به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
پر درآمدترین رشته مهندسی در کانادا

رشته های پولساز و پر درآمدترین رشته ها در کانادا | آپدیت 2022

کشور کانادا همواره به عنوان یکی از قطب های مهاجرتی در دنیا محسوب می شود. این کشور به دلیل دارا بودن شرایط اقامتی و تحصیلی مناسب، همواره مورد توجه مهاجرین از سرتاسر دنیا قرار گرفته است. بر این اساس بسیاری از افراد به دنبال کسب اطلاعاتی در حوزه های مختلف برای آشنایی با شرایط کاری و اقامتی در این کشور هستند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی چگونگی کسب و کار و تحصیل در کانادا و همچنین معرفی پر درآمدترین رشته در کانادا بپردازیم.

مزایای کار و تحصیل در کانادا

مزایای کار و تحصیل در کانادا

کشور کانادا از جهات مختلفی به عنوان یک کشور مناسب برای کار و تحصیل شناخته می شود. یکی از دلایل اصلی برتری این کشور نسبت به سایر کشورها، پایین بودن هزینه های تحصیلی در آن و امکان تحصیل در پر درآمدترین رشته در کانادا است. در این کشور دانشگاه ها و کالج هایی با رنک و رتبه بالا وجود دارند که امکان تحصیل با هزینه معقول و منطقی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. همچنین کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالا است که موجب جلب نظر بسیاری از مهاجرین شده است.

یکی دیگر از دلایل مهم که موجب شده است کشور کانادا مورد توجه دانشجویان قرار گیرد، امکان دریافت اقامت کانادا پس از پایان تحصیلات است. بر خلاف کشور آمریکا و برخی از کشورهای دیگر که در آن ها امکان کار همراه با تحصیل وجود ندارد، در کشور کانادا دانشجویان می توانند همراه با تحصیل، به کار مشغول شوند. افرادی که به عنوان همراه با دانشجو به کانادا مهاجرت می کنند، می توانند در بدو ورود نسبت به دریافت ویزای کار اقدام نمایند. در این کشور همچنین نیمی از روزهای تحصیل به عنوان روزهای اقامتی برای دریافت پاسپورت محاسبه می شوند. شرایط مناسب و ایده آل این کشور برای دانشجویان و همچنین بازار کاری مناسب در آن پس از فراغت از تحصیل، موجب شده است تا این کشور یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت شناخته شود.

شرایط لازم برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کانادا

شرایط لازم برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کانادا

برای تحصیل در کانادا، تمامی دانشجویان موظف هستند که نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. بر این اساس افراد باید رزومه علمی خود را که شامل مدارک و سوابق تحصیلی است در اختیار دانشگاه های این کشور قرار دهند. پس از دریافت پذیرش از سوی دانشگاه های این کشور، می توان نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرد. دریافت ویزای دانشجویی همچنین یکی از راه های مهاجرت تحصیلی در این کشور به شمار می رود. یکی از شروط مهاجرت تحصیلی به این کشور این است که گپ تحصیلی در آن حداکثر چهار سال باشد.

برای دریافت ویزای کار درکشور کانادا نیز روش های مختلفی وجود دارد. از طریق دریافت ویزای کار نیز می توان نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کرد. البته برای اخذ این نوع ویزا شرایط لازم بایستی مدنظر قرار گیرد. مهاجرت کاری به این کشور، نیازمند دریافت پیشنهاد شغلی و مجوز کار است. در حالت کلی اخذ ویزای کاری در این کشور شبیه سایر کشورها است. تنها تفاوت این کشور لزوم ارائه مجوز کار برای اقامت است که پس از بررسی رزومه، سطح زبان، سن و… در اختیار فرد قرار خواهد گرفت. با آگاهی از پر درآمدترین رشته در کانادا و همچنین آشنایی با بازار کار این کشور می توان به صورت هوشمندانه برای اخذ ویزای آن اقدام کرد.

معرفی پر درآمدترین رشته ها در کانادا

از آن جایی که بسیاری از افراد به دنبال شغل مناسب پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه مورد نظر هستند، بنابراین دانستن این مسئله که کدام یک از رشته ها به عنوان پر درآمدترین رشته در کانادا شناخته می شود، می تواند از نظر کاری بسیار کمک کننده باشد. بر این مبنا در این قسمت به معرفی رشته های مهندسی پولساز در کانادا خواهیم پرداخت؛ چراکه درصد زیادی از دانشجویان مهاجر به این کشور را دانشجویان فنی و مهندسی تشکیل می دهند.

مهندسی لوکوموتیو یکی از رشته هایی است که در کشور کانادا بسیار مورد توجه قرار گرفته و بازار کار خوبی نیز برای آن وجود دارد. با توجه به گستردگی شبکه ریلی این کشور، این شغل یکی از مشاغلی است که می تواند پر درآمدترین رشته در کانادا باشد. مهندسی برق، مهندسی نفت و … نیز از مشاغل مهندسی پردرآمد و پولساز در کانادا هستند که در ادامه به اختصار به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم.

  1. مهندسی حفاری نفت و گاز

شرح شغل: در مورد مهندسی حفاری نفت و گاز که شاید به عنوان پر درآمدترین رشته در کانادا محسوب شود، باید عنوان کرد که وظیفه افرادی که در این شغل مشغول به کار هستند، برنامه ریزی در مورد پروژه ها، سازماندهی امور مربوط به کارگران و نظارت بر آن ها و همچنین حل مسائل و تصمیم گیری در مورد امور مختلف است. مهندسین این حوزه همچنین بر روند کار و نحوه کارکرد تاسیسات نظارت می کنند و در صورت بروز مشکل باید نسبت به حل آن اقدام نمایند.

شرایط شغلی: علاوه بر تحصیلات دانشگاهی و دبیرستانی، دوره های آموزشی برای این رشته نیز در نظر گرفته شده است. برای انجام این کار تجربه افراد نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

میزان حقوق دریافتی: میزان حقوق دریافتی از سوی مهندسین و سرپرستان مجموعه حفاری، سالانه در حدود 85000 دلار برآورد شده است.

  1. مهندس الکترونیک

شرح شغل: این مهندسان، مسئول سیستم های الکتریکی و تجهیزات الکترونیکی هستند. مسئولیت های آن ها ممکن است شامل طراحی مدارهای الکترونیکی، برنامه ریزی شبکه های توزیع برق جدید یا بررسی خرابی های الکتریکی باشد.

شرایط شغلی: برای این شغل شما به یک مدرک کارشناسی در رشته مهندسی برق یا الکترونیک و احتمالاً در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا یا دکترا در یک رشته مرتبط نیاز خواهید داشت. پس از آن، سه یا چهار سال تجربه کار نظارت شده در مهندسی طول می کشد تا بتوانید در یک آزمون عملی حرفه ای شرکت کنید. برای تمرین به عنوان یک مهندس حرفه ای، باید از یک نهاد استانی یا ایالتی مجوز بگیرید.

میزان حقوق دریافتی: میانگین حقوق دریافتی افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند به صورت سالانه رقمی در حدود 90000 دلار در نظر گرفته شده است.

  1. مدیر و مهندسی ساخت و ساز

شرح شغل: مدیران ساخت و ساز بر تیم های ساختمانی نظارت می کنند، اطمینان حاصل می کنند که پروژه ها سازمان یافته و در مسیر تکمیل هستند. آن ها همچنین تخمین بودجه را انجام می دهند، برنامه ها را تعیین می کنند و نقاط عطف ساخت را تعیین می نمایند. مهندسین در این روند، مسئولیت دارند که پروزه را در زمان مقرر و طبق اصول خواسته شده به کارفرما تحویل دهند. مهندسی ساختمان نیز می‌تواند به عنوان پر درآمدترین رشته در کانادا محسوب شود.

شرایط شغلی: برای دستیابی به این شغل شما به یک مدرک دانشگاهی در مهندسی عمران یا فن آوری ساخت و ساز نیاز خواهید داشت. اگر می خواهید مدیر شوید، باید رتبه خود را ارتقا دهید.

میزان حقوق دریافتی: حقوق مدیران و مهندسین در این حوزه با توجه به تجربه دریافت می شود. این افراد حقوق متوسط 83000 دلار دریافت میکنند که طی 5 سال گذشته 14٪ افزایش یافته است.

  1. مدیریت مهندسی

شرح شغل:  یکی از مشاغل مهم در کشور کانادا، مدیریت مهندسی در تمامی رشته ها است. مدیران مهندسی پروژه ها را برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی می کنند. آن ها در هر دو بخش خصوصی و دولتی کار می کنند؛ از جمله شرکت های مشاوره و شرکت های تحقیقاتی علمی.

شرایط شغلی: افراد برای پذیرفته شدن در اکثر مشاغل و همچنین برخی از سمت های ایده آل در یک نقش نظارتی، به یک مدرک کارشناسی مهندسی نیاز خواهند داشت. همچنین تایید مجوز به عنوان مهندس حرفه ای توسط استان یا ایالت محل کار شما الزامی است.

میزان حقوق دریافتی: شاید بتوان مدیریت مهندسی را پر درآمدترین رشته در کانادا دانست. متوسط حقوق دریافتی افرادی که در این حوزه کار می کنند، سالانه چیزی در حدود 106000 دلار برآورد شده است.

  1. مدیریت و مهندسی خدمات

شرح شغل: آب، برق، گاز طبیعی و سایر منابع اگر به صورت یک برنامه کاربردی تعریف شده باشند، مدیران حوزه خدمات از آن مراقبت می کنند. چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی، مدیران خدمات، بر امکانات، نیروگاه ها و سیستم های توزیع نظارت می کنند که نیرو و انرژی را برای مردم به ارمغان می آورد.

شرایط شغلی: دارا بودن مدرک لیسانس یا دیپلم مربوط به رشته انتخابی شما: مهندسی برق برای شرکت های برق، مهندسی نفت و گاز برای توزیع گاز طبیعی و غیره.

میزان حقوق دریافتی: از آنجایی که این رشته پر درآمدترین رشته در کانادا در حوزه فنی و مهندسی محسوب می شود، حقوق سالانه آن به صورت میانگین 114000 دلار است.

علاوه بر موارد گفته شده، شغل هایی همچون مهندسی معدن، مهندسی کامپیوتر در کانادا و… نیز به عنوان پر درآمدترین رشته در کانادا محسوب می شوند که حقوق سالانه آ نها به بیش از 100000 دلار می رسد.

معرفی پر درآمدترین رشته ها در کانادا

سوالات متداول
  1. وضعیت کار در مورد پر درآمدترین رشته در کانادا به چه صورت است؟

مشاغل مهندسی در کانادا جزو مشاغل پولساز محسوب می شوند. شرایط کاری در رشته های مهندسی در این کشور به این صورت است که کمتر کسی وجود دارد که نتواند در این رشته ها کاریابی کند.

  1. مشاغل پر درآمد در کانادا بیشتر در چه شهرهایی رونق دارند؟

تورنتو، ونکوور و ادمونتون جزو شهرهای مهم و پر رونق از نظر کاری در کانادا محسوب می شوند.

  1. برای کار در پر درآمدترین رشته در کانادا به چه مدرک تحصیلی احتیاج است؟

بسته به کاری که هر فرد تمایل دارد تا در آن مشغول شود، تحصیلات و مدرک تحصیلی مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. اما چیزی که واضح است، این است که برای تحصیل و کار در زمینه پر درآمدترین رشته در کانادا، به تحصیلات عالیه نیاز است.

5/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.