به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به انگلستان از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

مقوله مهاجرت، همیشه یکی از شیوه هایی بوده که افراد به وسیله انجام آن، اهداف مهم تر و بزرگتری را در نظر گرفته تا به سرانجام برسانند. علاقمندان به امر مهاجرت، بابت این پروسه، هزینه و زمان صرف می کنند تا اصول و شیوه زندگی خود را برای ادامه زندگی خود دستخوش تغییر و تحوّل نمایند. به عنوان مثال، گروهی از علاقمندان مایلند تا با انجام مهاجرت و ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه، در شغل و حرفه مطلوب، به کار مشغول شوند. گروهی نیز در نظر دارند تا اخذ اقامت دائم و ازدواج را به عنوان اهداف مهاجرت لحاظ کرده و برای این موضوع، تلاش فراوانی به عمل می آورند. اما گروهی از افراد، ترجیح می دهند تا در کشور مقصد، سرمایه گذاری‌های موردنظر خود را انجام داده و برای این مورد، شرکت و بیزینسی هم در آن کشور ثبت کرده و به امور کارآفرینی بپردازند. یکی از کشورهایی که مدنظر علاقمندان به امر بیزینس و فعالیت های مربوطه قرار گرفته، انگلستان است. به همین دلیل، قصد داریم تا شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت را در این کشور بررسی کرده و به مقوله اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور انگلستان نیز بپردازیم.

 

چرا انگلستان برای سرمایه گذاری مناسب است؟

شرایط اقتصادی مطلوب در کشور انگلستان باعث شده تا افراد زیادی این کشور را به عنوان محلی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نظر بگیرند. بنابر آمارهای منتشره، حدود 5 میلیون درخواست جهت ثبت شرکت و بیزینس در این کشور، به ثبت رسیده است که آمار قابل توجهی محسوب می شود. یکی از دلایل تقاضای بالا برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور انگلستان این است که بدون اقامت و حتی حضور در کشور، افراد می توانند این امر را انجام داده و از طرفی هم تنها با استخدام یک نفر، فعالیت شرکت مورد نظر می تواند شروع شود. بنابراین، این روش برای فردی که نمی خواهد تا سرمایه و کسب و کار خود را در کشورش رها کند، گزینه مناسبی محسوب می گردد. مضاف بر اینکه، سیستم و نظام بانکی در کشور انگلستان، هدفمند و منظم بوده و به دلیل اعتباری که دارد، باعث می شود تا علاقمندان برای سرمایه گذاری به این کشور جذب شوند.

 

اقامت در کشور انگلستان با شیوه ثبت شرکت

یکی از گزینه های مهاجرت به کشور انگلستان، ثبت شرکت است که بوسیله آن می توان اقامت دریافت کرد. مدت زمان اقامت با در نظر گرفتن این شیوه، 3 سال است. البته علاقمندان می توانند این مورد را برای 2 سال دیگر نیز تمدید کرده و بنابراین، با مجموع 5 سال اقامت، درخواست اقامت دائم خود را ارائه کنند. برای انجام چنین درخواستی، شرایط خاصی مدنظر خواهد بود که در ذیل به اختصار به آنها اشاره می کنیم:

 • نمره آیلتس کسب شده باید حداقل 4 نمره باشد.
 • پاسپورت، معتبر
 • مدارک شناسایی و ترجمه آن ها
 • اسناد ازدواج (در صورت وجود)
 • مدارک شرکت و پرداخت های مالیاتی
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه که بسیار مهم و حیاتی است.

شایان توجه است که افراد در صورتی می توانند که اقامت 3 ساله خود را برای مدت 2 سال دیگر تمدید کنند که موفق شده باشند تا کسب و کار خود را راه اندازی نموده و البته بیمه و مالیات مربوط به آن را نیز پرداخت کرده باشند. در ادامه، باید عنوان کرد که در کشور انگلستان، سه نوع شرکت وجود داشته که هرکدام از شرایط ویژه ای بهره می برند که به اختصار به آن ها اشاره می شود:

 • شرکت سهامی با مسئولیت محدود: چنین شرکت هایی، از انواع خصوصی بوده و امکان مبادلات با سایر شرکت های جهانی، برای آنها فراهم است. ضمن اینکه، این شرکت ها می توانند بوسیله یک نفر ثبت شده و تنها یک سهامدار داشته باشد.
 • شرکت با گارانتی و مسئولیت محدود: این شرکت ها، در مدت زمان کوتاه تری ثبت شده و مخصوص باشگاه ها و مراکزی است که به عضویت اشخاص اقدام می کنند.
 • شرکت با مسوولیت محدود: این نوع شرکت، با شرکت سهامی تفاوت هایی دارد. به عنوان مثال، در مدت زمان به ثبت رسیدن شرکت و انتخاب نام آن، محدودیت هایی وجود دارد.

 

هزینه های مربوط به مهاجرت و ثبت شرکت در کشور انگلستان

اگر شخصی بخواهد تا به وسیله امر ثبت شرکت، به کشور انگلستان مهاجرت کند، باید هزینه های مربوط به این موضوع را نیز بررسی نماید. زیرا این مورد یکی از گزینه های اصلی این فرایند بوده که هزینه های اقامت و ثبت شرکت را شامل می شود. میانگین هزینه ثبت شرکت در کشور انگلستان، حدود 5 هزار پوند است. اما برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، فرد باید طرح تجاری و سرمایه داشته باشد که این میزان سرمایه، حدود 50 هزار پوند خواهد بود. در ادامه، شخص علاقمند باید ویزای موسوم به ویزای استارت آپ دریافت کند که در این خصوص، وی باید در طرح تجاری یا همان بیزینس پلن خود، نوآوری و ابتکار مناسبی ارائه کند. اگر فردی می خواهد تا اقامت 3 و سپس 5 ساله دریافت کند، ارائه طرح تجاری همراه با ابتکار و نوآوری، از جمله شرایط دریافت این نوع اقامت خواهد بود.

استانداردها و اصول سرمایه گذاری در کشور انگلستان

به طور کلی، انجام سرمایه گذاری در هر کشوری و از جمله کشور انگلستان، مقوله های امنیت و استانداردهای مربوطه را شامل می شود. از آنجاییکه هر شخص سرمایه گذاری، نگران از دست دادن پول و سرمایه خود است، اولین و مهمترین موضوعی که در خصوص مهاجرت به انگلستان به شیوه سرمایه گذاری بررسی می شود، ریسک مصادره اموال (Expropriation Risk) است. این بدان معنی است که تا چند درصد احتمال دارد تا دارایی های یک شخص، به نفع دولت انگلستان، مصادره شود. اما بنابر تحقیقات انجام شده بین سال های 2014 تا 2019، این ریسک در پایین ترین میزان خود قرار دارد. ضمن اینکه کنترل فساد و کیفیت نظارتی نیز از جمله مؤلفه هایی هستند که برای سرمایه گذاران، نکات مهم و تعیین کننده ای به شمار می روند. اینکه قوه قضاییه یک کشور تا چه میزان با فساد مالی مبارزه کرده و دولت هم تا چه اندازه بر اجرای آیین نامه ها و قوانین، نظارت دارد، از جمله نگرانی های هر سرمایه گذاری بوده که خوشبختانه کیفیت این موارد در کشور انگلستان، حد مطلوب و رضایت بخشی را نشان می دهد.

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری در کشور انگلستان

کشور انگلستان، مانند هر کشور دیگری نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارد که این مورد در ثبت شرکت در این کشور هم به چشم می خورد که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

نقاط قوت مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

 • انگلستان شرکت پیشرفته و توسعه یافته ای محسوب می شود.
 • قوانین ثبت شرکت در کشور انگلستان، ساده و راحت است.
 • انگلستان دارای شرکت های متعدد و معتبری در سطح جهان است و امکان ارتباط با آنها در سطح جهانی وجود دارد.
 • امکان ثبت شرکت توسط تنها یک فرد در کشور انگلستان وجود دارد.
 • هزینه های به ثبت رساندن شرکت در کشور انگلستان، پایین است.
 • کشور انگلستان، در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی، پتانسیل بالایی داشته و آنها را حمایت می کند.

نقاط ضعف مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

 • هزینه های زندگی در کشور انگلستان بالا است.
 • برای طرح های تجاری، شخص باید طرح های نوآورانه و ابتکاری ارائه دهد.

 

شرایط کار و شغل در کشور انگلستان

برای اخذ اقامت در کشور انگلستان، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. یکی از این موارد، موسوم به Tier 2 یا ویزای مخصوص مهاجرت کاری به انگلستان است. در وهله اول، جهت ایجاد شرایط مطلوب کار در انگلستان، لازم است تا از سوی کارفرمای انگلیسی، دعوتنامه‌ای برای شخص ارسال شود. این کار در صورتی انجام می گیرد که شخص از کشوری باشد که خارج از اتحادیه اروپا است. این پروسه، برای ایرانیان علاقمند کار ساده ای نخواهد بود. زیرا برای ورود به کشور انگلستان، شرایط سخت بوده و ارتباط مستقیم با کارفرما نیز دشوار است. اما اگر شرایط کار در این کشور برای فردی امکان پذیر شود، وی می تواند به راحتی به این کشور ورود و خروج داشته باشد. مضاف براینکه، اعضای خانواده فرد نیز می توانند با وی در کشور انگلستان اقامت داشته و در صورت کسب اقامت دائم، آن ها نیز این نوع اقامت را دریافت کنند. اما فرد باید ثابت کند که از طرف وی برای خانواده، حمایت مالی وجود دارد. با همه این موارد، اقامت در کشور انگلستان، به نوع و مدت قرارداد کاری شخص بستگی دارد. این مورد می تواند از حداقل 1 سال تا حداکثر 5 سال صادر شود. از طرفی، در صورت علاقه شخص می تواند با ویزای کاری خود به تحصیل نیز بپردازد. در این خصوص، رضایت کارفرما نیاز اصلی محسوب می شود. در کشور انگلستان، مشاغل پرتقاضایی وجود دارد که از جمله آن ها، می توان به متخصص فناوری اطلاعات، پزشک، متخصص محیط زیست، مهندس مکانیک، مدیر تولید، مهندس برق، مهندس طراحی و توسعه، مهندس تولید و فرایند و مهندس هوافضا اشاره کرد. شایان توجه است که نرخ بیکاری در کشور انگلستان در سال 2018، حدود 4 درصد گزارش شده که این مورد می تواند برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور انگلستان، مورد توجه قرار بگیرد.

پرسش و پاسخ

 • چرا کشور انگلستان، برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت مناسب است؟

پاسخ: شرایط اقتصادی کشور انگلستان مطلوب بوده و درخواست های ثبت شرکت قابل توجهی به این کشور ارسال می شود. نظام بانکی این کشور منظم است.

 • در شیوه اقامت به وسیله ثبت شرکت در کشور انگلستان، چه مدارکی باید ارائه شوند؟

پاسخ: مدارک شناسایی به همراه ترجمه، پاسپورت، مدارک کاری و پرداخت های مالیاتی، نامه عدم سوء پیشینه، نمره آیلتس حداقل 4، اسناد ازدواج (در صورت وجود)

 • نقاط قوت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور انگلستان، کدامند؟

پاسخ: انگلستان، کشور پیشرفته و توسعه یافته ای است. قوانین ثبت شرکت، راحت و آسان هستند. هزینه های ثبت شرکت در این کشور پایین است و شرکت های انگلیسی، از اعتبار جهانی برخوردارند. پتانسیل کشور انگلستان در جذب سرمایه های خارجی، بالا است. امکان ثبت شرکت توسط تنها یک فرد وجود دارد.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.