاوران مختلف بررسی نموده و بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی و شخصی خود انتخاب کند. در این مطلب به مزایای تحصیل در اسپانیا میپردازیم، با ما همراه باشید.

چرا تحصیل در اسپانیا؟

هر ساله هزاران دانشجو از سرتاسر دنیا مسیر خود را تا اسپانیا طی کرده و خود را برای تحصیل در یکی از 74 دانشگاه قرار گرفته در این کشور آماده می کنند. هدف این دانشجویان از انتخاب اسپانیا جهت مقصد تحصیلی خود از یکدیگر متفاوت است، اما اغلب این موضوع را مد نظر قرار می دهند که تحصیل در اسپانیا علاوه بر مزایای تحصیلی می تواند تاثیرات مثبت زیادی را بر روی زندگی شخصی شما داشته و آینده شما را به خوبی تحت تاثیر قرار دهد. دلیل اصلی این موضوع را می توان تاریخچه قوی و فرهنگ غنی این کشور دانست که به مهاجرین این اجازه را می دهد که علاوه بر تقویت خود در زمینه‌های تحصیلی، از نظر شخصیتی و رفتاری نیز خود را بهبود بخشند.

اسپانیا فارغ از اینکه رشته تحصیلی شما چه باشد و یا اینکه کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود در این کشور برگزیده باشید، یکی از بهترین مقاصد تحصیلی ممکن برای هر دانشجویی است. سیستم تحصیلی و بسترهای موجود در این کشور شرایط بسیار مناسبی را برای درس خواندن در تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی فراهم می کند. اسپانیا به عنوان سومین کشور محبوب برای حضور دانشجویان از سایر کشور‌های دنیا مقصدی مناسب برای شما خواهد بود.

فارغ از محیط تحصیلی، اسپانیا شهرهای زیبا و معروفی را در خود جای داده است که از جمله آن‌ها می توان مادرید و بارسلونا را نام برد. علاوه بر این شهرها و نقاط دیدنی بسیار دیگری نیز در این کشور وجود دارند. موزه ها، باشگاه‌ها، گالری‌های هنری، پارک ها، کافه‌ها و مناظر طبیعی فراوانی در این کشور برای گذراندن وقت برای شما وجود دارند.

الزامات و شرایط تحصیل در اسپانیا

اعتبار دانشگاه‌های اسپانیا

دانشگاه‌های اسپانیا دارای رتبه‌های بالا در بین رنگینگ برترین دانشگاه‌های دنیا هستند. اغلب دانشگاه‌ها در اسپانیا مجهز به آخرین امکانات و ساختمان‌های آموزشی بوده و از هر لحاظ محیطی مناسب را برای تحصیل شما فراهم می‌کنند. طبق آخرین آمارها تمامی دانشگاه‌های اسپانیا دارای رتبه‌های کمتر از 420 بین دانشگاه‌های دنیا بوده و حتی می توان گفت که در برخی رشته‌ها از جمله برترین دانشگاه‌ها و رشته‌های موجود در دنیا هستند. تمامی این توضیحات به این معنی خواهد بود که شما با اطمینان می توانید این کشور را برای تحصیل برگزیده و از اعتبار مدرک خود پس از اتمام دوره مطمئن باشید. مدارک دانشگاه‌های اسپانیا به راحتی قابل تبدیل و معادل سازی در تمامی کشورهای دیگر دنیا است.

یکی از نکات مثبتی که می توان در رابطه با دانشگاه‌های این کشور و مزایای تحصیل در اسپانیا بیان کرد، این است که تحصیل در مقعع دکترا و کارشناسی ارشد در تمامی دانشگاه‌های اسپانیا به زبان انگلیسی بوده و این مسئله فارغ از اینکه شما بومی این کشور هستید و یا از کشور دیگری برای تحصیل آمده اید است.

 

الزامات و شرایط و مزایای تحصیل در اسپانیا

الزامات تحصیل در اسپانیا در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است. به طور مثال اگر قصد تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی را داشته باشید باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. برای افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند، آزمون‌های ورودی دانشگاه وجود دارد که شخص در صورت قبولی می تواند در آن دانشگاه شروع به تحصیل نماید. دوره کارشناسی در اسپانیا حدودا 4 سال به طور می انجامد و شما در طول این دوره اجازه 10 ساعت کار هفتگی را دارید. تحصیل در دوره کارشناسی در اسپانیا نیازمند دارا بودن مدرک معتبر زبان اسپانیایی است زیرا کلاس‌ها به زبان اسپانیای خواهند بود.

در مقطع کارشناسی ارشد اما نیازی به دانستن زبان اسپانیایی ندارد و برای شما حق انتخاب بین زبان اسپانیایی و یا انگلیسی وجود دارد که در صورت انتخاب انگلیسی به عنوان زبان تحصیلی خود باید مدارک معتبر آیلتس 7 را داشته باشید. مدت زمان دوره آموزشی 2 سال بوده و ساعت کاری مجاز برای دانشجویان کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا نهایتا 20 ساعت در هفته است.

و اما در مقطع دکترا برای تحصیل در اسپانیا حتما باید دارای مدرک انگلیسی آیلتس 7 باشید زیرا تحصیل در این مقطع در تمامی دانشگاه‌های اسپانیا به صورت انگلیسی خواهد بود. مدت زمان دوره دکترا در اسپانیا 5 سال است که در طول این مدت زمان شما مجاز به حدود 30 ساعت کار در هفته خواهید بود. امکانی که برای تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه‌های این کشور قرار داده شده است به این صورت بوده که شما امکان گرفتن بورسیه را با داشتن شرایطی خاصی خواهید داشت. جدای از مدرک انگلیسی که پیش‌تر بیان شد، برای گرفتن بورسیه باید مدرک دانشگاهی مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد شما از دانشگاه‌های معتبر باشد. سابقه تالیف کتاب و یا نوشتن مقاله‌های معتبر را در دوره‌های قبلی خود داشته باشید و بتوانید نظر یکی از اساتید دوره دکترا در یکی از دانشگاه‌های اسپانیا را جلب کنید. در طول دوره اگر شما به عنوان دانشجوی بورسیه پذیرفته شده باشید در کنار هزینه‌های تحصیلی می توانید از حقوق ماهیانه نیز بهره ببرید.

رشته‌های پر طرفدار و مهم در اسپانیا

رشته‌های پر طرفدار و مهم در اسپانیا

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را داشته باشید، بسته به اینکه کدام مقطع تحصیلی مد نظر شما باشد، تنوع زیادی از رشته‌ها برای شما وجود خواهند داشت. یکی از بهترین و پرطرفدار‌ترین رشته‌ها در اسپانیا، حقوق است. دانشگاه‌های مطرح این کشور همچون دانشگاه شهر مادرید گرایش‌های مختلفی از رشته حقوق را برای علاقه مندان ارائه می دهد. فرقی ندارد که شما بخواهید در آینده به عنوان یک وکیل، یک مشاور حقوقی و یا هر شغل دیگری که با حقوق در ارتباط باشد مشغول به کار شوید، قطعا شهر مادرید میزبان خوبی برای تحصیل شما خواهد بود و می تواند به خوبی شما را در رشته مورد نظرتان به اهداف آینده تان نزدیک کند.

در سطح بعدی رشته‌های پر طرفدار در کشور اسپانیا، رشته هایی چون هنر و انسان شناسی قرار دارند. با استفاده از این رشته‌ها شما توانایی کسب شغل در بخش‌های مختلفی را خواهید داشت. ادبیات آمریکایی، ادبیات اسپانیایی، رشته‌های مرتبط با فلسفه، موسیقی نیز در کنار رشته‌های امور مالی، بازاریابی از جمله رشته‌های پر طرفدار در دانشگاه‌های اسپانیا هستند.

مزایای تحصیل در اسپانیا کدامند؟

به طور کلی اگر بخواهیم برخی از مزایای تحصیل در اسپانیا را عنوان کنیم می توان گفت یکی از مهم‌ترین آن‌ها، امکان تحصیل در مقاطع عالی به زبان انگلیسی است. مزیتی که در بسیاری از کشور‌های دنیا برای افراد وجود ندارد. به طور مثال تحصیل در کشور آلمان نیازمند کسب مدارک معتبر زبان آلمانی است. در کنار این موضوع به طور واضحی هزینه تحصیل در اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کم بوده و همچنین امکان دریافت بورسیه در مقطع دکتری نیز وجود دارد.

تجهیزات ساختمانی، آموزشی و دانشگاهی در این کشور کاملا از سطح بالایی برخوردار بوده و محیطی مناسب برای ادامه تحصیل را برای شما فراهم می کند. از طرفی دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی دانشگاه‌ها رتبه‌های بالایی داشته و در اغلب کشورهای دنیا مورد تایید و معادل سازی هستند. همچنین همانطور که گفته شد، امکان کار کردن در حین تحصیل نیز برای دانشجویان فراهم شده اما از محدودیت‌های خاصی در هر مقطع تحصیلی تبعیت می کند که در متن به آن‌ها اشاره شد.

مزایای تحصیل در اسپانیا کدامند

جمع بندی و نتیجه گیری

در نهایت باید در نظر داشته باشیم که همانند هر کشور دیگری، تحصیل در محیطی خارج از کشور هر انسان سختی‌های خاص خود را دارد و نیاز به تلاش و انگیزه مضاعف برای هماهنگ سازی خود با شرایط زندگی و دانشگاهی خواهد داشت اما اگر تصمیم قطعی برای تحصیل در خارج از ایران را داشته باشید قطعا تحصیل در اسپانیا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود. این کشور با داشتن شرایط زندگی مناسب، طبیعت زیبا، فرهنگ قوی و پشتوانه تاریخی خود محل مناسبی را برای زندگی روزمره شما فراهم کرده و در عین حال با بهره گیری از محیط‌های دانشگاهی مطرح در سطح جهانی و رشته‌های متعدد و متنوع امکان تحصیل در شرایطی مناسب را برای شما به ارمغان می آورد.

هزینه‌های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشور‌های اروپایی پایین‌تر بوده و پس از پایان دوره تحصیلی خود نیز می توانید با کسب شرایط مورد نظر به اقامت در اسپانیا بپردازید. از طرفی در حین مدت تحصیل خود و در وقت‌های آزاد می توانید به گشت و گذار در سطح شهر پرداخته و یا به پشتوانه حضور پر رنگ این کشور در رشته هایی چون فوتبال، تنیس، بسکتبال و… در عرصه جهانی و همینطور حضور تیم‌های مطرح دنیا در این کشور از مزیت مشاهده بازی‌های ورزشی نیز برخوردار شوید.

5/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.