به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا | تحصیل در آمریکا

هر ساله افراد بسیاری تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا می گیرند و پیش از انجام هر کاری باید آگاهی های لازم را در خصوص این امر کسب کنند. امکان تحصیل کارشناسی در آمریکا برای اکثر دانشجویان بین المللی امکان پذیر بوده و سالانه افراد بسیاری از طریق بورس و ویزای تحصیلی به ادامه تحصیل در آمریکا می پردازند.

آمریکا دارای بیشترین جمعیت دانشجویی بین المللی در جهان بوده و در حال حاضر بیش از 1 میلیون دانشجو هستند که به جهت گسترش تحصیلات و زندگی خود کشور آمریکا را انتخاب کرده اند. تقریبا 5 درصد از کل دانشجویان ثبت نام شده در آمریکا دانشجویان بین المللی هستند و تعداد آن ها سالانه رو به رشد است. در این مطلب بیشتر در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا صحبت کرده و شرایط و مدارک لازم را در خصوص این امر عنوان می کنیم پس با ما همراه باشید.

تحصیل کارشناسی در آمریکا

آشنایی با تحصیل و شرایط تحصیل در دانشگاه های آمریکا

اولین قدم برای تحصیل کارشناسی در آمریکا تحقیق در مورد گزینه های مورد نظر برای یافتن کالج یا دانشگاهی است که متناسب با نیاز شما باشد. یادتان باشد که هیچ سیستم رتبه بندی رسمی برای کالج ها و دانشگاه های آمریکا وجود ندارد و بهترین کالج یا دانشگاه مکانی است که برای شما بهترین باشد و نیازهای شما را از نظر مالی و شخصی برطرف کند.

به جهت تحصیل در آمریکا شما باید حداقل 12 تا 18 ماه پیش از آغاز سال تحصیلی در دانشگاه و کالج مورد نظر ثبت نام کنید، بنابراین باید حدود یک الی یک سال و نیم به جستجوی دانشگاه مورد نظر خود بپردازید. تحصیلات کارشناسی در آمریکا بر اساس مفهوم هنرها و علوم لیبرال است، بنابراین شما می توانید علاوه بر رشته اصلی تحصیل خود در رشته های بسیار متنوعی نیز شرکت کنید.

مدرک لیسانس پس از اتمام تعداد مشخصی از اعتبارات در یک رشته تحصیلی اعطا می شود. به تعداد ساعاتی که در هفته در کلاس می گذرانید ساعت اعتباری گفته می شود که می توانید در هر دوره تعداد مشخصی اعتبار کسب کنید و هر موسسه دارای شرایطی خاص برای تعداد اعتبارات مورد نیاز به جهت فارغ التحصیلی است.

دوره کارشناسی در امریکا معمولا به مدت چهار سال تحصیلی تمام وقت تکمیل می شود. کالج ها و دانشگاه های آمریکا مشاوران دانشجویی دارند که دانشجویان را در انتخاب رشته ها برای رسیدن به ساعت اعتبار مورد نیاز برای فارغ التحصیلی راهنمایی می کنند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

شرایط لازم به جهت تحصیل کارشناسی در آمریکا شامل موارد زیر است:

 • فرم های درخواست: حداقل 15 الی 18 ماه پیش از تاریخ پذیرش باید سوالات خود را ارسال کنید. برای به دست آوردن فرم های درخواست دو روش وجود دارد. ارسال فرم درخواست از طریق ایمیل که می توانید فرم ها را از وب سایت دانشگاه ها درخواست کنید و یا فرم درخواست را از طریق نامه هوایی ارسال کنید که در این صورت فرم درخواست باید شامل شرح مختصری از سوابق تحصیلی، اهداف دانشگاهی، منبع پشتیبانی مالی، مهارت انگلیسی و نمرات آزمون استاندارد باشد.
 • شایستگی: پذیرش در کالج یا دانشگاه در آمریکا نیاز به اتمام دوازده سال تحصیلات ابتدایی و متوسطه دارد که این به معنای واجد شرایط بودن در امتحان کلاس 12 یا کالج پایه است. مدارک قابل قبول عبارتند از: گواهینامه مدارس، متوسطه​، مدارس عالی، بالاتر از متوسطه، مدارس ارشد و غیره، همچنین می توانید یک مدرک کاردانی دو ساله مانندS)) یا یک مدرک چهار ساله مانند (B.S) را نیز ارسال کنید.
 • سوابق دانشگاهی: دانشجویانی که متقاضی برنامه لیسانس یا دوره کارشناسی دیگری هستند لازم است گزارش دبیرستان و کارنامه امتحانات نهایی را ارائه دهند. فرم گزارش باید توسط یک مسئول مدرسه همچون مدیر یا مشاور پر شود. در این فرم باید در خصوص روابط شما با سایر دانش آموزان کلاس تان صحبت شود. کمیته های پذیرش علاقه مند به یادگیری عملکرد شما در سیستم آموزشی هستند، بنابراین این گزارش باید در مورد موفقیت های شما صحبت کند و پیش بینی شانس موفقیت در تحصیلات دانشگاهی را ارائه دهد. اگر رونوشت ها به زبان غیر انگلیسی باشد باید توسط مرجع صادر کننده یا دانشگاه به انگلیسی ترجمه شود در غیر این صورت قابل قبول نخواهد بود.
 • آزمون های استاندارد: آزمون مهارت انگلیسی تافل: این آزمون برای دانشجویان بین المللی متقاضی یک دوره تحصیلات تکمیلی یا دانشگاه در آمریکا اجباری است. حداقل نمره مورد نیاز اکثر دانشگاه ها برای پذیرش 570 (آزمون مبتنی بر مقاله) و 230 (آزمون مبتنی بر رایانه) است. سایر آزمون های مورد نیاز شامل موارد زیر است:
 • SAT I: تقریبا برای همه دوره ها و دانشگاه ها لازم است.
 • SAT II: ممکن است چند دانشگاه از شما بخواهند که دو یا سه آزمون موضوعی انجام دهید.
 • ACT: ممکن است چند دانشگاه از شما بخواهند که در این آزمون شرکت کنید.
 • توصیه نامه ها: معرفی نامه یا توصیه نامه ها نقش بسیار مهمی در پذیرش شما دارند خصوصا در دوره هایی که شما را به درجه فوق لیسانس یا دکترا می رسانند. توصیه نامه بیانیه ای امضا شده از طرف شخصی است که شما را به طور کاملا حرفه ای می شناسد یا در موضوعی مرتبط با دوره ای که متقاضی هستید به شما آموزش داده است. توصیه نامه باید شامل ویژگی های مثبت و منفی، نقاط قوت و سایر اطلاعات شما باشد. نویسنده یا معلم باید موقعیت خود را مشخص کند، چه مدت با متقاضی آشنا شده و وی را تا چه میزان شناخته است و در خصوص نیاز، سودمندی و مطالعه فرد صحبت کند. توصیه می شود حداقل دو توصیه نامه در برنامه های خود در موارد غیر ضروری نیز ارسال کنید، زیرا احتمال ورود شما را به دانشگاه افزایش می دهد.
 • بیانیه هدف (SOP): مقاله های شخصی و یا بیان هدف نقش بسیار مهمی در روند ارزیابی درخواست برای پذیرش و همچنین کمک مالی دارند. بیانیه شخصی باید شامل دلایل برای انتخاب یک دوره خاص، مناسب بودن تحصیلات و تجربه شما برای دوره انتخاب شده، علایق شخصی و اهداف شغلی باشد.
 • پشتیبانی مالی: اگر تمایل به کمک مالی برای تحصیلات تکمیلی دارید باید یک درخواست کمک مالی ارائه دهید. لازم است اسنادی را از منابع مالی خانواده خود ارائه دهید تا به مدارس کمک کند تا نیاز شما ارزیابی شود، همچنین لازم است بیانیه بانکی ارائه دهید تا توانایی مالی شما به جهت حمایت تحصیلی در آمریکا نشان داده شود. برخی از موسسات آمریکایی در ازای دریافت این مدارک دانشجویان بین المللی را معاف از پرداخت شهریه می کنند.
 • مصاحبه ها: ممکن است چند دانشگاه با شما مصاحبه کنند تا شما را بهتر بشناسند. مصاحبه می تواند با نماینده کالج یا نمایندگان شخص ثالث، کارکنان، اعضای هیئت علمی یا دانش آموختگان کالج باشد و یا حتی به صورت یک مصاحبه تلفنی انجام شود. این مصاحبه ها معمولا غیررسمی بوده و بیشتر فرصتی برای تبادل اطلاعات است و فرد مصاحبه کننده سعی می کند توانایی ها و علایق شما را قضاوت کند.

مدارک لازم برای قبول شدن در مقطع کارشناسی در امریکا

مدارک لازم برای قبول شدن در مقطع کارشناسی در امریکا

دانشگاه ها و کالج ها در مقاطع مختلف به مدارک متفاوت نیاز خواهند داشت اما مدارک مهمی وجود دارد که اکثر دانشگاه ها آن را از شما درخواست می کنند که برخی از مهم ترین آن ها شامل مدارک زیر است:

 • کارنامه یا سوابق نمرات (دبیرستان یا دانشگاه)
 • خلاصه سوابق کاری
 • نمرات آزمون (SAT ، ACT ، GRE ، GMAT)
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه یا بیانیه هدف به جهت تحصیل در آمریکا
 • هزینه درخواست
 • نوشتن نمونه
 • عکس پاسپورت
 • و غیره

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا به چه صورت است؟

اگر علاقه مند به تحصیل در آمریکا هستید یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که هزینه کارشناسی در آمریکا چقدر است؟ آگاهی از هزینه های ضروری می تواند بیشتر هزینه های اضافی را کاهش داده تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز را تحت پوشش قرار داده اید. زمان تحصیل در آمریکا باید تمامی هزینه های محل اقامت، سبک زندگی و گزینه های کمک مالی را در نظر داشته باشید، اما ما در این بخش تنها در خصوص هزینه های تحصیل صحبت می کنیم.

آمریکا یکی از محبوب ترین مقصدهای تحصیلات عالی و یکی از گران ترین ها در جهان است. هزینه های تحصیل از 5 هزار تا 50 هزار دلار در سال خواهد بود. بیشتر مدارک کارشناسی در امریکا چهار سال طول می کشد؛ بنابراین به طور متوسط دانشجویان با 132.860 دلار بدهی فارغ التحصیل می شوند.

در برخی از کشورها برای دانشجویان داخلی، اتحادیه اروپا و دانشجویان بین المللی تمایز قائل می شوند اما دانشگاه های آمریکایی بین دانشجویان داخلی و خارجی تفاوتی قائل نمی شود. یک کالج دولتی چهار ساله معمولی سالانه 10.230 دلار از دانشجویان خارج از کشور می گیرد در حالی که دانشجویان خارج از کشور 26290 دلار دریافت می کنند. کالج های غیرانتفاعی خصوصی نیز وجود دارند که به طور متوسط ​​35830 دلار هزینه می گیرند.

آشنایی با رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی در آمریکا

در هر دانشگاه در آمریکا می توانید یک برنامه تحصیلی متناسب با نیازهای خود یا مورد علاقه خود پیدا کنید و تنوع بالایی در دانشگاه ها و کالج های تحصیلی این کشور وجود دارد. برخی از گزینه های متفاوت که هر یک دارای زیرشاخه های بسیاری هستند شامل موارد زیر است:

 • مدارک MBA
 • کارشناسی ارشد مدیریت رسانه
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد مهندسی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی
 • لیسانس هنرهای زیبا (F.A.)
 • لیسانس مددکاری اجتماعی (SW)
 • لیسانس علوم در امور عمومی (S.P.A)
 • لیسانس علوم پرستاری (SN)
 • لیسانس فلسفه (Phil.)
 • مدرک کارشناسی معماری (کارشناسی ارشد)
 • لیسانس طراحی (Des.)
 • و غیره

 

سوالات متداول

 1. آیا هزینه دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی و داخلی متفاوت است؟

خیر! کشور آمریکا به جهت هزینه های دانشگاهی بین دانشجویان داخلی و خارجی تفاوتی قائل نمی شود.

 1. آیا کشور آمریکا کم هزینه ترین کشور به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی است؟

خیر! کشور آمریکا به عنوان یکی از گران ترین کشورها در زمینه پذیرش دانشجو شناخته می شود.

 1. حتما باید به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا رشته تحصیلی خود در مدرسه یا دوره کاردانی را ادامه داد؟

خیر! کشور آمریکا دارای تنوع بالا در رشته های تحصیلی بوده و می توان به جهت ادامه تحصیل کارشناسی در امریکا، در رشته ای متفاوت از رشته تحصیلی خود به تحصیل پرداخت.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.