به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
مهاجرت به اروپا

انواع راه ها و شرایط مهاجرت به اروپا و هر آنچه که از مهاجرت نیاز است بدانید

آشنایی با روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف باعث می‌شود تا هر کسی بنا به شرایطی که دارا است، بهترین روش را انتخاب کرده و در نهایت اهداف خود را نزدیک و قابل لمس مشاهده کند. در همین راستا در این مقاله سعی کرده ایم تا نکات بسیار مهمی را درباره روش‌های مختلف مهاجرت به اروپا به شما ارئه کنیم که دقت به آن‌ها می‌تواند دید بهتری نسبت به این موضوع برای شما ایجاد نماید. برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت، در کنار شما هستیم.

 

دلایل محبوبیت مهاجرت به اروپا چیست؟

مهاجرت به اروپا، یک دغدغه چالش برانگیز اما شیرین محسوب می‌شود! یکی از به روزترین مقوله های زندگی در جامعه امروز، پدیده مهاجرت است. افراد جامعه ما به دلایل مختلفی اعم از رفاه بیشتر، آزادی های بیشتر، تحصیل در دانشگاه های اروپایی بهتر، رسیدن به شرایط کاری و درآمدی بهتر و مواردی از این دست اقدام به مهاجرت کرده و رهسپار کشورهای مختلف می شوند.

در این بین کشورهای اروپایی به دلیل داشتن شرایط بسیار عالی در همه این زمینه ها، همیشه یکی از انتخاب های اصلی کاربران کشورهای مختلفی از جمله کشور ما بوده اند. همچنین تشابه فرهنگی، داشتن اقوام نزدیک و مواردی از این دست را نیز باید به عوامل موثر بر مهاجرت ایرانی ها به اروپا اضافه کنیم. اما نداشتن اطلاعات کافی درباره روش های مهاجرت به اروپا و سایر کشورها، باعث شده تا کاربران جامعه ما یا در مسیرهای نادرست قرار بگیرند و یا به بهترین شیوه عمل نکنند.

دلایل محبوبیت مهاجرت به اروپا چیست؟

The Hungarian Parliament Building on the bank of the Danube in Budapest

انواع روش های مهاجرت به اروپا

برای شروع لازم است تا انواع روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی را با شما در میان بگذاریم. همان طور که می دانید هر کشوری در یک برنامه مدون، هر ساله روش های مختلف مهاجرپذیری را اعلام کرده و مدارک و شرایط لازم برای آن ها را نیز تعریف می نماید. از این رو باید متذکر شویم که ممکن است روش های بیان شده برای برخی از کشورها تعریف نشده و یا شرایط اعلام شده از سوی آن ها متفاوت باشد. با این حال نکاتی که در ادامه با شما در میان می گذاریم، کامل ترین نکات برای مهاجرت به کشورهای قاره سبز است.

سوئد، آلمان، اتریش، نروژ، انگلستان، یونان، قبرس، ترکیه، فرانسه و چند کشور دیگر از جمله مهم ترین اهداف کسانی است که برای مهاجرت به اروپا اقدام می نمایند. انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت، به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن، هدف است.

برای مثال اگر در صدد مهاجرت برای تحصیل در یک رشته خاص هستید، بایستی کیفیت دانشگاه های مختلف کشورهای مقصد را مورد بررسی قرار دهید. یا اگر برای شروع کسب و کاری قصد سفر به اروپا را دارید، باید زیرساخت ها و پیش نیازهای لازم برای نوع کسب و کار خود را به عنوان کی عامل مهم در انتخاب کشور مقصد در نظر بگیرید. به همین ترتیب شما می توانید با مشورت با وکیل مهاجرت نیز در انتخاب کشور مقصد، عملکرد بهتری از خود نشان دهید. اما قبل از آن لازم است تا روش های مهاجرت به اروپا را با هم مرور کنیم.

 

مهاجرت تحصیلی به اروپا

یکی از روش هایی که شما می توانید برای مهاجرت به اکثر کشورهای اروپایی از آن استفاده کنید، روش تحصیلی است. البته این روش هم سختی ها و چالش های خود را دارد اما با این حال یکی از روش های ارزان قیمت برای رسیدن به این هدف محسوب می شود. شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به روش تحصیلی جدای از بحث کشورها، مربوط به نوع دانشگاه است. هر دانشگاهی بنا به شرایط و سیاست هایی که دارد، هر ساله این شرایط و مدارک را تعیین کرده و آن ها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. از جمله مهم ترین مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به اروپا به روش تحصیلی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • داشتن مدرک زبان مناسب
  • داشتن رزومه مناسب
  • مدارک تحصیلی در داخل کشور و ریز نمرات مربوط به آن ها
  • در برخی مواقع نیاز به شرکت در آزمون های تعیین شده از سوی دانشگاه را نیز خواهید داشت.

 

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی، سرمایه گذاری است که بیشتر وابسته به پول کاربران بوده و چالش های آن نسبت به سایر روش ها کمتر است. در این روش متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری در بخش های مختلف اعم از بازار مسکن و … اقامت کوتاه مدت دریافت کرده و سپس با سپری کردن چند سال زندگی موفق و بی دردسر در کشور مقصد، اقامت دائم را دریافت کنند. هر کدام از کشورهای اروپایی نیز مبالغ مختلفی را برای این منظور در نظر می گیرند. برای مثال شما با 10000 یورو سرمایه گذاری در کشور سوئد می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت کاری به اروپا

کار یکی دیگر از روش هایی است که می تواند به عنوان یک روش کارآمد برای مهاجرت انتخاب شود. در این روش متقاضی بایستی دعوت نامه ای از سوی یک کارفرما در کشور مقصد داشته باشد و سپس با اثبات شرایطی اعم از نداشتن سوء پیشینه و مواردی از این دست، برای دریافت ویزا اقدام نماید. کار در کشورهای اروپایی می تواند حقوق قابل توجهی برای ایرانی ها به دنبال داشته باشد؛ اما در بدو ورود ممکن است از نظر شرایط زندگی، چالش هایی را به آن ها تحمیل کند.

انواع روش های مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج و تولد

به دنبال آوردن بچه در کشورهای اروپایی و ازدواج با اتباع کشور مقصد نیز می تواند یکی از روش های مهاجرت به اروپا باشد. مسلما شما باید قبل از هر چیزی پیش نیازهای لازم برای چنین روشی را داشته باشید و مطابق با آن عمل کنید. البته شرایط و قوانین خاصی را نیز برای اینگونه مهاجرت در نظر گرفته شده که باید به آن ها نیز توجه کنید. برای مثال در صورت ازدواج باید مدارک اثبات تمکن مالی را ارائه کرده و ضمانت های لازم برای ازدواج دائمی را نیز تسلیم کنید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز یکی از روش هایی است که می توان از ان برای مهاجرت استفاده نمود. در سال های اخیر اخبار بسیار زیادی از اقدام متقاضیان افراد ایرانی و غیر ایرانی برای پناهندگی به کشورهای مختلف اروپایی به چشم می خورد. این روش ممکن است خطرات خاص خود را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل قبل از اقدام باید تمام جوانب در نظر گرفته شده و سپس برای آن اقدام شود. دقت کنید که برخی از کشورهای اروپایی، قوانین بسیار سختی را در این باره تصویب کرده و دارا هستند.

 

سوالات متداول

  1. ارزان ترین روش مهاجرت به اروپا کدام روش است؟

بسته به شرایط هر کدام از روش های مهاجرت می توانند قیمت ها و هزینه های مختلفی داشته باشند، اما در اکثر مواقع، روش تحصیلی می تواند یکی از گزینه های ارزان برای سفر و سپس دریافت اقامت در اورپا باشد.

  1. ساده تری روش مهاجرت به اروپا کدام روش است؟

پاسخ به این سوال بیشتر به شرایط خود فرد بستگی دارد. برای مثال برای کسی که رزومه بسیار خوبی در تحصیل دارد، روش تحصیلی می تواند ساده ترین روش باشد و یا برای فردی که سرمایه خوبی دارد، سرمایه گذاری را می توان روش بهتری تعریف کرد.

  1. آیا بعد از دریافت ویزا، امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضیان وجود دارد؟

هر کشوری برای چنین کاری، شرایط خاص خود را تعریف نموده است. متقاضیان مهاجرت به اروپا می بایست بعد از ورود به کشور مقصد، شرایط مربوطه را رعایت کرده و سپس به صورت قانونی برای این منظور اقدام نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.