به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
ویزای دانش آموزی کانادا

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا به همراه مدارک مورد نیاز

مهاجرت دانش آموزان به کشورهای خارجی جهت تحصیل، بهترین زمان برای تقویت زبان و پیشرفت در مسیر تحصیل است. در حال حاضر کشورهای مختلفی در جهان، دانش آموزان را پذیرش می کنند. یکی از بهترین کشورها در این زمینه، کانادا است. مزیت ویزای دانش آموزی کانادا در این است که والدین نیز می توانند به همراه فرزندان خود به این کشور مهاجرت کنند. در این مطلب به شرایط اخذ ویزای دانش آموزی این کشور می پردازیم.

ویزای دانش آموزی کانادا چیست؟

متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا افرادی هستند که بین 4 تا 18 سال سن دارند. در واقع ویزای دانش آموزی کانادا به اشخاصی تعلق می گیرد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه در این کشور را دارند. شرط سنی در ایالت های این کشور متفاوت بوده و شما بر اساس سن قانونی مشخص شده در هر استان و ایالت می توانید برای دریافت ویزای دانش آموزی اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

همان طور که اشاره کردیم مهمترین شرط جهت دریافت ویزای دانش آموزی کانادا، سن قانونی است. والدین می توانند با در نظر گرفتن این شرط از سن 4 به بالا تا سن 18 سالگی برای دریافت این ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. اگر متقاضی سنی کمتر یا بیشتر از این محدوده سنی داشته باشد، واجد شرایط اخذ ویزای دانش آموزی نخواهد بود.

نامه پذیرش تحصیلی

یکی دیگر از مهمترین شرایط دریافت ویزای دانش آموزی، نامه ای تحت عنوان نامه پذیرش تحصیلی است. شما باید این نامه را از مدارس مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا درخواست کنید. به این ترتیب قبل از اقدام برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس کشور کانادا، در مورد این مدارس تحقیق نمایید. اگر مدرسه مورد نظر شما مورد تأیید اداره مهاجرت نباشد، قطعا درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

قیم یا سرپرست قانونی

برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا، دانش آموز باید تحت سرپرستی یک قیم قانونی باشد. اعضای درجه یک خانواده، سرپرستان قانونی شخص محسوب می شوند. توجه داشته باشید که اگر متقاضی زیر ده سال سن داشته باشد، دریافت ویزای همراه امری ضروری خواهد بود.

والدین شخص متقاضی می توانند هم زمان با درخواست ویزای دانش آموزی کانادا، برای اخذ ویزای گاردین که ویزای همراه محسوب می شود، اقدام کنند. ویزای گاردین بین 6 ماه تا 5 سال اعتبار دارد که در ابتدا این ویزا به صورت 6 ماهه صادر می شود. پس از اتمام اعتبار ویزای گاردین، والدین می توانند برای تمدید آن درخواست دهند.

در صورت عدم همراهی والدین با دانش آموز در پروسه مهاجرت تحصیلی، انتخاب یک خانواده کانادایی تنها راه حل ممکن خواهد بود. به این معنا که متقاضی باید تحت سرپرستی یک خانواده کانادایی قرار بگیرد. این امر، روشی معمول و رایج است و افراد بسیاری از این روش به عنوان انتخاب سرپرست قانونی استفاده می کنند.

در صورت انتخاب این روش، دانش آموز باید با خانواده کانادایی زندگی کند. در این خانه یک اتاق مجزا به متقاضی اختصاص داده شده و نیازهای او در این خانواده برآورده خواهند شد. توجه داشته باشید که شرایط قیم قانونی متقاضی باید مورد تأیید اداره مهاجرت قرار بگیرد.

تمکن مالی

دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و دبیرستان نیاز به کمک مالی خانواده خود دارند. به این ترتیب اثبات تمکن مالی والدین برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا اهمیت بسیاری دارد. با توجه به دوره تحصیلی، والدین باید تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل فرزندان خود را اثبات کنند.

سابقه تحصیل و معرفی نامه

متقاضیانی که به تحصیل در مدارس کشور خود مشغول هستند، باید نامه ای به عنوان معرفی نامه از مدیر اصلی مدرسه دریافت کنند. یکی از شرایط مهم جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، ارائه این معرفی نامه است. همچنین متقاضیان باید مدارک مربوط به ریزنمرات دو سال آخر تحصیلی را نیز ارائه دهند.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

 • پاسپورت متقاضی. این پاسپورت باید تا زمان اتمام تحصیل دانش آموز در این کشور اعتبار داشته باشد.
 • پاسپورت سرپرست قانونی متقاضی در صورت همراهی والدین
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5
 • ارائه مدارک تحصیلی متقاضی و والدین
 • نامه اثبات تمکن مالی والدین
 • معرفی نامه اشتغال به تحصیل
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس مورد تأیید اداره مهاجرت
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • تکمیل فرم پذیرش مدرسه مورد نظر
 • ارائه فرم مربوط به سرپرست قانونی
 • ارائه کارت واکسیناسیون. توجه داشته باشید که با توجه به شرایط کرونا، ارائه کارت ترجمه شده واکسیناسیون ضرورت دارد.

 

آیا مدرک زبان جهت دریافت ویزای دانش آموزی در کانادا ضرورت دارد؟

دانش آموزان جهت اخذ ویزا، نیاز به دانش زبان و کسب نمره قبولی در آزمون های بین المللی ندارند. با این حال ارائه این مدرک شانس بیشتری در پروسه دریافت ویزای دانش آموزی کانادا ایجاد می کند. در حالت کلی مدارس این کشور دوره هایی را به آموزش زبان انگلیسی اختصاص داده اند.

 

مدت زمان اعتبار ویزای دانش آموزی در کانادا چقدر است؟

ویزای دانش آموزی به اندازه مدت زمان دوره تحصیل اعتبار دارد. به عنوان مثال اگر طول دوره تحصیل متقاضی یک سال باشد، به همان نسبت نیز ویزای او اعتبار خواهد داشت. همچنین پس از پایان اعتبار ویزا، دانش آموزان می توانند تا 90 روز برای تمدید مجدد ویزای خود اقدام کنند.

 

هزینه ویزای دانش آموزی کانادا

نکته مهم در هزینه ویزای دانش آموزی، به شهر و مدرسه ای مربوط می شود که متقاضیان برای تحصیل انتخاب کرده اند. آخرین آمار از هزینه ویزای دانش آموزی کانادا در سال 2021 برای تحصیل در کانادا بین 12 تا 30 هزار دلار است. توجه داشته باشید که این هزینه حداقل برای یک سال تحصیلی در نظر گرفته شده است. همچنین این هزینه در مدارس خصوصی و نیمه دولتی بیشتر خواهد بود.

برای دریافت ویزا مراحل مختلفی وجود دارد که هر کدام از این مراحل هزینه هایی اضافی نیز به همراه دارند. متقاضیان جهت تحصیل در مدارس کانادا باید مجوزی از این کشور دریافت کنند. درخواست این مجوز به تنهایی مبلغی حدود 350 دلار هزینه دارد. این مجوز تحصیلی یک سال اعتبار داشته و درصدی از این مبلغ صرف صدور مجدد ویزا خواهد شد.

هزینه معرفی نامه از مدارس مورد تأیید اداره مهاجرت، یکی دیگر از فاکتورها در محاسبه مالی پروسه درخواست ویزا است. یکی دیگر از موارد اجباری که متقاضیان ملزم به پرداخت آن هستند، هزینه بیمه است. مبلغی حدود 600 دلار سالانه به بیمه اختصاص پیدا می کند.

در آخر باید به هزینه بیومتریک اشاره کنیم. مشخص کردن هویت متقاضیان نیاز به شناسایی بیومتریک دارد. برای این منظور افراد باید به کشورهای دیگر مانند ترکیه یا امارات برای دریافت مشخصات بیومتریک خود سفر کنند. هزینه این بخش نیز مبلغی حدود 80 تا 85 دلار خواهد بود. مشخصات بیومتریک شامل آزمایش هایی مخصوص، انگشت نگاری و چهره نگاری می شود.

هزینه ویزای دانش آموزی کانادا

انتخاب مدرسه

بسیاری از والدین به نوع مدرسه انتخابی، توجه چندانی ندارند. در کشور کانادا مدارس به دو زبان انگلیسی و فرانسوی فعالیت می کنند. بالطبع مدارس انگلیسی زبان گزینه معقول تری جهت ادامه تحصیل دانش آموزان محسوب می شوند. به این ترتیب متقاضیان باید از زبان آموزشی مدارس قبل از ارائه درخواست مطمئن شوند.

نکته مهم دیگر در انتخاب مدرسه، دوره ESL است. این دوره آموزش زبان در مدارس جهت تقویت زبان انگلیسی برگزار می شود. معمولا مدارس هزینه ای مجزا برای این دوره از متقاضیان دریافت می کنند.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

برای درخواست ویزای دانش آموزی کانادا به نکات و مواردی که در پذیرفته شدن شما نقش دارند، توجه کنید. شرایط مطلوب و اثبات تمکن مالی، یکی از مهمترین شروط جهت اخذ ویزای دانش آموزی این کشور است. به این ترتیب ارائه مدارکی که وضعیت مالی شما را مشخص می کنند، اهمیت بسیاری دارد. تکمیل کردن فرم های مربوط به درخواست ویزا و پذیرش مدارس نیز باید با دقت انجام شود. به این دلیل که هرگونه نقص در تکمیل فرم ها، ممکن است به رد شدن ویزا منتهی شود.

سوالات متداول

 1. صدور ویزای دانش آموزی کانادا چقدر طول می کشد؟

بر اساس شرایط متقاضیان مدت زمان صدور ویزا متغیر خواهد بود. در حالت کلی و بیشترین زمان، ممکن است صدور ویزا سه ماه طول بکشد.

 1. بهترین زمان برای درخواست ویزای دانش آموزی در کانادا چیست؟

متقاضیان قبل از اقدام برای اخذ پذیرش باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و فرم های مربوطه را تکمیل کنند. حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره های تحصیلی در مدارس کانادا باید برای ارائه مدارک و درخواست ویزا اقدام نمایید.

 1. شروع سال تحصیلی در کانادا چه زمانی است؟

متقاضیان باید قبل از شروع سال تحصیلی در ماه سپتامبر (شهریور) برای درخواست ویزا اقدام کنند. همچنین دانش آموزان می توانند در نیم سال دوم که مصادف با اواسط ماه بهمن است، تحصیل خود در مدارس کانادا را شروع نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.