به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
کارشناسی در سوئد

کارشناسی در سوئد

تحصیلات دانشگاهی یکی از مهم ترین و اساسی ترین دوره در زندگی افراد است که محل و دانشگاه تحصیل نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند جهت تحصیلات خود به سایر کشور های دنیا سفر کنند تا بتوانند از بهترین امکانات آموزشی برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود بهره مند شوند.

کشور های زیادی درجهان وجود دارند که از نظر شرایط و موارد دیگر، مناسب تحصیل برای ایرانی های هستند. در این مقاله قصد بررسی تحصیل دوره کارشناسی در سوئد را داریم.

دانشگاه های زیادی در سوئد برای تحصیل دانشجویان بین المللی وجود دارد که تقریباً تمامی آن ها شرایط ورود مشابه و یکسانی دارند. دانشگاه های سوئد با بهترین دانشگاه های اروپا هم تراز هستند، 8 دانشگاه سوئد جز دانشگاه های برتر شناخته می شوند و رنکینگ بسیار بالایی دارند. این دانشگاه ها بر اساس علم و فناوری پیش می روند و آموزش عالی در سوئد بازتاب مناسبی از آن است. برای تحصیل در سوئد لازم است، شرایط و آمادگی های لازم را قبل از اقدام به مهاجرت تحصیلی بررسی کنید و با برنامه ریزی خاص و ویژه ای تصمیم به مهاجرت بگیرید.

شرایط تحصیل کارشناسی در سوئد

شرایط تحصیل کارشناسی در سوئد

دانشگاه های کشور های مختلف با توجه به قوانینی که برآن کشور حاکم است، شرایط و مناسبات خاصی را جهت پذیرش و تحصیل دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند و شما نیز برای تحصیل کارشناسی در سوئد در ابتدا باید واجد این شرایط و ویژگی ها باشید.

  • از مهم ترین شرایط تحصیل کارشناسی در سوئد، داشتن مهارت زبان انگلیسی است، کشور سوئد از نظر آموزش و ارائه به دانشجویان بین المللی از زبان انگلیسی استفاده می کند و این یک شرط بسیار عالی برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. در بعضی از کشور ها شرایط تحصیل با زبان انگلیسی؛ به عنوان زبان بین المللی امکان پذیر نیست و به همین دلیل مهاجران مجبور به یادگیری زبان رسمی آن کشور خواهند شد. اگر زبان مادری شما انگلیسی نباشد برای تحصیل در سوئد با زبان انگلیسی، نیاز به داشتن مدرکIELTS (آزمون بین المللی زبان انگلیسی) و مدرکTOEFL است که این دو برای ورود به دانشگاه های برترسوئد لازم و ضروری است. برای تحصیل کارشناسی در سوئد، سوابق نمره آزمون تافل در نظر گرفته نمی شود ولی دانشجویان باید نمره ی تایید آزمون تافل را به دست آورده باشند و در هنگام ثبت نام در دانشگاه های سوئد آن را ارائه دهند. دانشجویان باید دقت داشته باشند که نتایج آزمون تافل آن ها باید حتما تأیید شده باشد و در غیر این صورت در دانشگاه های سوئد پذیرفته نمی شوند. مردم کشور سوئد تسلط بسیار زیادی بر روی زبان انگلیسی دارند، از این جهت زندگی کردن در سوئد و برقراری ارتباط با مردم این کشور نیز به مهارت زبان انگلیسی نیاز دارد. در شهرهای بزرگ سوئد، مانند استکهلم یا گوتنبرگ می توانید به راحتی با زبان انگلیسی کار پیدا کنید و در کنار تحصیل خود مشغول به کار شوید تا هزینه های تحصیل خود را به دست آورید.
  • شرط بعدی پذیرش در دانشگاه های سوئد در مقطع کارشناسی، داشتن مدارک تحصیلی متوسطه است تا این مدارک ثابت کند که دانشجو این دوره را کاملاً به پایان رسانده است. پس در هنگام ثبت نام در دانشگاه های سوئد لازم است مدارک پایانی دوره متوسطه خود را ارائه دهید.

 

هزینه تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد برای دوره ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است. متوسط ​​شهریه تحصیل کارشناسی در سوئد می تواند بین 7530 یورو تا 12240 یورو در سال باشد. هزینه های دیگر مانند  خرید کتاب برای یک ترم تقریبا 80 یورو هزینه دارد و همچنین هزینه های اتحادیه دانشجویی نیز وجود دارد، که فرد باید به عنوان حق عضویت پرداخت کند و حدودا 10-30 یورو در هر ترم است. هزینه های زندگی از شهری به شهر دیگر متفاوت خواهد بود، زیرا هزینه های کلان شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. هزینه های ماهانه و مایحتاج اولیه به استثنای هزینه های دانشگاه در هر ترم، با احتساب متوسط و ​​اجاره ماهانه خوابگاه در سوئد حدود 755 یورو خواهد بود و همچنین برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا هزینه اضافی بیمه درمانی در سوئد نیز وجود دارد.

تحصیل در بورس های تحصیلی سوئد

برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که ملزم به پرداخت شهریه هستند ، تعدادی معافیت و بورس تحصیلی برای تحصیل در سوئد توسط دولت، دانشگاه ها و سایر ارائه دهندگان وجود دارد. برنامه های بورس تحصیلی کشور سوئد فرصت های خوبی برای تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی با هزینه بسیار کم و یا به صورت رایگان است. بیشتر این بورسیه ها از طرف دولت و دانشگاه های سوئد است، به این صورت که  آن ها هزینه تحصیل در سوئد را برای دانشجویان بین المللی قابل تحمل می کنند و از نظر مالی به آن ها کمک خواهند کرد.

تحصیل در بورس های تحصیلی سوئد

رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی در سوئد

سوئد کشوری جذاب و پیشرفته جهت تحصیل و آموزش برای تمامی افراد و سلایق است. حدود 40 دانشگاه در این کشور وجود دارد که می توانید به زبان انگلیسی در آن ها تحصیل کنید و نزدیک به 1000 رشته ی تحصیلی متفاوت با زبان انگلیسی ارائه می شود که علاقه مندان به این رشته های تحصیلی با داشتن شرایط نام برده می توانند با بهترین کیفیت در بهترین دانشگاه های سوئد تحصیل کنند.

جهت ثبت نام در دانشگاه های سوئد لازم است ابتدا دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس درخواست خود را از طریق سیستم پذیرش سوئد ارائه دهید. اگر قصد دارید تحصیلات خود را در پاییز (به عنوان مثال در سپتامبر) آغاز کنید، مهلت پذیرش برای اولین دوره ها معمولاً در ژانویه است.

کیفیت زندگی دانشجویی در سوئد

دلایل تحصیل در سوئد این است که؛ سیستم آموزشی سوئد دارای سطح بین المللی با استانداردهای بالا است و دانشگاه های آن جایگاه برتر خود را در میان دانشگاه های جهان حفظ کرده است. زندگی دانشجویی در سوئد بسیار هیجان انگیز و تاثیرگذار است،  این کشور زندگی دانشجویی جالب و منحصر به فردی دارد که  می توان به سنت و فرهنگ بالای مردمان این کشور نسبت دارد. بیشترین جمعیت دانشجویی سوئد را می توان در شهرهای لوند و اوپسالا یافت که به عنوان مکان هایی برای برگزاری رویداد های خاص دانشجویی شناخته می شوند.

سوئد دارای یک محیط چند فرهنگی است زیرا بسیاری از دانشجویان بین المللی از گوشه و کنار جهان به این کشور مهاجرت می کنند. هر کشوری فرهنگ خاص خود را دارد و دانشجویان بین المللی در سوئد فرصتی برای ملاقات و معاشرت با دانشجویان سوئدی و با سایر دانشجویان بین المللی پیدا می کنند.

در حالی که زبان رسمی سوئد، سوئدی است ، در سال 2017 سوئدی ها برای مهارت در انگلیسی به عنوان زبان دوم در رتبه دوم جهان قرار دارند، بنابراین دانستن زبان سوئدی برای شما ضروری نیست، سوئد مکانی عالی برای یادگیری و توسعه توانایی زبان انگلیسی شما خواهد بود.

برای دانشجویانی که مایل فعالیت های کارآموزی یا تجربه کاری هستند، می توانند تنها در یکی از مشاغلی که مهارت یا توانایی دارند مشغول به کار شوند.

 

به طور کلی برای تحصیل در کشوری دیگر لازم است تمامی جوانب و مشکلات را بررسی کنید و در نهایت تصمیم صحیح و درستی را داشته باشد. تحصیل کارشناسی در سوئد یکی از گزینه های خوب و مفید برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند و با کسب اطلاعات لازم و مشورت با متخصصین می توانند تحصیلات عالی و لذت بخشی را در این کشور داشته باشند.

 

سؤآلات متداول:

  • نحوه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در سوئد به چه صورت است؟

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد همانند مقطع کارشناسی موضوع زبان انگلیسی مطرح است؛ تسلط کافی و لازم برای تحصیل در این مقطع از شرایط اولیه و ضروری آن است. داشتن مدرک کارشناسی و سوابق دانشگاهی به همراه رزومه، تشویق نامه ها و تمامی موارد تحصیلی کسب شده در دوره کارشناسی و لیسانس به صورت ترجمه شده، برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد لازم و ضروری است.

  • کسب ویزای تحصیل در سوئد چگونه است؟

قبل از اقدام برای ویزای دانشجویی سوئد برای واجد شرایط بودن برای ویزای دانشجویی، چند شرط وجود دارد که باید آن ها را مد نظر داشته باشید: 1.برنامه تحصیلی دانشگاهی که برای آن درخواست داده اید باید تمام وقت باشد2.شما باید تأییدیه کتبی برای پذیرفته شدن داشته باشید.3. اگر کمتر از یک سال اقامت داشته باشید، باید بیمه درمانی جامع داشته باشید. 4.اعتبار گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه باشد.

  • چه زمان و کجا می توان برای ویزای دانشجویی در سوئد اقدام کرد؟

می توانید بصورت آنلاین در وب سایت آژانس های مهاجرتی سوئد یا در سفارت محلی یا کنسولگری سوئد در کشور خود اقدام کنید. اگر تصمیم به درخواست آنلاین دارید، زمان رسیدگی بلافاصله شروع می شود و کوتاه تر خواهد شد. برای گرفتن عکس و انگشت نگاری و دریافت کارت اجازه اقامت به سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خود مراجعه کنید. تصمیم در مورد ویزای شما از طریق ایمیل اعلام می شود وسند تصمیم گیری نیز برای دانشگاه شما ارسال می شود.

 

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.