به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
ویزای گاردین شیپ کانادا

ویزای گاردین شیپ چیست؟ و آشنایی با مدارک و شرایط آن

دانشجویانی که کمتر از 17 سال سن دارند و برای تحصیل به کانادا می‌روند و والدین یا سرپرست قانونی آن ها را همراهی نمی‌کند، باید تحت مراقبت یک مسئول بزرگسال در کانادا قرار گیرند. این شخص به عنوان «سرپرست» (custodian) نامی‌ده می‌شود. در برخی موارد ممکن است برای دانش آموزان بین 17 تا 19 سال از سرپرست استفاده شود که این تصمیم به تشخیص کارمند مهاجرت گرفته می‌شود. باید ترتیبات قانونی فراهم شود تا به فرد سرپرست ویزای گاردین شیپ کانادا و حضانت موقت به جای والدین داده شود. سرپرست می‌تواند یک دوست خانوادگی یا شریک تجاری باشد. البته شرکت‌هایی هم هستند که چنین خدماتی را در ازای هزینه ارائه می‌دهند. به این شرکت‌ها هوم‌استی (Home Stay) گفته می‌شود.

گاردین (کاستودین)  چه کسی است؟

تحصیل در کانادا، فرصتی هیجان انگیز و مفید برای تجربه تغییرات فرهنگی و رشد شخصی است ولی تحصیل در خارج از خانه را می‌توان با نظارت بر پیشرفت، سلامت و رفاه کلی دانشجو موفق و آسان نمود. از طریق ویزای گاردین شیپ کانادا، سرپرست یا گاردین از نزدیک شرایط زندگی و موفقیت فرد زیر هجده سال را در طول اقامت در کانادا و همچنین سازگاری با محیط مدرسه جدید را دنبال می‌کند. وی به عنوان یک خط ارتباطی باز برای مدیریت مدرسه، والدین و دانش‌آموزان، راحتی و قابلیت اطمینان لازم را در طول سال تحصیلی موفق فراهم خواهد کرد.

با چنین حضانت موقتی، خانواده‌ای که فرزند زیر هجده سال خود را برای تحصیل به کشور خارجی می‌فرستد اطمینان حاصل می‌کند که فرزندش «تجربه آموزشی آموزنده، سرگرم‌کننده و ایمن» در خارج از کشور خواهد داشت.

 

خدمات سرپرستی شامل چه مواردی است؟

  • خدمات ترجمه به والدین و مدرسه در صورت لزوم
  • تسهیل ثبت نام و برقراری ارتباط با دانش آموز
  • فراهم آوردن ملاقات دانش آموز در فرودگاه و بازگرداندن او به خانواده و اطمینان از ترانسفر فرودگاهی برای سفرهای برگشت به خانه
  • کمک به دانش آموز و والدین در تکمیل الزامات و فرم‌های ثبت نام
  • ارائه یادداشت یا تماس‌های تلفنی برای مواردی مانند غیبت‌ها و اخطارها

خدمات سرپرستی شامل چه مواردی است؟

شرایط دریافت ویزای گاردین شیپ کانادا

این امکان وجود دارد که کودک خود را برای تحصیل از مقطع دبستان تا دانشگاه به کشور کانادا بفرستید. از آنجا که کودک برای تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه، از سن قانونی برخوردار نیست، یکی از والدین می‌تواند با دریافت ویزای گاردین با او همراه شود. البته فرد باید حتما تحت سرپرستی فردی در کانادا باشد و به عنوان گاردین معرفی می‌شود که این فرد کسی غیر از والدین او خواهد بود.

ویزای دانشجویی درجه 4 برای کودکان 4 تا 17 ساله است که می‌خواهند در یک مدرسه مستقل در کانادا تحصیل کنند. درخواست باید از خارج از کانادا انجام شود و مشروط به محل تحصیل در مدرسه، رضایت والدین یا سرپرست خواهد بود و نیز باید مسئله تامین هزینه‌های زندگی در طول دوره  اثبات شود. ویزا برای طول دوره، حداکثر تا شش سال معتبر و قابل تمدید خواهد بود.

 

درخواست ویزای گاردین

درخواست ویزای گاردین

روند درخواست ویزای گاردین به نامه پذیرش، تقاضانامه ویزای گاردین برای والدین دانش آموز، اثبات تمکن مالی و موجودی حساب، مشخصات دانش آموز، مدت زمان اقامت و مجوز تحصیلی نیاز دارد.

الزامات و اسناد

برای درخواست ویزای گاردین، مراحل زیر را مدنظر داشته باشید:

  • گذرنامه یا شناسنامه مسافرتی
  • پذیرش تحصیلی از سوی موسسه
  • مدرکی مبنی بر اینکه می‌توانید دوره و هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنید
  • رضایت والدین یا سرپرستان
  • اثبات پرداخت هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی

زمان پردازش ویزای تحصیلی گاردین با توجه به محل درخواست شما متفاوت است. چنانچه به اطلاعاتی در مورد بازگرداندن اسناد و گزارش تغییرات در شرایط خود نیاز دارید، می‌توانید به وب سایت ویزای کانادا و مهاجرت مراجعه کنید.

 

هزینه ویزای گاردین شیپ کانادا

به طور معمول افراد زیر 18 سال که برای تحصیل وارد کانادا می‌شوند در مدارس شبانه روزی اقامت دارند تا از امکانات محل اقامت و برنامه‌های دیگر نیز برخوردار باشند. این انتخاب در سال بین 30 تا 60 هزار دلار بسته به امکانات مدرسه و شهر مورد نظر هزینه دارد. اما اگر ادامه تحصیل در مدارس روزانه باشد، مبلغی بین 10 تا 15 هزار در سال لازم خواهد بود. البته این هزینه‌ها غیر از هزینه‌های حمل و نقل، غذا و پوشاک خواهد بود.

شایان ذکر است که کانادا در مقایسه با سایر کشورها، دارای هزینه تحصیل کمتری است. در صورتی که بتوانید ویزای گاردین را به دانشجویی تبدیل کنید، دیگر نیازی به پرداخت شهریه تحصیلی فرزند خود نخواهید داشت. برای این کار باید بتوانید در کانادا شغلی بیابید. همچنین افرادی که ویزای گاردین دارند در صورت داشتن مدرک آیتلس می‌توانند در کانادا ادامه تحصیل دهند.

مدت زمان پردازش صدور ویزای گاردین شیپ کانادا

در صورتی که مدارک کامل باشد، در حدود یک ماه بعد از درخواست، ویزا آماده خواهد بود. البته چنانچه در مدارک نقصی وجود داشته باشد هم زمانی برای اعتراض به متقاضی ارائه خواهد شد و او می‌تواند علت را مرتفع سازد و فرآیند پردازش را طی کند.

 

 

رتبه بندی مدارس در کانادا

از نظر نظام آموزشی، کانادا جزء بهترین‌ها در تمام مقاطع است و مدارس آن به سه دسته دولتی، خصوصی و شبانه روزی تقسیم می‌شود.

مدارس دولتی برای شهروندان کانادایی رایگان است و کسانی که از خارج می‌خواهند در این مدارس حضور یابند باید شهریه بپردازند که بسته به منطقه و شهر این هزینه متفاوت است.

اما تعدادی از مدارس هم هستند که به صورت مستقل عمل می‌کنند و نظارت آن ها برعهده فرماندار است. برای ثبت نام در این مدارس بسته به شهرت و برنامه‌های درسی هزینه‌ای بین 9000 تا 35000 دلار در سال لازم است. چنانچه مدرسه‌ای برای اقامت شبانه روزی انتخاب کنید این هزینه تا 65000 دلار در سال افزایش خواهد یافت.

سخن پایانی

دولت کانادا از تمام دانشجویان بین المللی شبانه روزی که محل اقامت اصلی آن ها خارج از کانادا است، می‌خواهد هنگام تحصیل در این کشور یک سرپرست قانونی داشته باشند. خانواده‌ها می‌توانند خدمات سرپرستی را از اعضای خانواده یا ارائه دهنده حرفه‌ای برگزینند تا بتوانند وظایف بیشتر از جمله پشتیبانی برای مسائل پزشکی را نیز از آن ها بخواهند.

سرپرست تعیین شده باید از دانش انگلیسی و سن بالاتر از 21 سال برخوردار باشد. توصیه می‌شود چنانچه قصد همراهی فرزند خود را به عنوان والدین در مهاجرت به کانادا دارید، از امور مربوط به مهاجرت و کسب ویزای گاردین شیپ کانادا آگاهی لازم را کسب کنید و ابتدا درخواست اقامت قانونی خود را در کنسولگری سفارت کانادا ثبت کنید.

سوالات متداول:

1- والدین چه مدت می‌توانند در کانادا بمانند؟

سوپر ویزا، ویزای چند ورودی است که چندین ورود را برای یک دوره تا 10 سال ارائه می‌دهد. با داشتن این ویزا، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ واجد شرایط می‌توانند تا دو سال بدون نیاز به تمدید وضعیت خود در کانادا با خانواده ملاقات کنند.

2- برای ویزای دانشجویی کانادا، چه میزان موجودی حساب لازم است؟

یکی از شرایط ویزای دانشجویی کانادا، شامل اثبات تمکن مالی برای حمایت از خود است. در حال حاضر این مبلغ 10 هزار دلار کانادا (7.650 دلار آمریکا) برای هر سال اقامت فرد است. علاوه بر این هزینه‌های تحصیل هم باید در نظر گرفته شود.

3- بهترین ویزای کانادا چیست؟

ویزای موقت کانادا، بهترین گزینه است. کسانی که می‌خواهند برای تعطیلات، کار یا تحصیل به کانادا بروند و مدت محدودی در این کشور بمانند، بسیار مناسب است.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.