به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
روش های مهاجرت به هلند

راه های مهاجرت به هلند و شرایط زندگی در این کشور | مهاجرت به هلند در سال 2021

مهاجرت پدیده ای است که با گذشت زمان روز به روز در زندگی بشر پر رنگ تر می شود. برای پیشرفت، برای کار راحت تر، برای رفاه بیشتر و ده ها دلیل دیگر را می توان به عنوان دلایل و اهداف مهاجرت برشمرد. در این بین برخی از کشور ها به دلیل شرایطی که دارند، جذابیت بیشتری برای مهاجرین داشته و بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. ایرانی ها نیز از جمله مردمانی هستند که با پدیده مهاجرت به شدت اخت گرفته و از روش های مختلف برای آن اقدام می نمایند. در این مقاله سعی داریم تا روش های مهاجرت به هلند که یکی از جذاب ترین کشورها برای مهاجرین و مخصوصاً ایرانی ها است را بررسی کنیم. دقت به نکات اصلی مربوط به مهاجرت باعث می شود تا کاربران روش بهتری را در پیش گرفته و سریع تر و راحت تر به اهداف خود برسند. اگر قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید و یا به دنبال کشوری جذاب و عالی برای مهاجرت هستید، اطلاعاتی کاربردی را با هم مرور می کنیم.

انواع روش های مهاجرت به هلند

روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. البته شرایط هر کشوری ایجاب می نماید تا از روش های مخصوص به آن برای این منظور استفاده کنیم. با این حال مهم ترین و اصلی ترین روش های مهاجرت به هلند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم، به شرح زیر هستند:

 • مهاجرت به هلند از طریق کار
 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به هلند با پناهندگی
 • مهاجرت به کشور هلند با سرمایه گذاری
 • مهاجرت به هلند از طریق ازدواج
 • مهاجرت و تابعیت هلند از طریق تولد

 

مهاجرت به از طریق کار

یکی از روش هایی که دولت هلند برای مهاجرین برای دریافت اقامت دائم این کشور در نظر گرفته کار کردن در این کشور است. طبق قوانین وضع شده هر شخصی که 5 سال موفق به دریافت ویزای کار در این کشور شده و در این مدت مالیات خود را بپردازید، می تواند از شرایط دریافت اقامت دائم هلند برخوردار باشد. ایرانی هایی هم که در صدد مهاجرت به هلند هستند، با داشتن تخصص های مورد نیاز این کشور می توانند از این طریق اقدام کنند. البته باید یادآور شویم که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و با این وجود در رده های مختلف شغلی تقاضای کارجو نیز در هلند وجود دارد.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

هلند یک کشور اروپایی است و طبق روال سایر کشورهای قاره سبز دانشگاه های این کشور نیز از رتبه های خوبی در رنکینگ دانشگاهی جهان برخوردار هستند. از این رو بسیاری از افراد برای تحصیل در دانشگاه های این کشور وارد هلند شده و پس از اتمام دوره تحصیلی به فکر کسب اقامت دائم در این کشور می افتند. متقاضیان می توانند برای ورود به دانشگاه های هلند در رده های مختلف اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکتری اقدام کرده و بعد از اتمام دوره تحصیلی خود با 5 سال کار اقامت دائم این شکور را نیز دریافت نمایند. البته شایان ذکر است که تحصیل در هلند شرایط خاص خود را دارد. داشتن نمره آیلتس بالای 5.5 از جمله اصلی ترین نیازمندی های تحصیل در هلند است.

انواع روش های مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند با پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی نیز یکی از روش های رایج برای مهاجرت است که در سال های اخیر تعداد افراد اقدام کننده از این طریق افزایش نیز داشته است. پناهندگی می تواند دلایل بسیار متعددی داشته و از دلایل مختلف در نظر گرفته شده برای این منظور استفاده نمود. مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی نیز برای کاربران مقدور است. البته بعد از پذیرش پناهندگی برای دریافت اقامت دائم این کشور نیاز به 5 سال کار در هلند را نیز خواهید داشت. البته اقدام برای مهاجرت از طریق پناهندگی با چالش های بسیار زیادی همراه بوده و ممکن است خطراتی را نیز برای اقدام کنندگان به دنبال داشته باشد. از این رو خیلی آن را توصیه نمی کنیم.

مهاجرت به کشور هلند با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کسب و کارها برای ایجاد یک کسب و کار جدید و یا سایر روش های سرمایه گذاری نیز از جمله روش های رایج برای مهاجرت به هلند محسوب می شود. روش های مختلف سرمایه گذاری با شرایط مختلف برای کاربران تعیین شده تا با استفاده از هر یک از آن ها بتوانند برای مهاجرت به کشور هلند اقدام نمایند. هر کدام از روش های سرمایه گذاری در هلند نیز نیاز به میزان مبلغ مشخصی دارد. از این گذشته نوع سرمایه گذاری نیز در این امر تأثیر خواهد داشت. همچنین داشتن یک ایده کسب و کار و سرمایه گذاری روی آن نیز می تواند در گروه روش های سرمایه گذاری برای مهاجرت به این کشور باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با یکی از تبعه های کشور هلند نیز می تواند یک روش مهاجرتی به این کشور باشد. در این روش شما دو راه در پیش رو دارید. یا اینکه از طریق شبکه های مجازی با فردی در هلند آشنا شده و بعد از دو سال آشنایی برای نامزدی و ازدواج اقدام کنید. همچنین می توانید اقدام به ازدواج با یکی از تبعه های این کشور در خارج از هلند نموده و سپس برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. البته دولت هلند برای جلوگیری از تقلب های رایج در این زمینه اقدام به دریافت مدارکی جهت اثبات نامزدی و یا ازدواج می نماید. بعد از اثبات شرایط شما می توانید برای ویزا اقدام، و بعد از دو سال نیز اقامت دائم هلند را کسب نمایید.

 

مهاجرت و تابعیت هلند از طریق تولد

اگر پدر یا مادر شما از تبعه های هلند باشد، می توانید برای دریافت ویزا و اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. در این روش مهاجرت و دریافت ویزای هلند لازم است حداقل یکی از والدین تبعه هلند باشد. طبق قوانین این کشور فرزند اتباع هلند می توانند تحت هر شرایطی و در هر جایی که به دنیا آمده باشند،  برای دریافت ویزا و اقامت این کشور اقدام نمایند. البته مسلماً استفاده از این روش برای مهاجرت به هلند برای افراد خاصی امکان پذیر بوده و عموم نمی توانند به دنبال چنین روشی باشند.

نکات مهمی که برای مهاجرت به هلند باید بدانید

همچنین لازم است تا قبل از اقدام برای دریافت ویزای این کشور، از برخی نکات مهم در این باره نیز مطلع باشید.

 • یکی از این نکات برآورد هزینه لازم برای زندگی در این کشور است. به طور متوسط یک خانواده 4 نفره نیاز به 4200 یورو در ماه برای زندگی در این کشور را دارد.
 • همچنین هر یک از روش های مهاجرت به این کشور نیز می توانند هزینه های مخصوص به خودی را برای کاربر به دنبال داشته باشند.
 • کاربران باید قبل از هر اقدامی درباره قوانین این کشور نیز تحقیقات لازم را به عمل آورده و یا با وکیل مهاجرت در این باره مشورت کنند.

روش های مهاجرت به هلند

برای مهاجرت در قدم اول باید شرایط خود را بررسی نمایید. این کشور به دلیل جذابیت های مختلفی که دارد، تبدیل به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی شده و افراد زیادی هر ساله برای این منظور اقدام می نمایند. شما نیز می توانید با سنجش شرایط خود و همچنین مشورت با وکیل بهترین گزینه را برای این منظور در نظر بگیرید.

سؤالات متداول:

 1. کم هزینه ترین روش مهاجرت به هلند کدام است؟

اقدام برای تحصیل و ویزای کاری دو روش کم هزینه مهاجرت به این کشور محسوب می شوند.

 1. عالی ترین روش مهاجرت به کشور هلند کدام است؟

عالی ترین روش مهاجرت به این کشور بسته به شرایط هر کس داشته و برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

 1. آیا روشی است که بتوان میزان اطمینان از قبول تابعیت در کشور هلند بعد از مهاجرت مطلع شد؟

بهترین گزینه برای چنین مواقعی مشورت بتا وکیل مهاجرت خبره و کاربلد است.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.