به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
آموزش زبان ایتالیایی

بهترین روش های یادگیری زبان ایتالیایی | آموزش زبان ایتالیایی

کشور ایتالیا یکی از مقصدهای موردپسند بسیاری از مهاجران از سراسر دنیا شناخته می شود و به دلیل فرهنگ غنی، غذاهای خوشمزه و موارد دیگر سالانه توریست های بسیاری را به این کشور تاریخی هدایت می کند. با توجه به این تفاسیر طبیعی است که افراد بسیاری بخواهند به دنبال آموزش زبان ایتالیایی و اقامت در ایتالیا باشند.

تلاش ما در این مطلب آشنایی هر چه بیشتر شما با زبان ایتالیایی و روش ها و دلایل یادگیری این زبان است، پس با ما همراه باشید.

خواستگاه و تاریخچه زبان ایتالیا

ایتالیایی یک زبان از خانواده زبان های هند و اروپایی است. زبان ایتالیایی نزدیک ترین زبان به لاتین بوده و زبان رسمی کشورهای ایتالیا، سوئیس، سان مارینو و شهر واتیکان است. زبان ایتالیایی قبلا زبان رسمی آفریقای شرقی و شمالی بود و هنوز هم در بخش های مختلف این کشورها نقش مهمی دارد و در قاره آمریکا و استرالیا نیز به این زبان صحبت می شود.

ایتالیایی یک زبان اصلی اروپایی است و یکی از زبان های رسمی سازمان امنیت در اروپا شناخته می شود. این زبان با 67 میلیون نفر سخنران، دومین زبان مادری پرطرفدار در اتحادیه اروپا است و توسط 13.4 میلیون شهروند اتحادیه اروپا به عنوان زبان دوم صحبت می‌شود.

زبان ایتالیایی به دلیل استفاده در اصطلاحات موسیقی و اپرا به عنوان زبان موسیقی نیز شناخته می شود. در طول قرون وسطی و در اوایل دوره مدرن بیشتر ایتالیایی های باسواد نیز سواد زبان لاتین داشتند، بنابراین کلمات لاتین را به راحتی در نوشتن و گفتار به ایتالیایی می پذیرفتند.

روش های یادگیری زبان ایتالیایی 

روش های یادگیری زبان ایتالیایی

روش های بسیاری برای یادگیری و آموزش زبان ایتالیایی وجود دارد که ما در این بخش سریع ترین راه برای یادگیری زبان ایتالیایی را برای شما توضیح می دهیم.

برای یادگیری زبان ایتالیایی پنج روش اساسی وجود دارد که این رویکردها شامل موارد زیر است:

·        غوطه وری کامل در زبان ایتالیایی: این رویکرد شما را به زبان و فرهنگ ایتالیایی فرو می برد. این روش شامل سفر به یک کشور ایتالیایی زبان، گذراندن مدت زمان طولانی در آنجا و زندگی روزمره خود به زبان ایتالیایی است.

·        یادگیری از طریق ترجمه: در این روش شما می توانید متناسب با واژگانی که بلد هستید به ترجمه جملات بپردازید تا به خوبی با جملات و کاربرد آن ها در موقعیت های مختلف آشنا شوید.

·        یادگیری مبتنی بر دستور زبان: دستور زبان مهم ترین ساختار هر زبان به شمار می رود و شما با یادگیری این ساختار می توانید بسیاری از مطالب را به خوبی فراگیرید و به جمله سازی بپردازید و یا با شخصی به زبان ایتالیایی صحبت کنید.

·        یادگیری مبتنی بر ارتباطات: داشتن یک دوست خارجی می تواند شما را به زبان مادری طرف مقابل علاقه مند سازد، به جهت یادگیری زبان ایتالیایی نیز بهترین راه داشتن ارتباطات و دوست شدن با افرادی است که زبان رسمی آن ها ایتالیایی است زیرا این افراد می توانند به خوبی مشکلات دستوری شما را رفع کرده و مطالب سودمندی را در زمینه زبان رسمی خود به شما اطلاع دهند.

·        یادگیری مبتنی بر واژگان: یادگیری واژگان یکی از مهم ترین بخش ها در آموزش زبان ایتالیایی یا هر زبان دیگر است. زمانی که شما درک درستی از واژگان نداشته باشید نمی توانید به جمله سازی بپردازید و یا یک متن را ترجمه کنید به همین دلیل لازمه آن یادگیری واژگان بوده تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن به یادگیری مفهوم جملات بپردازید.

 

آیا برای یادگیری زبان ایتالیایی نیازمند دانستن مقدماتی هستیم؟

اگر به دنبال راهنمایی در مورد چگونگی شروع آموزش زبان ایتالیایی هستید ما در این بخش مقدمات لازم را خدمت شما ذکر می کنیم. به طور کلی 4 مرحله ای که برای یادگیری زبان ایتالیایی لازم است شامل موارد زیر است:

·        پیدا کردن انگیزه (بدانید که چرا می خواهید ایتالیایی یاد بگیرید) .

·        یادگیری عبارات اساسی (با این مهارت می توانید بلافاصله صحبت کنید) .

·        یادگیری جزئیات (یادگیری دستور زبان، واژگان و تلفظ را شروع کنید) .

·        اقدام کردن (می توانید به هدف خود از ایتالیایی صحبت کردن برسید) .

1. انگیزه خود را پیدا کنید

یادگیری زبان جدید به زمان و تعهد نیاز دارد. اگر دلایل خود را برای تمایل به ایتالیایی صحبت کردن روشن نمی دانید، ممکن است فکر کنید که آیا واقعا ارزش دارد که این زبان را یاد گرفت؟  از طرف دیگر اگر از یادگیری زبان ایتالیایی هیجان زده هستید این اشتیاق حتی در روزهای تعطیل و بی حوصلگی نیز شما را به سمت میز کارتان می کشاند.

وقتی انگیزه دارید، غلبه بر موانعی که به طور معمول در راه یادگیری زبان ایجاد می شود مانند کمبود وقت یا خستگی و … راحت تر خواهد بود. قبل از شروع به یادگیری زبان ایتالیایی کمی وقت بگذارید تا از آن هیجان زده شوید و به چیزهای عالی هنگام صحبت به زبان ایتالیایی فکر کنید و انگیزه خود را بالا ببرید.

2. عبارات ضروری ایتالیایی را برای مسافرت بیاموزید

آشنایی با عبارات اساسی می‌تواند سرعت شما را در برقراری ارتباط بالا ببرد. نگران نباشید اگر حرف‌ها را کمی اشتباه گفتید یا هنوز نمی توانید درک کنید که مردم چه می گویند در ابتدا این امر طبیعی است و یادتان باشد که شروع کار سخت ترین قسمت کار است.

 

آموزش زبان ایتالیایی را با یادگیری عبارات روان شروع کنید، وقتی شروع به صحبت کردن با یک زبان دیگر می‌کنید طبیعی است که اشتباهات لغوی رخ دهد یا حرف شخصی را متوجه نشوید. با استفاده از استراتژی های مناسب می توانید این لحظات را به فرصت هایی برای یادگیری ایتالیایی بیشتر تبدیل کنید.

استفاده از انگلیسی هنگام گیر کردن هیچ مشکلی ندارد، اما هرچه بیشتر بتوانید از ایتالیایی برای مدیریت ارتباطات خود استفاده کنید مدت طولانی تری می توانید مکالمه را ادامه دهید و هرچه بیشتر بتوانید مکالمه را ادامه دهید بهتر می توانید ایتالیایی صحبت کنید.

3. وارد جزئیات دستور زبان، واژگان و تلفظ ایتالیایی شوید

سه مورد مهم در یادگیری یک زبان، یادگیری دستور زبان، واژگان و تلفظ است. در این مرحله بهتر است یک کتاب درسی یا دوره صوتی برای مبتدیان تهیه کنید و هر چند به صورت سیستماتیک کار کنید تا بتوانید پایه و اساس این 3 جنبه را یاد بگیرید برای شما بهتر خواهد بود.

زبان ایتالیایی برای انگلیسی زبانان در مقایسه با زبان‌هایی دیگر همچون آلمانی، روسی یا چینی نسبتا آسان تر است زیرا:

·        دستور زبان ایتالیایی ساده است.

·        1000 کلمه ایتالیایی مشابه انگلیسی وجود دارد.

·        تلفظ ایتالیایی کاملا ساده است و سیستم هجی ساده ای دارد.

آیا شرکت در کلاس‌های زبان ایتالیایی برای یادگیری مفید هستند؟

آیا شرکت در کلاس‌های زبان ایتالیایی برای یادگیری مفید هستند؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما باید در یک آموزشگاه زبان شرکت کنید تا بتوانید زبان ایتالیایی خود را تقویت کرده و به صورت اصولی آموزش زبان ایتالیایی را شروع کنید که این دلایل مهم شامل موارد زیر است:

1.     می توانید این زبان را به جهت مسافرت، اقامت و برقراری ارتباط یاد بگیرید.

2.     ایجاد انگیزه می تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند.

3.     می توانید غذاهای محلی یک کشور ایتالیایی زبان را امتحان کنید و مهارت های آشپزی خود را ارتقا دهید.

4.     می توانید 365 روز در سال در یک مدرسه زبان شرکت کنید و انعطاف پذیری خود را بالا ببرید.

5.     با افراد جدید زیادی از سراسر جهان آشنا خواهید شد.

6.     می توانید در کلاس زبان های مختلف متناسب با علاقه خود شرکت کنید.

7.     می توانید یاد بگیرید که چگونه زبان ایتالیایی را آموزش ببینید.

8.     معلمان یک آموزشگاه زبان می توانند به شما در گرفتن گواهی زبان کمک کنند.

9.     با یک فرهنگ جدید و سنت های جدید ارتباط برقرار خواهید کرد.

10.می توانید مهارت های زبانی خود را ارتقا دهید.

 

دوره های آموزش زبان ایتالیایی به چه شکل است؟

در حال حاضر دوره های آموزش زبان ایتالیایی به مانند سایر زبان های خارجی در بسیاری از آموزشگاه های زبان به صورت حضوری و آنلاین انجام می شود. از جمله مؤسساتی که می‌تواند شما را بیشتر با زبان ایتالیایی آشنا سازد، مؤسسه دانش گستر کوه نور بوده که با ارائه مقالاتی در زمینه زبان ایتالیایی و این کشور می تواند هر چه بیشتر شما را با ایتالیا و یادگیری این زبان جهانی آشنا سازد.

افرادی که قصد فراگیری زبان ایتالیایی را دارند می توانند با شرکت در کلاس های آموزش زبان، مهارت های خود را در زمینه یادگیری زبان تقویت کنند و در صورتی که قصد سفر و یا مهاجرت به یک کشور ایتالیایی زبان را دارند می توانند مقدمات لازم را برای سفر خود مهیا سازند و سفری راحت و بدون نگرانی را در پیش داشته باشند.

دوره های آموزش زبان ایتالیایی به چه شکل است؟

سوالات متداول

1.     چرا باید زبان ایتالیایی را یاد گرفت؟

افرادی که قصد مسافرت، تحصیل و اقامت در کشورهای ایتالیایی زبان را دارند بهترین راه برای داشتن اوقات خوش در کشورهای خارجی برای آن ها می تواند یادگیری زبان ایتالیایی باشد؛ زیرا برقراری ارتباط از جمله مهم ترین دلایل برای یادگیری این زبان است.

2.     مهم‌ترین اصل در آموزش زبان ایتالیایی چیست؟

مهم ترین چیزی که هنگام آموزش زبان ایتالیایی وجود دارد، انگیزه فرد یادگیرنده است. زمانی که انگیزه و علاقه برای یادگیری وجود داشته باشد افراد می توانند بدون در نظر گرفتن زمان و مکان به یادگیری زبان بپردازند.

3.     آیا کلاس زبان ایتالیایی به صورت آنلاین هم برگزار می‌شود؟

خوشبختانه بسیاری از آموزشگاه های زبان در حال حاضر علاوه بر دوره های حضوری، دوره های آنلاین را نیز با پیشرفته ترین تجهیزات و لوازم برای متقاضیان فراهم می سازند تا با سرعت بالا این زبان را فراگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.