به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
بررسی راه های اصلی مهاجرت به فرانسه

بررسی راه های اصلی مهاجرت به فرانسه | شرایط مهاجرت و زندگی در فرانسه

در قرن اخیر با رشد و توسعه جوامع بشری و همچنین تمایل به ارتباط با سایر کشورها، بسیاری از سیاست مداران در کشورهای مختلف بر آن شده اند تا مرزهای خود را با رعایت قوانین و پروتکل های خاص کشور، به روی مهاجران باز کنند. این مسئله به خصوص در مورد کشورهای پیشرفته که با کمبود جمعیت روبه رو هستند نیز بسیار شایع است. بر همین اساس امروزه بسیاری از افراد برای ارتقاء سطح تحصیلی، شغلی و به طور کلی ارتقا سطح زندگی خود تصمیم به مهاجرت به فرانسه و یا سایر کشورها می گیرند. کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که در سال 2020 بالاترین نرخ پذیرش مهاجر را به خود اختصاص داده است.

مهاجرت به سایر کشورها مستلزم کسب آگاهی از قوانین کشور مقصد است؛ بنابراین قبل از هر کار افراد باید با روش های مهاجرتی آن کشور آشنا باشند. کشور فرانسه به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپا، همواره پذیرای مهاجران از سراسر جهان بوده است و به دلیل امکانات رفاهی مناسب، سطح بالای فرهنگی، آزادی های اجتماعی و همچنین شرایط تحصیلی مناسب مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است. با توجه به تمایل بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشور فرانسه، شناخت راه های مهاجرت به این کشور و همچنین آگاهی از قوانین آن ضروری به نظر میرسد.

 

انواع روش های مهاجرت به فرانسه

قانون گذاران کشور فرانسه، روش های مختلفی را برای اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور برای مهاجرین در نظر گرفته اند. افراد با توجه به شرایط خود می توانند از طریق هر یک از این روش ها، اقامت این کشور را دریافت نمایند. در ادامه مطلب برخی از این روش‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی محسوب می شود. بسیاری از کشورها این امکان را در اختیار مهاجرین قرار می دهند تا از طریق تحصیل بتوانند در کشور مورد نظر ساکن شوند. کشور فرانسه نیز به عنوان یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته، شرایط اخذ ویزای تحصیلی را برای افراد فراهم نموده است. ویزای تحصیلی این کشور در سه دسته قابل اخذ هستند. دسته اول ویزای کوتاه مدت است که برای دوره های تحصیلی سه ماهه صادر می شود. دسته دوم ویزای تحصیلی موقت بلند مدت است که برای سه تا شش ماه در نظر گرفته شده است و دسته آخر ویزای تحصیلی بلند مدت است که برای دوره های تحصیلی بیش از شش ماه صادر می شود. البته باید توجه داشت که برای اخذ این ویزا ارائه مدارک تحصیلی، مدارک مربوط به زبان و همچنین رسید تمکن مالی الزامی می باشد.

انواع روش های مهاجرت به فرانسه

مهاجرت از طریق کار

از دیگر روش های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت از طریق کار است. برای واگذاری کار در این کشور اولویت با اتباع این کشور است و پس از آن اولویت با اتباع اروپایی است. البته در برخی مواقع به دلیل کمبود نیروی کار از سایر کشورها نیز نیروی کار پذیرش می شود. به همین دلیل مهاجرت از طریق کار نیز می تواند یکی از راه های مهاجرت به این کشور محسوب شود. به این منظور لازم است تا افراد از طریق یک کارفرمای معتبر دعوتنامه دریافت کنند. این دعوتنامه برای کار ابتدا باید سه ماه از طریق روزنامه های فرانسه و سه ماه از طریق اتحادیه اروپا آگهی شود و در صورت پیدا نشدن فرد مناسب از اتباع این کشورها، برای آگهی بین المللی اقدام شود.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج نیز از روش های مهاجرت به کشور فرانسه محسوب می شود. بر این اساس افراد می توانند تا از طریق ازدواج با یک فرد فرانسوی الاصل و یا تابع فرانسه، اقامت این کشور را دریافت کنند. در ابتدا برای افراد یک ویزای یک ساله قابل تمدید صادر می شود و پس از چهارسال افراد می توانند نسبت به اخذ ویزای دائم این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که به دلیل مشکلات و سواستفاده هایی که در سالیان اخیر از طریق این نوع مهاجرت به وجود آمده است، امروزه شرایط خاصی برای مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه تعیین شده است و بر این اساس افراد موظف هستند که صداقت خود برای ازدواج را از طرق مختلف اثبات نمایند.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی کشور فرانسه به عنوان یکی از راه های مهاجرتی به این کشور شناخته می شود که برای افراد خارج از اتحادیه اروپا نیز قابل اجرا خواهد بود. طبق این طرح با سرمایه گذاری حداقل 300 هزار یورو در طرح های اقتصادی کشور فرانسه فرد می تواند برای خود و خانواده اقامت چهار ساله ای دریافت کند. پس از پنج سال از خواباندن سرمایه در طرح های این کشور افراد می توانند اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند.

اقامت از طریق پناهندگی

اقامت از طریق پناهندگی نیز از روش های مهاجرت به فرانسه محسوب می شود. بر طبق این روش افرادی که در کشور خود دچار سختی هستند و جان و مال خود را در خطر می بینند، می توانند با ارائه مستندات به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. البته با توجه به این که این روش جز روش های بسیار پرخطر محسوب می شود، حتی الامکان نباید از این روش برای مهاجرت استفاده شود.

اقامت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد در بسیاری از کشورها بر اساس دو روش شامل خون و یا خاک قابل انجام خواهد بود. در کشور فرانسه این سیستم بر مبنای خون بنا شده است. به این مفهوم که اگر کودک از پدر یا مادری تابع یا متولد فرانسه، متولد شود در هر کجای جهان باشد می تواند تابعیت این کشور را دریافت نماید. بر این اساس کشور فرانسه قوانینی برای این نوع مهاجرت وضع نموده است که همواره باید به آن توجه نمود.

اقامت فرانسه از طریق تولد

نکات و شرایط مهم مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت فرانسه

در حالت کلی افراد برای اخذ تابعیت دائم در کشور فرانسه باید5 سال به صورت قانونی در این کشور ساکن باشند. بر این اساس پس از پنج سال می توانند برای دریافت کارت اقامت درخواست دهند. این کارت اقامت اجازه ده سال زندگی در این کشور را به افراد خواهد داد. البته اگر افراد به مدت دو سال در این کشور مشغول به تحصیل باشند و در این مدت خدمات علمی ارزنده ای برای این کشور کسب کنند، می توانند پس از دو سال درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم ثبت نمایند. در حالت کلی تابعیت فرانسه شامل افرادی می شود که در طول اقامت خود توانسته باشند زبان این کشور را فرا گرفته و با آداب و فرهنگ این کشور آشنا شده باشند. همچنین لازم است تا در مدت اقامت افراد مالیات خود را به موقع پرداخت نمایند و سابقه سوپیشینه کیفری نداشته باشند.

پاسپورت کشور فرانسه جز پنج پاسپورت قدرتمند در دنیا شناخته می شود که پس از دریافت آن افراد می توانند به بیش از 127 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند. در این کشور همچنین قانون دو تابعیتی پذیرفته شده است و افراد با بیش از یک تابعیت نیز می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند.

در پایان می توان گفت که کشور فرانسه به عنوان یک کشور قدرتمند و با امکانات مناسب می تواند مقصد مناسبی برای بسیاری از مهاجرین باشد. البته مهاجرت از طریق روش های قانونی می تواند مزایای بسیاری برای مهاجران داشته باشد. تنها کافی است که افراد با قوانین کلی و پارامترهای لازم برای مهاجرت به فرانسه آشنا باشند و یا از طریق موسسات مهاجرتی مطمئن برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایند.

نکات و شرایط مهم مهاجرت و اخذ تابعیت فرانسه

سوالات متداول

  1. برای مهاجرت به فرانسه چه مدارکی لازم است؟ گواهی سلامت، گواهی سوءپیشینه، مدارک زبان، مدارک تحصیلی، مدارک مالی و مدارک تحصیلی
  2. بهترین روش مهاجرت به فرانسه برای ایرانیان چیست؟ با توجه به محدودیت هایی که درباره مهاجرت ایرانیان وجود دارد، مهاجرت از طریق تحصیل به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته می شود.
  3. آیا برای مهاجرت به فرانسه باید از وکیل کمک گرفت؟ اخذ وکیل برای پیشبرد کار الزامی نیست، اما وکیل به دلیل آشنایی به قوانین می تواند با سرعت بیشتری برای دریافت ویزا اقدام کند.
5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.