به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس

مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس و آشنایی با معیار های زبانی کانادا

آزمون های زبان یکی از سخت ترین مراحل مهاجرت در نگاه برخی از مردم هستند. اگر شما هم می خواهید بدانید که مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس ممکن است یا نه، این مقاله را برای خودتان نوشته ایم! مهارت های زبانی برای مهاجرت و استقرار در کانادا اهمیت زیادی دارند. بنابراین اگر می خواهید به این کشور سفر کنید، باید بتوانید با یکی از زبان های رسمی کانادا –انگلیسی یا فرانسوی- با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

به همین دلیل دولت کانادا از اتباع خارجی (صرف نظر از کشور محل تولد آن ها) می خواهد که برای مهاجرت به این کشور از آزمون زبان انگلیسی (IELTS یا CELPIP) و یا آزمون زبان فرانسه (TEF یا TCF) استفاده کنند. خبر خوب این است که لزوماً نیازی نیست به هر دو زبان مسلط باشید! سطح مهارت زبان، بستگی به برنامۀ مهاجرت شما دارد که از آن طریق برای اقامت دائم کانادا اقدام می کنید.

بنابراین اگر به فکر مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس هستید، در ادامه توضیحات بیشتری دربارۀ آزمون های زبان کانادا برای مهاجرت داده ایم. پس با ما همراه باشید.

برای مهاجرت به کانادا چه آزمون زبانی می توانید انجام دهید؟

برای مهاجرت به کانادا چه آزمون زبانی می توانید انجام دهید؟

اگر قصد مهاجرت دارید، باید در آزمون های زبان تاییدشده شرکت کنید. همانطور که می دانید می توانید برای نشان دادن مهارت زبان انگلیسی خود، در آزمون های آیلتس و سلپیپ شرکت کنید. اگر به فکر مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس بوده و با زبان فرانسه آشنایی دارید، می توانید در آزمون های TEF یا TFC شرکت نمایید.

هرچند اگر دوزبانه هستید، بهتر است در هر دو آزمون انگلیسی و فرانسوی شرکت کنید تا به بالاترین نمرۀ CRS از 50 امتیاز برای توانایی زبان در نمایۀ Express Entry خود برسید!

در مورد تست های زبان تاییدشده بیشتر بدانید:

آزمون‎ های انگلیسی تاییدشده
تست دستور العمل ها
CELPIP: برنامۀ شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی شما باید در آزمون CELPIP-General شرکت کنید
آیلتس: سیستم تست بین المللی زبان انگلیسی شما باید گزینه General Training را انتخاب کنید

 

آزمون‎ های فرانسوی تاییدشده
تست دستور العمل ها
TEF کانادا: آزمون ارزیابی زبان فرانسه آزمون شما باید شامل نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن و درک مطلب باشد
TCF کانادا: آزمون دانش فرانسه

 

معیار زبان کانادایی (CLB) چیست؟

از نتایج آزمون زبان شما برای تعیین سطح زبان شما بر اساس معیار زبان کانادایی (CLB) یا بر اساس معادل فرانسوی آن، Niveaux de competence Linguistique canadienne (NCLC) استفاده می شود. IRCC نیز برای نیازهای زبانی در اقامت دائم به سطوح CLB و NCLC اشاره می کند

CLB و NCLC آزمون نیستند بلکه مقیاسی هستند که 12 سطح توانایی در هر یک از چهار مهارت زبانی مختلف – گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن را توصیف می کند. در CLB سه مرحله وجود دارد:

  1. پوشش توانایی های اساسی زبان
  2. توانایی متوسط زبان
  3. توانایی پیشرفته در زبان

معیار زبان کانادایی (CLB) چیست؟

به عنوان مثال داوطلبانی که از طریق برنامۀ کارگران ماهر فدرال (FSWP) سیستم اکسپرس اینتری درخواست می کنند در مقایسه با داوطلبان برنامۀ تجارت ماهر فدرال (FSTP) که تنها به حداقل نمره CLB نیاز دارند، نیاز به نمرۀ بیشتری دارند.

قبل از اینکه بتوانید سطح CLB خود را بسنجید، ابتدا باید در آزمون زبان شرکت کنید.

در جدول زیر، معادل CLB برای نمرات آزمون دریافتی در آموزش عمومی آیلتس آمده است:

معادلات آزمون زبان بین المللی سیستم آزمون زبان انگلیسی (IELTS)
صحبت کردن گوش دادن نوشتن خواندن سطح CLB
7.5 8.5 7.5 8 10 و بیشتر
7 8 7 7 9
6.5 7.5 6.5 6.5 8
6 6 6 6 7
5.5 5.5 5.5 5 6
5 5 5 4 5
4 4.5 4 3.5 4

 

میانبر!

به جای گذراندن دوره آیلتس و آزمون آن، می توانید گواهی مهارت انگلیسی خود را ارائه کنید. اگر در موسسه معتبری به تحصیل انگلیسی پرداخته اید، گواهینامۀ خود را درخواست کرده و از آن به عنوان مدرک مهارت انگلیسی استفاده کنید.

با اینکار مجبور نیستید که سختی های اخذ مدرک آیلتس را پشت سر بگذارید.

آزمون زبان برای تحصیل در کانادا

اگر قصدتان تحصیل باشد، باز هم مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس و تنها با آزمون های زبان فرانسه ممکن خواهد بود؟ کدام آزمون زبان در دانشگاه و کالج های کانادا پذیرفته می شود؟

کانادا به علت موسسات آموزشی فوق العادۀ خود در سطح جهانی با محوطه های زیبا، جمعیت دانشجویی فوق العاده متنوع و مهم تر از همه، گزینه های منحصر به فرد ویزای پس از فارغ التحصیللی برای دانشجویان خارجی، مقصد هزاران دانشجوی بین المللی است. برای آشنایی با شرایط تحصیل در دوره زبان در کانادا به همراه مدارک مورد نیاز به لینک مراجعه کنید.

آزمون های زبان لازم برای اهداف تحصیلی

 

آزمون های زبان لازم برای اهداف تحصیلی

 

آزمون زبان شایستگی
زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا (CAEL) پذیرفته شده توسط بیش از 180 دانشگاه و کالج در سراسر کانادا، از جمله تمام دانشگاه های انگلیسی زبان و 82 کالج انگلیسی زبان
سنجش زبان انگلیسی کمبریج توسط بیش از 200 مدرسه در کانادا (تقریباً تمام دانشگاه های دولتی) پذیرفته شده است.
آزمون انگلیسی Duolingo تقریباً توسط 140 موسسۀ آموزش عالی پذیرفته شده است.
آیلتس آکادمیک مورد پذیرش حدود 400 دانشگاه و کالج کانادایی
آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) پذیرفته شده توسط 90 دانشگاه  و کالج کانادا
آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی (تافل) مورد پذیرش بیش از 400 دانشگاه و کالج کانادایی
آزمون های ارائه شده توسط موسسات شخصی دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل

 

قبل از ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی، مطمئن شوید که موسسۀ یادگیری ای که برای تحصیل در آن درخواست می دهید، این آزمون را قبول داشته باشد. DLIها دانشگاه و کالج هایی هستند که می توانند دانشجوهای بین المللی را پذیرش کنند.

اگر یک دورۀ واجد شرایط (که حداقل 8 ماه طول می کشد) در DLI کانادا تحصیل کنید، می توانید واجد شرایط مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) در کانادا شوید. با PGWP می توانید در هر نقطه از کشور شروع به کار کرده و تجارب ارزشمندی در حیطۀ شغلی مورد نظر خود کسب کنید.

مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان؟

احتمال مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان کم است اما غیر ممکن نه!

از موثرترین روش های مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان، اخذ جاب آفر (پیشنهاد کاری) کانادایی است. اگر پیشنهاد کاری دارید، فقط باید ثابت کنید که سطح زبان شما برای انجام وظایف شغلی تان کافی است. برخی از مشاغل نیازی به تسلط به زبان ندارند.

مهاجرت آسان کانادایی برای فرانسوی زبانان

آیا فرانسوی زبان هستید؟ اگر می توانید فرانسوی صحبت کنید، ما خبرهای خوبی برای شما داریم؛ مخصوصاً اگر به فکر مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس هستید!

IRCC اخیراً اعلام کرد که تغییرات جدید در سیستم CRS اکسپرس اینتری، امتیاز زبان بیشتری را به نامزدهای فرانسوی زبان اختصاص می دهد. آن ها در حال حاضر، 25 امتیاز اضافی برای مهارت های زبانی خود دریافت می کنند.

مهاجرت آسان کانادایی برای فرانسوی زبانان

کلام آخر، ناامید نشوید!

اگر مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس و یا آزمونی مشابه ممکن نیست، این بدین معنی نخواهد بود که باید از رویای خود برای زندگی در کانادا دست بکشید. دوره های آمادگی برای آیلتس و … وجود دارد که به شما در کسب بهترین نمره در تمام مقوله های آزمون مورد نظر خود کمک خواهد کرد.

سوالات متداول:

1- آیا افراد تحصیل نکرده می توانند به کانادا مهاجرت کنند؟

مجوز کار کانادا برای افراد تحصیل نکرده یا کمترتحصیل کرده، دیگر یک رویا نیست. خبر خوب این است که در این صورت نیز می توانید مجوز کار در کانادا را دریافت کنید.

2- آیا باید زبان فرانسه را برای مهاجرت به کانادا یاد بگیرم؟

اکثریت جمعیت کانادا به زبان قرانسوی صحبت می کنند، بنابراین برای زندگی در کانادا نیاز به صحبت فرانسوی ندارید. اما اگر به مهاجرت به کانادا فکر می کنید، بهتر از چندین ماه قبل از ورود برنامه ریزی شدۀ خود به تحصیل زبان فرانسوی بپردازید.

3- آیا می توانم در محل کار در کانادا به زبان مادری خود صحبت کنم؟

به طور کلی کارفرمایان باید به کارکنان اجازه دهند در ساعات کار به زبان مادری خود صحبت کنند، مگر اینکه در عملیات تجاری ضروری تداخل ایجاد کند.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.