به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
کارشناسی ارشد در نیوزلند

راهنمای دریافت بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند

نیوزلند به عنوان یک مقصد محبوب گردشگری شهرت دارد، اما دانشجویان بین المللی فقط برای مناظر طبیعی، حیات وحش و فرصت­های ورزشی به آنجا سفر نمی­کنند. البته می­توانید تمام این موارد را هنگام تحصیل  در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزیلند انجام دهید. همچنین به دانشگاه­های مشهور بین المللی برای ادامه تحصیل و دریافت بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند دسترسی خواهید داشت. در این قسمت می­توانید اطلاعاتی درباره ­ی بورس تحصیلی در نیوزلند و شرایط اخذ ویزا برای دانشجویان بین المللی بدست آورید. در قسمت­های بعدی به اطلاعات جامع راجع به هزینه­ها، بودجه و زندگی دانشجویی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نیوزیلند می‌پردازیم.

بورسیه تحصیلی چیست؟

برخی دانشگاه­ها و موسسات عالی به دانشجویان برتر کمک هزینه­ای در غالب بورسیه اهدا می‌کنند. دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه می­شوند، ملزم به باز پرداخت هزینه­های مربوط به تحصیل نیستند. برخی دانشگاها تمام هزینه­های دانشجویان را متقبل می­شوند ولی بعضی دیگر قسمتی از هزینه­ها را پرداخت می­کنند.

چگونه می­توانیم در نیوزلند بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بگیریم؟

یکی از روش­های درخواست بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند به عنوان یک دانشجوی بین المللی این است که مستقیماً به دانشگاه­ها مراجعه کنید، بیشتر آن‌ها راهنماهای کاربردی را بصورت آنلاین ارائه می­دهند. با جستجو در این سایت­ها می­توانید معیار­ها و شرایط را بسنجید. برخی شرایط رایج در قسمت زیر ذکر شده است:

دانشگاه­های نیوزیلند باید ریز نمرات تایید شده شما را مشاهده کنند.

باید بتوانند جزئیات دروسی که گذرانده­اید و نمراتی که کسب کرده­اید را ببینند.

دانشگاه فعلی یا قبلی شما باید بتواند در صورت درخواست این مورد را برای شما آماده کند.

ممکن است لازم باشد اساتید دانشگاه فعلی یا قبلی شما توصیه نامه­ای در رابطه با سابقعه پژوهشی شما آماده و ارسال کنند.

همچنین ممکن است از شما بخواهند بیانیه­ای در مورد اهداف و برنامه­های شخصی خود در مورد تحصیل به همراه پروپوزال ارسال فرمایید.

مصاحبه برای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد بین المللی در نیوزیلند لازم نیست. ولی اگر لازم باشد با شما صحبت کنند، تماس تلفتی یا تصویری از طریق اسکایپ کافی خواهد بود.

دانشگاه­های نیوزلند از دانشجویان بین المللی استقبال می‌کنند، اما شما برای زندگی و تحصیل در این کشور هنوز به ویزا احتیاج دارید. شما به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد بین المللی باید برای یک ویزای دانشجویی خاص اقدام کنید.  شما می­توانید تا سه ماه با ویزای بازدید کننده در نیوزیلند تحصیل کنید، اما این مدت زمان برای تکمیل مدرک کارشناسی ارشد کافی نخواهد بود.

 چه کسانی برای تحصیل در نیوزلند نیازی به ویزا ندارد؟

 • کافی است پاسپورت نیوزلند داشته باشید؛ حتی ممکن است در آنجا زندگی نکرده باشید.
 • اگر شهروند استرالیا هستید.
 • اگر شما برای استرالیا یا نیوزیلند ویزای اقامت دائم و بدون قید و شرط دارید.

دانشجویان دیگر معمولاً نیاز به ویزای دانشجویی دارند؛ اما اگر فکر می­کنید موارد استثنایی در مورد شما اعمال می‌شود، باید با Immigration New Zealand (INZ)  تماس بگیرید. برای اخذ ویزای دانشجویی نیوزلند می‌توانید بصورت آنلاین در وب سایت Immigration New  Zealand  اقدام کنید. برای اینکه پروسه دریافت ویزای شما از نیوزلند با موفقیت طی شود باید معیا­رهای زیر را داشته باشید:

 • گذرنامه داشته باشید.
 • نباید به عنوان مجرم دستگیر شده باشید وسابقه‌ی کیفری داشته باشید.
 • شما باید از طرف دانشگاهی که مورد تایید سازمان تایید صلاحیت‌های نیوزلند (NZQA) است، پذیرش گرفته باشید.
 • باید شواهدی ارائه دهید که در حین تحصیل در نیوزلند قادر به تأمین هزینه زندگی هستنید و می‌توانید محل اقامت مناسبی برای خود فراهم آورید.
 • شما باید به صورت تمام وقت در حال تحصیل باشید. متأسفانه تحصیل نیمه وقت با ویزای دانشجویی بین المللی در نیوزیلند امکان پذیر نیست.
 • شما باید استاندارد قابل قبول سلامتی را داشته باشید. به طور معمول برای اثبات این موضوع نیازی به ارائه مدارک پزشکی نخواهید داشت (مگر اینکه افسر ارزیابی کننده در INZ آنها را بخواهد)
 • اگر بیش از دو سال برای تحصیل در نیوزیلند اقدام می‌کنید، باید از کشورخود، اجازه پلیس تحویل دهید.
 • در طول اقامت خود نیز نباید بیش از زمانی مجاز کار کنید.
 • شما باید بیمه درمانی جامع در طول تحصیلتان داشته باشید.

این موارد حداقل لیست الزامات را شامل می‌شود، بسته به شرایط شما ممکن است برای سایر اسناد درخواست شود.

دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر می‌توانند از فرصت­های دریافت بورسیه برای تحصیل در کشور نیوزلند استفاده کنند. آیا می­خواهید در هر مقطع به صورت رایگان تحصیل کنید؟ دولت نیوزلند و برخی از دانشگاه‌های نیوزلند تعدادی بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می­دهد. در قسمت بعدی درباره برخی از این بورسیه­ها بحث می­کنیم.

 

بورسیه­های دولتی وبین المللی نیوزیلند

دولت نیوزیلند بورس تحصیلی کامل برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای تحصیل تمام وقت در در دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در نیوزیلند ارائه می‌دهد. این بورس تحصیلی برای دانشجویان کشورهای منتخب در اقیانوس آرام، آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین، کارائیب و همچنین کشورهای مشترک المنافع آزاد است. این بورسیه­ها شامل موارد زیر است: شهریه کامل، کمک هزینه زندگی (491 دلار نیوزلند در هفته) ، پاداش سازمانی (3000 دلار نیوزلند) ، بیمه پزشکی، هزینه سفر به کشور خود شخص و همچنین نیوزلند، بیمه مسافرتی، بورس تحصیلی، مسافرت به کشور خود که لازم به ذکر است این مورد بستگی به مدت بورس تحصیلی دارد و همچنین، به بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی کمک هزینه برای تحقیق و پایان نامه پرداخت می‌شود.

بورسیه­ های دانشگاه­های نیوزلند

بورسیه بین المللی  UC برای سال اول تحصیل

دانشگاه کانتربری بورس تحصیلی بین المللی UC برای سال اول را به دانشجویان برتردر مقطع کارشناسی از سراسر جهان ارائه می‌دهد. این بورس تحصیلی در حال حاضر با ارزش‌های 10,000، 15,000 و 20,000 دلار نیوزلند اعطا می‌شوند.

بورسیه عالی دانشجویان بین المللی دانشگاه اوکلند

بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه اوکلند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. با دریافت این بورسیه می­توانید در هر رشته­ای ادامه تحصیل دهید. هدف از اعطای بورسیه، جذب دانشجویان با استعداد و خاص برای مقاطع مورد نظر است. این دانشگاه سالیانه 50 بورسیه در هر دو مقطع ارائه می­کند. ارزش هر بورسیه تحصیلی حدود 10,000 دلار نیوزلند است.

بورس تحصیلی تانگریوا در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

دانشگاه ویکتوریای ولینگتون بورس تحصیلی تانگریوا را در اختیار شما قرار می­دهد تا از تعهد دانشگاه به جامعه دانشجویان بین المللی خود نشان دهند. متقاضیان واجد شرایط کسانی هستند که به عنوان دانشجوی سال اول در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون پذیرفته می­شوند. انتظار می­رود دریافت کنندگان این بورسیه به عنوان سفیر دانشگاه ویکتوریا ولینگتون عمل کنند و در صورت درخواست در رویدادها شرکت کنند. حداکثر 10 بورس تحصیلی به مبلغ 10,000 دلار نیوزلند برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و حداکثر 9 بورس تحصیلی به مبلغ 5000 دلار نیوزلند  فقط برای مقاطع کارشناسی ارشد موجود است.

بورسیه­ های کارشناسی ارشد تحقیقات بین المللی دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو برای مقطع کارشناسی ارشد، بودجه­ای را برای حمایت از دانشجویان بین المللی که در حال اخذ مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور در دانشگاه اوتاگو هستند، فراهم می‌کند. این بورس تحصیلی شامل 15,000 دلار در سال به علاوه معافیت از شهریه برای 1 سال با نرخ داخلی برای دوره کارشناسی ارشد است.

بورسیه­ های عالی بین المللی دانشگاه وایکاتو

این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی با استعداد است. دانشجویانی که پتانسیل پیشرفت و استعداد بالا دارند می­توانند از این فرصت برای اخذ بورسیه اقدام کنند. این دانشجویان سفیران جهانی دانشگاه وایکاتو خواهند بود. این بورسیه به مبلغ 10,000 دلار برای هزینه­های دانشجویی ارائه می­شود.

در این مقاله به موضوع بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند پرداختیم. همچنین توضیحاتی درباره­ی مدارک مورد نیازبرای اخذ بورسیه پرداختیم. شما می­توانید با بررسی کامل دانشگاه­ها و انواع بورسیه‌ها اقدامات لازم را انجام دهید.

سوالات متداول درباره دریافت بورسیه کارشناسی ارشد در نیوزلند

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در نیوزلند چیست؟

برای اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند باید نمرات بالا و معدل قابل قبولی داشته باشید. اگر در مجلات ISI مقلاله چاپ کرده باشید نیز شانس بیشتری دارید. همچنین باید تعهد دهید به مدت دو سال پس از تحصیل برای کشور نیوزلند کار خواهید کرد.

انواع بورسیه­ های نیوزلند کدامند؟

بورسیه­ های تحصیلی و انواع مختلفی دارند. بعضی آن­ها تمام هزینه‌های زندگی و تحصیل را در بر می‌گیرند. بعضی دیگر تنها هزینه‌های مربوط به دانشگاه را پوشش می‌دهند.

بورسیه تحصیلی نیوزلند در چه مقاطعی ارائه می‌شود؟

شما می‌توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای برای بورس تحصیلی در نیوزلند اقدام کنید. البته تعداد بورسیه‌های اعطا شده در مقطع دکتری بیشتر است.

 

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.